Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek dagad a lába annak sok...

Akinek dagad a lába annak sok vagy kevesebb folyadékot kell innia? Mindenki mást mond, mindenhol mást írnak. A orvos szerint kevesebbet kellene. Tényleg így van?

Figyelt kérdés
2012. júl. 5. 09:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sómentes diéta, sok folyadék, felpakolt lábak.
2012. júl. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Amilyen időjárás van nem ajánlanám a kevesebb folyadékot, mert még kiszáradhatsz. A napi 2,5-3liter folyadék legyen meg. Én is nagyon vizesedtem de még a vízhajtó teákat sem ajánlották. Pihenj sokat!
2012. júl. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8%
szerintem is kevesebbet kellene innod.és a sómentes diéta nagyon fontos mert a só még több vizet fog megkötni.
2012. júl. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon sok folyadékot és hét közben egy-egy nap gyümölcsnap beiktatását valamint sómentes étkezést ajánlott a védőnőm és az orvosom is.


32 hkm

2012. júl. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is sok folyadék minimál só. Ilyen melegben a babának is rossz, ha kevés a folyadékbevitel.
2012. júl. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok folyadék, sómentes diéta, és pihenés, valamint folyamatos vizelet és vérnyomás ellenőrzés. Vízhajtó, és vízhajtó hatású gyógynövények vagy homeopátiás szerek alkalmazása tilos!
2012. júl. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sokat!
2012. júl. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Sem,miképpen ne igyál kevesebbet, mert annál több vizet tart vissza a szervezeted.

A vizesedés azért van főleg ebben a hőségben, mert a szervezet tartalékol. Ha még kevesebbet viszel be, akkor szerencsétlen még inkább tartalékolni fog - jobban vizesedsz.


Persze ne vidd túlzásba a folyadékot, de minimum 3 liter legyen meg egy nap!

2012. júl. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sok folyadék, az jobban beindítja a veséket is, a méregtelenítést, ha kevesebbet iszol még baj is lehet belőle.
2012. júl. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, de íme amiket tavalyi vizesedős-kánikulás terhességem alatt összegyűjtöttem:

- Nézess mielőbb és később is rendszeresen vérnyomást, vizeletet és vérképet (májfunkciók), mert ritkábban és nem feltétlenül, de elég sok minden tünete is lehet.

- igyál normálisan (kb. napi 2 liter)

- egyél kevés sósat és fűszereset

- egyél sok paradicsomot, petrezselymet (dinnyéről megoszlanak a vélemények)

- tilos bármilyen vízhajtó (pl. csalántea), mert a magzatvizet is hajtja

- mindig tedd fel a lábad ha ülsz vagy fekszel a csípődnél magasabbra és sose lógasd, inkább mozgasd

- naponta legalább fél órát sétálj jó kilépősen (ennyi kell a nyirokrendszernek, hogy tisztuljon), akkor is, ha fáj a lábad

- tornázz (pl. magasba emeled a lábad és bokakörzés, vagy ha még bírod, lightos levegőben biciklizés)

2012. júl. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!