Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogalmam sincs mit kell...

Fogalmam sincs mit kell csinálnom, kell egyáltalán valamit?

Figyelt kérdés

Most tudatosodik hogy kisbabám lesz,még orvosnál nem voltam mert nagyon korai lenne,de egyszerűen fogalmam sincs mit kezdjek magammal?Mit érdemes csinálni várandósan?Mármint olvassak valamit a szülésről?Vagy hallottam ilyen izomlazító gyakorlatokat vagy ilyesmit!

Természetesen a vásárolgatáson meg az ilyen "kötelező" dolgokon kívül kérdezem!Csak így "oké terhes vagyok és...és...és..." remélem értitek mit szeretnék kérdezni!

Aki tud válaszolni,akkor megköszönöm!:)


2012. júl. 7. 06:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem terhességről,szülésről kizárólag hiteles oldalakat olvass és kerüld a rémtörténeteteket és a szüléstörténeteket is, hagyd meg szülés utánra, minden nő más, van aki visítva, hisztizve vajúdik végig, van aki ternészetes folyamatként hagyja zajlani , és nem rágörcsölve a nyöszörgésével, sokkal könnyebben világra hozza a kisembert.


Szerintem ami fontos, a mell, has, csipő környék ápolása, hogy ne legyél zebra csikos, ha mégis kirepedne, te legalább megtettél mindent.

Napi 2 intimtorna, nem csak a szülésnél lesz szerepe, hanem a szülés utáni vizelet visszatartásnál, és a jó szex alapja, ugyanis, ami edzésben van, az hamarabb nyeri vissza az alakját.


Ha megnyugtat járj terhes tornára, esetleg jógára, de ez mind csak akkor, ha fontos neked.


Étkezz egészségesen, figyelj oda a felszaladó kilókra.

Én személy szerint minden kismamát elküldenék táplálkozási tanácsadásra is, hisz nagyon fontos, mit és mennyit eszel a várandósság alatt,nem csak azért, hogy ne hízz el, hanem a terhesség egy lemerítő folyamat, a baba elszívja tőled a neki szükséges anyagokat, igy ezek pótlása fontos, mind a a vér telitődettsége miatt, a fogak épségénak megőrzése érdekében, és még sorolhtnám...


A fogaidat még most ellenőriztesd, ha van rossz csináltasd meg.

A szájban lévő batériumok akár koraszülést is okozhatnak.


Remélem kimerítő választ adtam :D

2012. júl. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, a fogak nagyon fontosak. Azokra fokozottabban figyelj (majd szoptatás alatt is, ha úgy alakul)

Én végig tornáztam, úgyhogy a terhességem alatt végig fitt és hajlékony voltam. Alig vizesedtem, nagyon jól bírtam és teli voltam energiával.

Pihenj sokat! Nem hülyeség amikor valaki azt mondja, hogy ha megszületik a baba, akkor már nem lesz időd :)))

Szóval pihenj és élvezd ki minden percét a babavárásnak. Sétáljatok, romantikázzatok a KEdveseddel sokat, használjátok ki a maradék kettesben töltött időt :)

Én olvasgattam egy csomó újságot, meg mindenfélét. De a szülés és a megszületés utáni dolog ösztönösen fognak jönni. Mintha tudnád pontosan, hogy mit kell csinálnod.

Hát ennyi :) Oké terhes vagy, és élvezzed! :)

Boldog babavárást!

