Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26 hetes iker koraszülés. A...

26 hetes iker koraszülés. A két magzatnak egy méhlepénye volt, fele idő alatt felélték. Észre kellett volna vennie a dokinak?

Figyelt kérdés
Észre lehet egyátalán venni? Meg lehetett volna menteni őket?
2012. júl. 11. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem !!!


:(


sztem igen forduljatok igazságügyi orvosszakértőhöz a papírokkal ha van erőtök hozzá.

2012. júl. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazából már teljesen lényegtelen, nem most történt a dolog, hanem 20éve az édesanyámmal. Halva született mindkét baba, és ugye akkoriban a 26. hét még reménytelen volt. Gondolom az UH technológia is fejletlenebb volt.

De ha most történne ilyen, akkor már látnák, ugye?

Akkoriban esélytelen volt, hogy észrevegyék?

2012. júl. 11. 11:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát az akkori technika mellett esélytelen volt sajnos. Szerintem ma már vannak olyan fejtettek a gépek,hogy ki tudnák szűrni,bár azt nem tudom mit csinálnának és hogy lehetne megmenteni a babákat.
2012. júl. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

sztem akkor még igen . de akkor is tragédia .


persze elévült és ma már megmenthetők lennének de keressetek fel egy nőgyógyászt aki mondjuk idősebb ismeri a viszonyokat . azt tudom hogy 30 éve még biztos nem tudták volna látni nem olyan volt a technikai fejlettség .


és lehet igen hogy orvos vétett .

2012. júl. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egypetéjű ikrek közös méhlepényen osztoznak.

A közös méhlepény miatt előfordul hogy az egyik magzat több tápanyaghoz jut mint a másik, így az egyik nagyobb lesz, viszont ezáltal hogy több jut az egyiknek a tápanyagból a másik torzulással is születhet.

Esetleg előfordul összenövés mert nem válnak teljesen ketté, és ezáltal bekövetkezhet koraszülés.

A legtöbb kockázat az egy méhlepényen osztózóknál fordul elő , sajnos az orvosok sem mindenhatóak.

A legnagyobb veszélyt az ikerterhesség jelenti, bármikor kialakulhat szövődmény és vetélés.

sajnos azt nem tudom hogy meg lehetett volna-e még menteni őket.:((

2012. júl. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A mai ultrahangos technológiával már nézik a méhlepényt is, tehát manapság észrevették volna. Sajnos akkoriban nem volt vagy még nagyon kezdetleges volt az ultrahangos technológia.
2012. júl. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kius ***** válasza:
Sziasztok,en 3 eve 25 hetes terhesen egypeteju ikrekkel elveteltem,mikor elmentem 4D az orvos azt mondta hogy ugy nezek ki mint aki a 39 hetben van rettento sok volta a magzat vizem es ebbol az egyiknek tul sok jutott a masiknak meg alig,kerekperec a szemembe megmondta a doki hogy az lenne a legjobb ha az a baba meghalna marmint a pocakomba amelyiknak keves a magzat viz mert akkor elosztodna es a masiknak van eselye megmaradni!Viszont amelyiknek keves volt a magzat viz annak nem lattak a hugyvezeteket amit szerintem a genetikai ultrahangon eszre kellett volna vennie az orvosnak (kb.17-18 hetben voltam genetikai ultrangon,most ujra kisbabat varok 15 hetben vagyok es rettentoen felek hogy nem e lesz valami baj
2012. júl. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!