Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Titeket is elhagytak...

Kismamik! Titeket is elhagytak a barátok? Vagy csak én jártam így?

Figyelt kérdés

Veszélyeztetett terhesként,nem mehetek szinte sehová,és szépen lassan észrevettem,hogy mindenki eltűnt mellőlem. Még a közösségi oldalakon is,ha írok nekik,csak magukról mesélnek,még egy udvariassági "hogy vagy" sem hangzik el.Pedig nem csak a babáról tudok beszélni.. Nagyon bánt,mert magányos vagyok,nincs kivel beszélnem,és itthonról sem nagyon mehetek el. Barátnőm igazán sosem volt,mert a fiúkkal jobban kijöttem,mert a korombeli lányokkal sosem volt közös témánk(21 vagyok,de lélekben kb.30) és most olyan elveszettnek érzem magam :(

26+4 hkm



2012. júl. 3. 00:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

ugyanez volt nálam is.feküdnöm kellet pár hetet és szépen lemorzsolódott az aki igazán nem is volt a barátom csak azt hittem.már nem kell feküdnöm,kezdek visszatérni az életbe,viszont nemsokára szülök,uh gondolom ugyanez lesz.Nekünk van olyan házaspár "barátunk" akikkel eddig szinte minden héten vmilyen formában tartottuk a kapcsolatot,de mostanában fel sem hívnak,hívásra nem reagálnak.Gondolom ebben az is benne van hogy nekik sajnos sehogy sem akar összejönni a baba...1 igaz barátnőm van aki szintén terhes,igaz még csak pár hetes,de legalább vele még minden nap beszélek.ha nem lenne az,lehet másképp lenne.hát ez van...majd találunk másokat,ki kell vészelni ezt az időszakot,majd barátkozok olyanokkal akik hasonló helyzetben vannak mint én...

39hkm

2012. júl. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%
Hát nekem soha nem volt sok barátom,aki volt nagyon jó,abban akkorát csalódtam,hogy azóta nem is kell nagyon.Nekem messze van a két barátnőm,130km-re,tehát nem tudunk menni annyira látni egymást.Marad az e-mail és facebook.Mi párom barátaihoz járunk hétvégente,én 21vagyok,párom és barátai 30+.Én sem érzem jól magam a 20on évesekkel.De ha meglesz a pici október legelején,akkor már 1-2havonta se tudok felmenni barátnőmékhez.Ők lejönni nem tudnak,mert egyik tanulni fog,másik meg dolgozik.Koncentrálj a picire,ő lesz az időd lefoglalója úgyis.Aztán majd lesznek új barátok maximum.Más kismamák,anyukák.Ne keseredj el,nem ér annyit egy ál barát se.21éves 27hetes kismama :)
2012. júl. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jah nekem is rossz,hogy mindnekim messze van,de van még egy suli évem is a pici mellé,tehát el leszek foglalva azt hiszem.2.voltam
2012. júl. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Engem szerencsére nem.

Mondjuk nem voltam veszélyeztetett, csak 4 hetet voltam itthon mert bármitől bármikor tudtam hányni, de hétvégén feljöttek a barátok és a levelekre, telefonokra is reagáltak.

Amikor nagyobb lett a pocim, akkor kezdtek el kérdezősködni hogy megvan-e már minden, hol veszem meg őket, hogy lesz átalakítva a lakás stb.


Nézz filmeket, olvass! Vannak netes tanfolyamok is. Nem tudtam, meddig kell otthon lennem így elkezdtem oroszt tanulni. Persze nem tanultam sokat, de nem unatkoztam :-)

2012. júl. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem voltam veszélyeztetett,de igen...Az első terhességemnél még csak csak jelen voltak,de ahogy megszületett a kisfiam.. :( már 3 éves,de talán 3x ha látták.Most van egy 3 hónapos babám is.Ez alatt a terhesség alatt 1x jöttek,azóta se.Nem is foglalkozom már velük.Rosszúl esik nagyon,de ez van sajnos.Ezek szerint sose voltak igazi barátok.
2012. júl. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
Ilyenkor kiderül ki, hogy ki is volt eddig barát. Szűkebb munkatársaim közül egy se hívott fel, sok irigy pics.. A távolabbi munkatársaim viszont igen, nagyon örültem nekik:)
2012. júl. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy irigységből nem hívnak fel. Amikor a bnőm gyereke megszületett, nem mertem hívni, mert mindig azt éreztem, zavarok. Nehogy alkalmatlankodjak. Már ovis a gyerek, de sokszor van úgy, h érzem a hangján, h most épp mással foglalkozik, hallom, h feszült, nem a beszélgetésre koncentrál. Ilyenkor inkább elköszönök és várom, h majd ő keressen, amikor neki jó. Munkatárs gyereke nem szokta érdekelni az emberek többségét, csak ha családban vagy a baráti körben születik baba, ezen nem kell meglepődni. Kismamák, ti hányszor telefonáltatok a barátoknak?
2012. júl. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szülés után érthető, ha nem akar az ember zavarni, de még várandóst miért zavarnál?
2012. júl. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%
Nálunk az a szerencse, h. időkülönbséggel de egyszerre vagyunk terhesek a baráti körben, felválta keressük egymást. De nem mindenkivel egyenlő mértékben. Aki nekem volt barátnőm már akkor megszakadt a kapcsolat, amikor férjhez menetem, ezek nem igazi barátok. Engem az bánt, h. a munkahelyen senki meg nem kérdi hogy vagyok, mi volt a dokinál, UH.on, bármit; de egy emberen kívül, aki több mint kolléga, senki semmit. Pedig elég sok időt töltünk el együtt
2012. júl. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szegény MayC! Nem gondoltam volna, hogy pont téged hanyagolnak a barátaid! Mindig olyan jókat írsz ide!

Nekem nincs sok barátom, de aki van, azokkal heti rendszerességgel dumálok skype-on, vagy gmailen (külföldön élek, ezért a látogatás nem igazán megoldható). Persze az itteni "barátok" engem is hanyagolnak, de csak azért, mert várandósság előtt kb havi kétszer csináltam házibulit (vacsizós-sörözős-filmnézős-kártyázós parti), és oda persze szívesen jöttek, de amióta pocakos vagyok kb nem is hívtak. Egy pasi van, aki hívott, de ő dohányzik, és ezért inkább csak a férjemet küldöm el, hogy szórakozzanak, én mindig kihagyom az ilyet.

Szerintem itt a fórumon simán megismerkedhetsz emberkékkel, akik jó fejek, ráadásul a téma is közös, és akár barátság is lehet belőle! Ne keseredj el! Különben is most azért látod ilyen kilátástalannak a helyzetet, mert be vagy zárva, ráadásul hormonháború dúl benned. Ne aggódj, a magányérzet el fog múlni!

Fel a fejjel!


20 h km

2012. júl. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!