Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aaaa nemigaz! A gravidától...

Aaaa nemigaz! A gravidától hánytam?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy doboz gravidát, még nem bontottam fel, mert volt még egy a régiben. Hazaértem, bevettem magnéziumostul. Kb 10 perc múlva éreztem hogy hányni fogok és hopp sugárban. Hányingerem nem volt most egyáltalán, épp enni akartam. Szerintetek a Gravidától? Vagy csak most kezdem? 8+2 vagyok.

Ha nem bontottam fel visszaveszik? Tuti attól van? Ha tesztelem holnap és felbontom már esélyem sincs hogy visszavegyék. Fúú nagyon rossz volt, akkorát rántott a hasam, hogy azthittem kettétörtek.


2012. júl. 11. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha előtte nem volt semmi bajod egy egész doboz alatt, akkor valószínű nem attól volt. Szerintem egyébként nem veszik vissza, akkor se, ha nem bontottad fel. Én is azt szedem, nincs tőle semmi bajom. Amúgy a betegtájékoztatót nem olvastad el? Azt írja, hogy a legjobb este lefekvés előtt bevenni.
2012. júl. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha nem ettél előtte, attól lehet, ráadásul magnéziummal együtt vetted be, tehát több kapszulát.


Bontatlanul amúgy talán visszaveszik...

2012. júl. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A gravidatol sokan rosszul vannak. En ezert vettem femibion 800-at, tokeletes volt:) se anyinger, se plusz etvagy, se hizas, semmi rossz :))
2012. júl. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Eddig is magnéziummal szedtem, már ez a 3. doboz. Az orvos azt mondta szedjem így. És egyébként hajnali 4kor keltem, lefekvéshez készülődve, a párommal telefonáltam, hogy mikor ér haza és le kellett csapnom, ugrottam hányni.. :S Tényleg nem tudom eldönteni, hogy most csak úgy rám jött, vagy a bogyótól.
2012. júl. 11. 21:08
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja, és azért választottam a Gravidát, (utólag az orvos és védőnő is ezt javasolta) mert speciálisan érzékeny vagyok a nyers sóra, így semmit nem sózunk nagyon, amit mégis, azt sem annyira, mert a párom vesebeteg és figyelni kell az arányokat. Grrrr
2012. júl. 11. 21:10
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha ez a 3. doboz, és most vagy 8+2, akkor gondolom már előtte is szedted, hogy megfogant a baba. Ebben az időben hányósabbak a kismamák eleve. Én nem voltam az, de a gravidától én is hánytam. Általában akkor, amikor éhgyomorra vettem be, vagy citromos teával. Semmi olyan beteges hányás íze/szaga nem volt (bocs), csak egyszerűen kijött amit előtte ittam úgy ahogy bement.

Ha nálad is ez volt, akkor a gravida.

Én ebben az időben lecseréltem, az első terhességemnél elevitre, most a másodiknál femibionra. Azzal nem volt gond, és kb. a 25. hét körül visszatértem rá, amikor már nem volt ilyen korszak. Azóta semmi bajom tőle.

Szóval szerintem visszavenni nem veszik vissza, de később, még beszedheted.


(elsőre úgy olvastam, hogy "ma vettem be egy doboz gravidát". Mondom: micsoda??? :o))

2012. júl. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

:)))) Egy doboz.. hát szép is lenne.. Apám már azért is üvölt velem, hogy napi egyszer "beveszem azt a sok marhaságot amit a TV-ben látok, gazdagítom a gyógyszergyártókat és mérgezem a gyereket" :D


Hát valóban énis éhgyomorra vettem be, előtte csak bravo sunny orange narancslevet ittam 1 órával. Az jött ki. Baromira hányás "íze" van még az orromnak is, nemhogy a számnak. Pedig már fogat mostam, mindent csináltam :S

2012. júl. 11. 21:29
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is pont ma vagyok 8+2. :) Nekem ma az ebéddel volt problémám. Rántott gomba volt, amit imádok, de most megláttam, és azt hittem hányni fogok. Beleharaptam egyet, és nekem is majdnem futnom kellett a wc-be, de szerencsére bent maradt.

Viszont, ha ez már nem az első gravidád, akkor szerintem nem azzal volt a gond. Ez az időszak tényleg elég hányingeres/hányós sajna.

2012. júl. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

éhgyomor,plusz most értél oda,hogy hányós legyél a terhességtől...Én ha éhgyomorra vettem be,akármelyik terhesvitamint kihánytam(gravida,femibion),és nem csak az első időszakban,hanem jóval később 32-33hetesen is...

Amúgy rá is van írva,h étkezéssel együtt kell bevenni,nem véletlenül...

2012. júl. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg úgy, h vacsi közben vedd be és igyál rá sok folyadékot, nekem bevált, én is együtt veszem be a magneb6-al! Ebben az időben én is hánytam többször, aztán elmúlt hirtelen a 10.hét körül! Most vagyok 19+4napos, én akkor hányok a gravidától viszont azt sikerült két hete is, ha gyümölcsre vettem be,vagy édesség után! Illetve amit kitapasztaltam, nekem bevállt, h nem fekszem el egyből, hanem várok egy 20percet még a fekvéssel! Remélem tudtam segíteni! Én a jód miatt szedem a gravidát, mert csak ebben van, azt mondták és nekem az muszáj a magas tsh értékem miatt! Ha tudok még segíteni írj!
2012. júl. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!