Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetnek, hogy ne legyek...

Mit tehetnek, hogy ne legyek folyamatosan ehes?

Figyelt kérdés
20 hetes vagyok, normal testalkattal kezdtem a terhesseget. Ebben a honapban hiztam 7 kilot. A doki szerint vizet igyak eves helyett, de egyszeruen mindig ehes vagyok! Tanacsolnatok valamit?
2012. júl. 11. 14:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Egyél olyat, ami nem hizlal annyira. Párolt zöldséget, sovány túrót, csirkemellsonkát, ilyesmit. Vagy ha szereted, bulátát, kölesgolyót, helyettesíti a chipset és ropit.

Főzzél finom levest, abból is ehetsz bátran.


Mert kismamaként sem baj ha az ember sokat eszik, az a nem mindegy, hogy mit!

2012. júl. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én is állandóan éhes vagyok, de már arra is rájöttem, hogy inkább rágnom kell. Mire elrágok egy répát vagy egy almát, addigra elmúlik az éhség is (vagy nem).

Minden esetre próbáld ki, hátha bejön neked.

2012. júl. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha éhes vagy, egyél gyümölcsöt (görögdinnye pl. jól eltelít és nagyrészt víz). Próbálj minél lassabban enni, este későn már semmit, mert akkor másnap megint farkaséhesen ébredsz (saját tapasztalat). És egy picit az akaraterőd is használd, ha éhes vagy, mondd azt magadnak, hogy majd csak 1 óra múlva. Próbáld betartani a napi 5-szöri étkezést, reggeli, tízóraira valami gyümölcs vagy joghurt, ebéd, uzsonnára szintén gyümölcs vagy joghurt, aztán egy vacsi és slussz. Egy idő után rááll a szervezeted, mégha az elején egy kicsit tiltakozik is. És nemsokára ott a cukorterhelés, amikor éhgyomorra vérvétel, cukros lötty és csak rá 2 órára ehetsz a második vérvétel után!
2012. júl. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is mindig éhes vagyok pedig még csak most derült ki, de sokat iszom és próbálok sűrűn keveset enni! pl most ettem zabfalatot joghurttal! Most jól érzem magam! :D
2012. júl. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is ugyanezzel küzdök, azzal párosítva, hogyha nem eszem akkor elkezdek büfögni :S :), majd hányingerem is lesz, van hogy hányok is. Nekem a védőnő cornflakes-t javasolt, azt akkor eszem ha éjszaka felébredek, hogy éhes vagyok, vagy esténként. Reggel szendvicset eszem, jó sok zöldséggel. Ha éhes vagyok, akkor elrágcsálok egy paprikát, uborkát. (vagy többet, szerencsére van dögivel) Étkezés előtt egy negyed órával mondjuk igyál meg egy pohár vizet. a 7 kg tényleg sok hirtelen, bár nekem amikor 20 hetesen mentem el egy hónap alatt plusz két kg-val, akkor is azt mondta a védőnő, hogy hirtelen, hogy megugrott a súlyom! -.-' 25 hkm 175 cm magas kismama plusz 7 kg-val. 68-ról kezdtem. Tegnap voltam cukorterhelésen, másfél órát vártam, mire egyáltalán bemehettem, levették a vért, nagyon zlett a cukor (de komolyan, nagyon jólesett) aztán további két órát kellett várnom. Nem volt semmi problémám, magam is meglepődtem. Az idő előrehaladtával javulni fog. Sőt, mostanában már nem is tudok olyan sokat enni, mert kisebb hely a jut a gyomromnak. Próbálhatod még a citromos vizet, én úgy többet megtudok inni. Bár lehet éhesebb leszel tőle!
2012. júl. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Hát, Te is tudod h oda kell figyelned. Egy hónap alatt 7 kiló... húhh...


Én is normál testalkattal kezdtem, fogytam az elején 5 kilót és még mindig nem híztam vissza. Pedig már 27 hetesek vagyunk.


Egyébként próbáld ki, hogy ha érzed h éhes vagy megiszol egy pohár vizet, vársz 10percet és utána eszel.

Egyél sok sok gyümölcsöt, dinnye, barack ilyesmi. Abból bármennyit lehet. Ha nassolhatnékod van próbáld ki h egy tányér zabpehely és valamilyen gyümölcsjoghurttal összekevered- naturba rossz íze van :) Nekem bevált :)



27+3hkm

2012. júl. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia én is 20 hetes vagyok, és még mindig farkas éhségem van, egész nap. Már kezdek tőle kikészülni, mert nálam még hozzá jön az is, hogy bár éhes vagyok, de nagyon válogatok, és sok mindentől még mindig undorom van. De az éhségem annak ellenére sem múlik, hogy próbálok olyanokat enni, amihez kedvem van. Én muszáj vagyok még este 10kor is enni, mert éjszaka éhen halnék. De így is farkaséhesen ébredek reggel, és sokszor emiatt hányingerem is van, sőt néha hányok is, még mindig. De talán tényleg az a legjobb, ha sokszor eszel keveset, és főleg olyat, ami kevésbé hizlalós. Kitartást, egyszer minden elmúlik.
2012. júl. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem a vízivás nem segít, viszont a rágó vagy a tictac igen!

A 7 kiló tényleg sok, nem bántásból mondom! Én már 2x szültem, az elsőnél 16 kilót híztam, abból fent maradt 3, majd a másodikkal 18-at, abból pedig 2 maradt rajtam, így most 5 kilóval több vagyok, mint a terhességeim előtt. Nem sok ugyan, de ez már pont annyi, hogy elég sok mindenről le kéne mondanom miatta, pl. az édességekről, amit persze imádok...

Szóval egyszerűbb lett volna, ha a terhességeim alatt kevesebbet hízok és akkor nem kéne most szenvednem.

2012. júl. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Homeopátiás bogyót tudok neked ajánlani:

savasságra: Robina 9 CH

gyomorégésre: Iris versicolor 9 CH

2012. júl. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

koszi a valaszokat. Szerintetek ez sok egy napra?

reggel: egy szelet piritos sajttal, egy barack

del: paradicsomos gombas teszta, egy szelet kenyer

uzsi: 3 fott kukorica

vacsora: 2 szelet dinnye es egy alma

2012. júl. 11. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!