Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túl gyors magzati fejlődés?...

Túl gyors magzati fejlődés? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Barátnőm 8 hetes terhes, tudja hogy mikor fogant a baba, a méretei és a fejlettsége alapján mégis 11 hetesnek felel meg a baba. Több orvos is megnézte, vizsgálgatták, 3 hetente mennie kell ellenőrzésre, nem értik mi lehet ez.

8 hetes. Kifejlődött a keze, lába, minden tekintetben 11 hetesnek felel meg. 2 hete még 6 hetes volt minden mérete.


2012. júl. 4. 21:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
hamarabb fogant...ennyi...lehet akkor mikor menzeszelt.a terhességet az utolsó menzi első napjától számolják,nem a fogantatástól.
2012. júl. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egyszer voltak együtt. 2 hete 6 hetesnek felelt meg a gyerek, most meg 11 hetesnek
2012. júl. 4. 21:50
 3/15 anonim ***** válasza:

Így van! attól h ő tudja mikor fogant , ...az gyakorlatilag semmit nem számít. Utolsó mensi első napjától számítják a terhességet, így eleve minden baba plusz 2 hét "előnyben" van:)

Koraterhességnél meg gyakorlatilag 1-2 mm is sokat számít, a műszerek meg nem tudják pontosan behatárolni. Szerintem 10-11 hetes az a baba, minden oké vele.

2012. júl. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
hormonzavar?
2012. júl. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Itt a probléma, ami miatt az orvosok is kisebb konzilumot hívtak össze, hogy 2 hét alatt 5 hetet nőtt
2012. júl. 4. 21:56
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát a helyzet az, hogy ez olyan science fiction leírás így, amennyiben a fogantatás időpontja biztos, és az előző ultrahangon ehhez passzoló méretei voltak az embriónak. Elég pontatlan a megfogalmazás, a "túl gyorsan nő" nagyon sok mindent takarhat.


A valószínű ok: az első ultrahangon rosszul mértek, és ezért tűnik nagy ugrásnak a következő, de mivel természetesen ennek az igazolása visszamenőleg lehetetlen, jobbnak látják figyelni.

2012. júl. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Egyébként ha azoknak az orvosoknak sincsen elképzelésük, akik az ultrahangokat látták, és jobban ismerik az anamnézist, akkor egy netes oldalon nem fogtok sajnos megoldást találni.
2012. júl. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
kérdezzük House-t...:-)
2012. júl. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem ebben csak ez sántít hogy konzíliumot hívtak össze...ezt szinte kizártnak tartom, mivel ha eltérés van a baba méretében akkor egyáltalán nem érdekli őket hogy te mit mondasz mikor mensiztél vagy mikor volt a fogantatás (hiába tudod pontosan). Hanem mindenképp meggyőznek róla meg magukat is hogy BIZTOS előbb volt csak rosszul emlékszik az anya.

Emiatt konzílium...hát ez szinte kizárt.

2 hét ide vagy oda ilyenkor pár milit jelent..

2012. júl. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Így van szerintem is ,ahogy írjátok! Ilyenkor pár mm is "hatalmas" növekedés. Akkor van gond egy babánál, ha pl. 32 hetesen 38. heti babaméretnek felel meg . (Amúgy én még ilyenről nem hallottam); inkább arról hallottam/olvastam h a baba jóval kisebb volt vmilyen keringési probléma miatt, mint a "kora".
2012. júl. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!