Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20. hétre híztam 6 kilót....

20. hétre híztam 6 kilót. Pedig nem eszek sokat, tudatosan étkezek. Azt mondta a doki hogy baj lesz ha így folytatom. Baja lesz a babának?

Figyelt kérdés
Azt mondta hogy ha látom hogy többet mutat a mérleg inkább ne egyek.Azt mondta el fog így öregedni a méhlepény és be kell feküdnöm majd végig a kórházba,haza sem engednek.Baj lesz a babával?Nem tudom mit csináljak.Az a baj hogy pont fogyóztam terhesség előtt és most könnyebben jönnek fel a kilót,pedig tudatosan eszek mindent.Nagyon félek,hogy beteg lesz a baba.
2012. júl. 6. 09:45
 1/5 assya ***** válasza:
100%

Szia!

van valami betegseged, ami miatt ezeket mondta? mert ha csak siman a suly miatt, akkor ne aggodj, en mind 3 terhessegnel NAGYON sokat hiztam, pedig vigyaztam, vizsgaltak cukorral, toxemiaval, semmi bajom nem volt, egyszeruen ilyen alkat vagyok

2012. júl. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Nem lesz semmi baja a babának szerintem, maximum ha sokat hízol az kihat a babára, a Te egészségedre is, ezért kell odafigyelni. Cukorbetegség, vizesedés stb.


Tényleg sok egy kicsit a 6 kiló, BÁR nem mindegy mennyiről indultál. A barátnőm 42 kilóról indult, most 28 hetes 12 kilónál tart, de elfér rajta :)

Én 90ről kezdtem, lefogytam 5öt az elején, 26hetes vagyok és még nem híztam semmit.


Nem vagyunk egyformák, de figyelj oda- Én is odafigyelek az elejétől mert nem szeretném ha bármi bajunk lenne.



26+5hkm

2012. júl. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Annó terhesség előtt koplaltam, le is fogytam szépen!

Na mikor megtudtam terhes vagyok, elkezdtem normálisan érkezni, és szépen jöttek fel a kilók!

60 kg-al kezdtem, a 20. Hèten + 20 kg-nál jártam! Heti 2x volt székletem, akkor is csak kúppal, mindent megemésztettem, rajtam maradt.

A doki csak annyit mondott rá, nekem kell majd leadnom szülés után a felesleget!

A kiírt napon mentem szülni 92 kg-val.

Mikor haza jöttem a kórházból 76 kg voltam. 7-8 hónap alatt lement még 10 kg, kkor is normálisan érkeztem, de szoptattam.


A babám Makk egészséges lett, nem volt gondd sem a cukrommal, sem a vérnyomásommal.


Szerintem a hízásod nem vészes, sőt, normális.

2012. júl. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nincsen betegségem,csak hát ilyen alkatú vagyok.Terhesség előtt fogytam 25 kilót.Amikor megtudtam hogy terhes vagyok 70 kiló voltam,most 76 vagyok.Köszönöm,kicsit megnyugtattatok.Odafigyelek én,nem is eszek olyat ami hizlalhat,de mégis jönnek a fránya kilók.:(

Köszönöm!

2012. júl. 6. 10:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia.Én úgy gondolom,bár nem vagyok orvos!!!,hogy így beijeszteni egy kismamát.....a 20 hétre 6 kg nem sok!Összeségében 12-13kg ami az orvosok szerint megengedett,hol vagy te még attól?És,hogy ne egyél???Ne kövesd az én példámat sőt senki se,de én az első terhességem alatt 45kg-al kezdtem és 77-el fejeztem be vagyis 32kg-ot híztam,és szüléskor azt mondták,hogy nagyon rám fért!(3800g-al született a lányom makk egészségesen).Igaz a második babával csak 11-et,de az tudatos odafigyelés volt.(2900g-al a kisfiam szintén makk egészségesen)
2012. júl. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!