Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kerti medencében fürödhetek...

Kerti medencében fürödhetek terhesen? És a Balatonban?

Figyelt kérdés
Hajlamos vagyok, hogy összeszedjek valamit, nem tudom, hogy a kerti medencénkben (3 méter átmérőjű, 40 cm magas vízzel) merjek-e fürdeni. Eddig nem mentem bele, de menni fogunk a Balatonra, abban úgy tudom, hogy lehet fürdeni, mert természetes víz, és jó a víz minősége is. Szerintetek?
2012. júl. 3. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha a saját medencétekből elkapnál valamit, az elég durva lenne... Ha kijössz, vedd le a vizes bugyit és vegyél át szárazat, általában ez szokott a probléma lenni, nem konkrétan a víz. Főleg, ha a tietek és főleg, ha természetes víz.
2012. júl. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amíg nincsen semmi baj,addig lehet természetes vízben is és strandos medencében is.Szerintem az othoniban is.Én a védőnőmet kérdeztem.....:)

22hkm

2012. júl. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kerti medencében akkor érdemes fürdened, ha cserélitek benne a vizet vagy tisztítjátok. Ebben a melegben a több napig álló víz bizony nem annyira tiszta, elszaporodhatnak benne a bacik és nem azért mert a családban bárkitől bármit is elkaphatnál... A Balatonba mehetsz, csak a vizes fürdőruha az egyetlen veszélyforrás.
2012. júl. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan kérdés,amiről mindenkinek más a véleménye.Én is hallottam róla hideget-meleget.Szerintem jobb vigyázni.Lehet nem lesz semmi baj,de meg van annak is az esélye,hogy lesz.És nem ajánlom senkinek,hogy egy jó kis gombás fertőzést elkapjon.Most voltunk a Balatonon,én gyorsan benéztem barátnőmhöz(nőgyógyászaton asszisztens) mondtam neki,hogy este ugorjon be hozzánk a nyaralóba.Mesélte,hogy most volt egy terhes nő ott,hüvelyi fertőzést kapott a Balatonból.Mondta,hogy nehogy eszembe jusson belemenni.A víz nagyon sekély,a meleg miatt teljesen állott(nincs eső,semmi)és rengeteg ember fürdik benne.

Esetleg úgy,hogy mivel most a víz nagyon alacsony próbálsz úgy bemenni,hogy az intim részed ne érjen a vízbe,vagy bevisznek csónakon,és "mélyen",ahol már tiszta,kevesen fürdenek ott kiszállsz.Kerti medencében úgy gondolom fürödhetsz.Cserélj benne vizet (akár csak keveset.)De ha több napig nem használtátok...akkor meggondolnám,vszont az biztos,hogy vízcsere mindenképp.

2012. júl. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 20 hetesen fürödtem tavaly a Balcsiba de most nagyon meleg és nem túl tiszta.Jobban jársz a kerti pancsival. Amúgy ha zárt a méhszájad nem igen kaphat el semmit a kicsi.
2012. júl. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem a dokim írt fel canesten plusz, így meg lehet előzni a fertőzést és nyugodtan fürödhetek a Balatonban :) én féltem minden víztől hogy nehogy baci legyen, de így örülök hogy ezzel már mehetek, meg egészséges is a pici és semmi baj sincsen :D kérdezz rá a dokidtól, szerintem neked is meg lehet oldani így ha nem lát semmi akadályt rá a doki
2012. júl. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
végül balatonba vagy az otthinu medencézdbe pancsiztál,várandosan?
2021. nov. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!