2012. júl. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
attól függ milyen típus vagy,aki hagyja szabadon történni a dolgokat vagy aki válaszokat akar a miértekre. Aki meg akarja osztani a benne történteket másokkal (regisztrálhatsz babaváró fórumra,ahol veled egyidős terhesekkel kb hasonlók történnek éppen) vagy a kötelező körökön kívül (vizsgálatok,hetente elolvasod h mik zajlanak éppen odabent) pihensz és megpróbálod előre pótolni amit még tudsz,pihenés,olvasás,pároddal közös idő.Egyébként hamarosan kiderül h ráizgulsz a terheslétre (mint ahogy vannak született menyasszonyok és vannak akik férjhezmennek és megy tovább az élet). Én is koraterhes vagyok,első babánál "kiműveltem magam" szakirodalomból és mindent nagyon komolyan vettem,mindenért paráztam,állandóan programokat szerveztem h "éljek is előtte",szülésre nem paráztam rá,jól jött. Most időm sincs annyi foglalkozni vele,igyekszem pihenni és olvasni,ebbe belefér majd néhány vicces terheseskönyv és lelkileg többet készülök majd a sima szülésre mert előző császár lett. Idővel érezni fogod mire van szükséged várandósként,nyugi.A pocakkenegetés,torna stb előttem írták,ezekre azért nem tértem ki.
2012. júl. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A fogászat mindenképp tervben van!

Eléggé kereső típus vagyok,ha valamit nem tudok és érdekel azonnal muszáj választ találnom!:)persze nem megszállottan!A teherbeesés szakaszról már mindent tudok,de a terhességről nagyon semmit!Egy két babanaplót régebben olvastam és egy könyvet,de ennyi!Lehet csak én bonyolítom túl hogy többet kéne tudnom,de gondolom a doki majd úgy is elmond mindent!:)

milyen krémek vannak repedés ellen?Ti mit használtok?

2012. júl. 7. 08:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha dokihoz mész, én azt tanácsolom, előtte írd össze az összes kérdésedet, pl ihatsz-e kávét, lehet-e szexelni, mire kell figyelni étkezésnél, rosszul létre van-e valami jó tippje, lehet-e úszni, stb, stb. Értékelni fogja az összeszedettséged! :D A terhescsíkokkal egyelőre nem kell törődnöd, majd csak a 12. hét után, amikor látványosan el kezd nőni a pocid (van akinek csak a 16. héttől). Akkor érdemes olyan krémeket használnod, amiben van bőrrugalmasságot megőrző olaj, pl a szőlőmag olaj vagy mogyoró olaj, oliva olaj, stb. Én gránátalmás testvajat használok, de utána mindig teszek még rá oliva olajat (nem azt, amivel főzök, hanem masszázs olajat. :D). De alkat kérdése is, hogy kirepedsz-e vagy sem. Amúgy meg nem kell tőle félni, mert szép gyöngyház színe lesz, ha elmúlik a pirosság és nem is annyira csúnya (szerintem. Nekem van 13 éves korom óta, amikor hirtelen meghíztam aztán lefogytam. Én már hozzászoktam).

Igyál rengeteg folyadékot, lehetőleg ne cukrozott gyümölcsleveket meg lónyálakat (ice tea, kóla, sprite, stb), hanem vizet, saját magad készített zöld teát, vagy gyümölcs teát. Leves formájában is kitűnő, mert sok benne a tápanyag (pl egy zöldség levesben, ragu levesben). Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, amik nem csak a vitamin tartalmuk miatt fontosak, hanem vízhajtó hatásuk miatt is, ami később létfontosságú lesz, hogy ne vizesedj. Ha még nem kezdtél volna terhesvitamint szedni, akkor itt az ideje. Te választasz, lényegében mindegyikben ugyan az van, max a mennyiség lehet eltérő. Én Gravidát szedek, van aki hány tőle, nekem semmi bajom nincs. Az sem árt, ha külön veszel magadnak folsavat, ami az első tizeniksz hétben fontos, mert megakadályozza, hogy nyitott hátgerince legyen a babádnak, és segít megelőzni a velőcsőzáródási renellenességeket. Vegyél szakkönyvet is, olyat amit védőnő, szülésznő, nőgyógyász írt, vagy mind a három, mert abban sok dolog le van írva, hogy megértsd miért alakul ki pl a terhességi cukorbetegség, vagy miért görcsöl a lábad. Ne csak vicces terheskönyvet vegyél, mert laikusok írták, és ami nekik bevált, lehet neked nem fog. :)

Nah, részemről ennyi!

Gratulálok és szép babavárást!

21 h km

2012. júl. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!