Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 0,66-os Afp érték alacsony...

0,66-os Afp érték alacsony nagyon?

Figyelt kérdés

2012. júl. 19. 18:08
 1/3 A kérdező kommentje:

16+4hetes voltam mikor levették, hallottam h vannak már helyek ahol 0,5-2,5-ig jó, de tartok attól h mégis nagyon alacsony!

A kombinált tesztem (12hetes), 1:10000-hez mindkettőnél, mármint a Down-nál ás az Edwards-nál is.

2012. júl. 19. 18:13
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy az orvos mit mondott, mert függ attól, hogy hol végezték a vizsgálatot.Más lehet a referenciatartomány.Nekem 0,57 volt, de nálunk 0,5 alatt kóros.Ja és az afp önmagában nem értékelhető, csak a másik három paraméterrel és az uh-gal együtt.

23 hkm

2012. júl. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk 0,7-től volt jó, nekem 0,68 lett. Tehát éppen hogy kicsit alacsonyabb volt.

Annyit mondtak, hogy ne legyek ideges, mert egyrészt az afp sokszor ad fals eredményt, másrészt az uh vizsgálatok sokkal pontosabb képet adnak, főleg a 12.heti. S ha ott minden rendben volt, akkor végképp ne izguljak.

18. héten mennem kellett genetikai uh-ra, de ott is mindent rendben találtak.

Kislányom makk egészségesen született, most lesz 2 éves.

Amúgy a határok is mások, valahol 0,4-től már jó az eredmény, valahol csak 0,7-től. A dokim szerint meg az alsó értéken jóformán figyelembe sem kell venni, főleg ha minden más vizsgálat okés volt.

2012. júl. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!