Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez most azt jelenti, hogy...

Ez most azt jelenti, hogy nyugodtan szülhetek természetes módon, semmi baja nem lesz a szememnek? Vállalja ezzel a doki a felelősséget a szemeimért?

Figyelt kérdés

6,5 dioptriás a szemem

A szülész elküldött szemorvoshoz, aki csak ráirta a dioptriákat egy papirkára.

35 hetes kismama


2010. aug. 10. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Elég erős nekem is sajnos a szemhibám, de azt javasolta a doki, hogy jól erősen szorítsam össze a szemem nyomások közben, és ne nyissam ki. Így tettem, szülés után kb. 1 évvel elmentem szem-vizsgálatra, megnyugtattak: nem romlott. Egyébként ez alapállapotban a jó szeműeknek is ajánlatos!

2010. aug. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyesmi dioptriájúak a szemeim, de nem ez számít. A retinát kell megvizsgáltatni, hogy milyen állapotban van, okozhat-e az extrém terhelés (konkrétan a baba kinyomása) sérülést, retinaleválást. Attól, hogy valakinek szemüveg kell, még lehet tökéletes állapotban a retinája, és fordítva is igaz. Nálam úgy zajlott a vizsgálat, hogy kaptam a szemeimbe pupillatágítót, és amikor hatott, a szemész egy speciális eszközzel megvizsgálta a retináimat, illetve megmérte a szememben a nyomást (olyasmi, mint a vérnyomás, tehát, hogy a szem erei rendben vannak-e.) Ez után kaptam leletet arról, hogy nincs akadálya a természetes szülésnek, mert nem fenyeget semmi veszély. Én azt javasolom, menj el egy másik szemorvoshoz, aki rendesen elvégzi ezt a vizsgálatot.
2010. aug. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy 10-es dioptria alatt semmi akadálya a hüvelyi szülésnek,és ezt szakember mondta.De mindenképpen menj el szemorvoshoz, szülés előtt, és után is.Járok szülésfelkészítésre, és nekünk ott elmondta a szülésznő, hogy aki szemüveges vagy kontaktlencsét hord, mindenképp nézesse meg a szemeit még szülés előtt szemésszel.Majd ő eldönti, hogy engedélyezi -e a hüvelyi szülést.De ehhez egyéni mérlegelés kell.Mert sima szülésnél akkora a nyomás, hogy az kárt okozhat a retinában.Szerintem nálad ez nem áll fenn, de majd a szemész eldönti.Jó babavárást, könnyű szülést!

34 h km

2010. aug. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, és egyébként ezért nem vállalják a felelősséget. Ha kinyitod-ha becsukod és lesz bevérzés vagy rosszabb esetben dioptriaromlás, az sajnos "magánügy". Én is azt hittem, hogy dioptriához kötik a szülést... Hát, lehet elméletileg igen, de gyakorlatban ....
2010. aug. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De hát most jövök a szemorvostól. Ezek szerint el kell mennem máshova, mert itt nem vizsgálták meg a szememet rendesen.
2010. aug. 10. 13:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Én temészetes úton szültem meg a 4 kg-s fiam, pedig -8-as a szemem. Semmi baja nem lett a szememnek.

Előtte nekem is megnézték a retinám és azért engedték a rendes szülést, mert mindent rendben találtak.Nem a dioptria számít, hanem a szemfenék állapota.

Egyébként nekem két helyen, két főorovsnő is megnézte és egyik sem csinált pupillatágítást, csak belenéztek a szemembe egy műszerrel ill. az optikában ahol a kontaktlencsémet szoktam venni, a doktornő megnézte 2 géppel is.

2010. aug. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!