Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Múló arcüreggyulladásból...

Múló arcüreggyulladásból eredő fejfájásra vehetek be aspirin plus c tablettát?

Figyelt kérdés

Gyulladáscsökkentő is van benne és csak egyet vennék be. Próbáltam már más módszereket (inhalálás, ilyen-olyan tea, stb), de még mindig nagyon fáj a fejem. Szerintetek bevehetek egyet?


22 h km



2012. júl. 21. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, aspirint nem.
2012. júl. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem aspirin, hanem aspirin plus c, ami nem ugyanaz. Egyébként a betegtájékoztatóban az van, hogy a terhesség utolsó 3 hónapjában nem alkalmazható. Akkor ez azt jelenti, hogy előtte lehet?
2012. júl. 21. 20:26
 3/7 A kérdező kommentje:

Na jó, inkább nem veszem be. Azt írja, hogy fokozott elővigyázatossággal lehet a terhesség első és második harmadában... Nem túl biztató.

:(

2012. júl. 21. 20:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Én tudom, hogy nem ugyanaz, csak nem volt kedvem kiírni. :) Nézd, ami a terhesség utolsó 3 hónapjában teratogén, az korábban sem tesz jót.


A szakembereknek szóló alkalmazási előiratot tudom idézni, eszerint a prosztaglandin szintézis gátlók az első és második trimeszterben is okozhatnak malformációkat, az acetilszalicilsav úgyszintén. ÉN nem venném be. Paracetamol biztonsággal használhatsz napi 2-őt, maximum 3 napig. Vagy megvárhatod, amíg elmúlik.

2012. júl. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ahamm, értem! A neocitránban van paracetamol, akkor azt lehet? Csak mert a betegtájékoztatóban az van, hogy ha a doki külön engedélyezi a második és harmadik trimiben. :(

Ha megvárom amíg elmúlik, addig megkattanok és lebontom a ház falát. :(

Szóval szerinted?

2012. júl. 21. 20:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Neocitrant sem lehet, és általában egyiket sem ezeket a gyulladáscsökkentő megfázás ellenes szerekből. Sajnos ezek ilyenkor nem ajánlottak, hiszen mivel nem gyógyszerek, kicsit könnyebb az engedélyezésük, és valójában semmit nem tudunk arról, hogy árt-e vagy sem. A hatóanyagai alapján azonban akár árthat is. Algopyrin, Panadol, Rubophen nincsen?
2012. júl. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajna nincs.

De megoldom népi gyógyászattal: szegfűszeg-gyömbér-kamilla-rozmaring feketeteával leforrázva. Az csak segít majd valamit!

Köszönöm a segítséget minden esetre!

2012. júl. 22. 03:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!