Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek a kiságyba...

Mi a véleményetek a kiságyba való cuccokról?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az oldalaira való védőkre,és a függönyre fontosak vagy elegnethetők.
2012. júl. 18. 17:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A rácsvédő szerintem szuper találmány, de csak akkor ér valamit, ha körbeéri a kiságyat, mert hamar eljön az idő, amikor már közel sem ott találod, ahová letetted. Nekünk nem volt baldachinunk - a kispasimhoz nem illett volna... :)
2012. júl. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
És még valami: a zenélős forgót is szerintem csak én értékeltem... :)
2012. júl. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A védő hasznos,de csak azután,hogy már pörög-forog. Eleinte erre nem nagyon lesz szükség. A baldachin is olyan,hogy kinek mi.. Mi kaptunk,de még nem tudom,hogy fel akarom-e tenni. Ezek maximum otthonosabbá és melegebbé teszik az összképet,talán kevesebb fényt enged át a babához,ezen kívül semmi hasznos nincs ebben sem. Ami Neked tetszik,csak azt tedd bele.
2012. júl. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem függönyöm nem lesz,én feleslegesnek tartom. Viszont rácsvédőnk van,ha már "elmászik" a helyéről ne üsse be a fejét illetve fal mellett van a kiságy,így szerintem véd a hideg ellen is.

32hkm

2012. júl. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Most elgondolkodtattatok eddig feleslegesnek tartottam a rácsvédőt,de most,hogy írjátok a ficánkolást igazatok van tényleg megütheti magát.Azt hiszem inkább ebből is beszerzek.Csak még annyit mondjatok meg,hogy elég e egy vagy inkább kettőt,hogy cserélni lehessen.
2012. júl. 18. 18:10
 6/12 anonim ***** válasza:

A 4 részes ágyneműk és társai (párna, paplan, rácsvédő, baldahin) feleslegesek. Mi megvettük a 3 részeset, kb csak a rácsvédőt használtuk belőle. A párnát még mai napig nem használja a fiam 2,5 éves, a takarót meg... nem azzal takarózik.

Rácsvédő szerintem azért is jó, mert ad a babának egy határt (azt is szokták, hogy a szopipárnát körbeteszik a feje fölött, hogy ne abban a nagy térben legyen, amit (később) már lát a szobából. De nekem pl. fontos volt, hogy nagyobb, kedves figurák legyenek rajta, hogy tudja nézegetni, ha akarja.

Baldahint én porfogónak tartom, a fiamnál amúgy sem akartam, most a lányomnak sem fogok venni.

Amit viszont majd még szeretnék a lányomnak, a fiamnak nem volt, az a kihajthatós babakönyv. Tele színes, mintás képekkel a két oldalán, akár tükör és társai is vannak benne, és ki lehet hajtani, mint a rácsvédőt. Akár babakocsiba is tehető, vagy bárhova és tudja nézegetni. Hogy mennyire nézegeti majd, meglátjuk, de nekem ez nagyon tetszik.

Az ágyra rakható forgó zenélő: meg van örökítve a pillanat pár hónaposan, amikor a fiam felfedezte és elkezdte nézegetni (újszülöttnek még felesleges, ráér később is) de az is, amikor már elérte, és azzal szórakozott, hogy ütemre rángatja és jókat kacagott mellé.... A lányomnak már nem tudom rátenni az ágyára :o/ mert kipurcant szegény. Vehetünk újat.

2012. júl. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

a rácsvédő sztem is fontos, amikor a kisfiam nagyobbacska lett és már mozgolódott, nem csak egyhelyben aludt, volt hogy kidugta a lábát a rácson, és beszorult, erre ébredt éjjel . mikor többször előfordult kibéleltük és semmi baj nem volt, a fejrésznél neki is volt, lábnál nem. szval érdemes az.


a baldahint fölöslegesnek tartom, a hálós függöny jó szolgálatot tehet, ha nálatok sok a szúnyog, csak vigyázz, nehogy összezárd a babát a vérszívó döggel.


a forgó zenélőt én eleinte felraktam, de le is vettem, mert volt , hogy éjjel felsírt , odamentem , hogy felvegyem és meglöktem, erre megszólalt, és zenélt kicsit, jól felverve a gyereket. eddig tartott leszedtem.


most már úgy rendezem a gyerekágyat, hogy azt teszem bele , ami fontos, az ágy alvásra való, játszani úgysem abban fog.


a jó matrac elengedhetetlen!

2012. júl. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A rácsvédő nagyon jó dolog, az én fiamnak is van. Először a fejét védte, mert olyan lendülettel fordult kiskorában, hogy csak úgy koppant a feje. Most két éves, és még mindig fent van, mert pici a szobája, és a kiságyat csak teljes hosszában a fal mellé tudtuk tenni. Télen olyan hideg a panel, hogy jó, ha valami elfogja a hideget. Az az igazság nem is engedi levenni, mert szereti. Nekünk kettő van, pont azért hogy egyszerűbb legyen mosni, de mostanában az egyikhez ragaszkodik, szóval reggel mosom, megy az erkélyre, hogy alváshoz megszáradjon. Kapott apukámtól hozzá való baldachint is, ahhoz is ragaszkodik, az az ő kis kuckója. Bár ez nem létszükséglet, neki inkább lelki dolog. Volt zenélő forgója is, azt is szerette, de mikortól elérte, én levettem, mert majdnem letépte. Ágyneműt mi nem használtunk eleinte, csak hálózsákot. Most kikövetelte a párnát, kaptunk a szomszédból egy újszülötteknek való párnát, azon alszik, nagmamám meg előkereste a szekrény aljából az én régi takarómat, gyönyörű, fodros, hímzett takaró, olyan amilyet manapság már nem lehet kapni. Persze sok nem látszik belőle, mert huzatban van, de jó érzés, hogy azzal anno én takaróztam.
2012. júl. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És ha már kiságy: ha most vennék, csak egyszerű, mezei körberácsosat vennék a mostani "dizájnos" telivégű helyett: egyrészt, amikor már felállt, ott nem igazán volt mibe kapaszkodni, másrészt jóóóó nagyokat koppant rajta forduláskor... És ha ő nem is ébredt fel rá, én igen. :)
2012. júl. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

rácsvédő nem árt, függöny csak ha veled egy szobában van,ha sajátban akkor nem kell


ami viszont fontosabb: elfordulásgátló,légzésfigyelő,babaőr


sztem játékokat semmiképp se tegyél be,szokja meg h az ágy az alvóhely. egy alvóbabája lehet mondjuk,azt szeretik. én ágyneműből,rácsvédővől is halvány,nem rikítót válkasztottam,pont e miatt

2012. júl. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!