Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szeretnénk új albérletbe...

Szeretnénk új albérletbe költözni. Terheseknek mennyivel nehezebb találni így másikat?

Figyelt kérdés

21 hetes kismama vagyok, párom szerint így nehezebb lesz találnunk egy új albérletet, mert a főbérlők nem örülnek neki, és ha megtudják, azonnal tárgytalan az albérlet is.

Már nem tudom behúzni sem a hasam, nem mintha az megoldás lenne, mert úgyis kiderül, és nem akarunk hazudozni.

Tényleg nehéz lesz így találni egy normális albérletet?



2012. júl. 22. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Nem értem ez miért zavar egy főbérlőt, de van ilyen. Anno mi találtunk olyan hirdetést, ami kikötötte, hogy gyerekes párok nem költözhetnek, mintha legalábbis a gyerek valami romboló állat lenne.

Nekünk kutyánk van, sokan ezt sem engedik, ami persze jogosabb, mint a gyerek, de pl a mostani főbérlőink húzták a szájukat végül megengedték és elismerték később, hogy igazán tiszták és rendesek vagyunk és hogy elnézést az előítéletért.

Szerintem az azért estrém, ha valakit a gyerek zavar, nem hiszem, hogy sokkal nehezebben találtok. Aki meg nem engedi, annak úgy kell. Tényleg nem jellemző.

2012. júl. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Ezt még sehol sem éreztették vele!

Miden lakás tulaj Kedvesen viszonyúlt a gyermekemhez, sőt mondták közel a játszótér, gyermekorvosi rendelő...

Igazáb mit tehet tönkre egy gyermek egy üres lakáson? Max összefirkálja a falakat, de ott lakik az ember 2-3-5... évet, és ki kell festeni mielőtt elköltözünk, mert úgy kell vissza adni a lakást ahogy kaptuk!

Az hogy a kanapén szőnyegen étel foltvan ami nem jön ki az én bajom, mert az az enyém.

A mi lakásunk vidéken ki van adva, sosem zavart az hogy család költözik oda gyerekekkel.

Munka végett költöztünk másik városba albérletbe, de pl. a fal 3 hónap után foltos volt az asztal mellett, a villany kapcsolók körül is már szürkés a fal, hiába mostam nem jött le, ezt azt feltettünk a falra, havonta jön a lakbérért a tulaj, semmit nem szólt érte, mikor beköltöztünk megbeszéltük ezt azt felfúrúnk, de ugyan úgy tisztán adjuk vissza ahogy kaptuk.

2012. júl. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekkel kerestem albérletet ( még nem volt 1 éves) és sok olyannal találkoztam ahol írták, hogy gyerek nem mehet.

Sőt olyan is volt, hogy a fazonnal megbeszéltem egy időpontot, már össze is készültem a gyerekkel, hogy elindulok megnézni a lakást és akkor hívott fel, hogy gyerekesnek inkább mégse. Megkérdeztem, hogy miért félnek az albérlők a gyerekesektől?

Azt mondta, hogy nem tehet ki gyerekest az albérletből csak iszonyatosan nehezen.

Én ezt megértettem, természetesen én akarnék ott maradni ahol nem akarja a főbérlő, de sajnos nem köteles hinni nekem.

Természetesen lehet találni olyat is akiknek nem gond a gyerek, sőt, több az olyan.

2012. júl. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
* én NEM akarnék ott maradni...elnézést (:
2012. júl. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Én is terhesen költöztem/költöztünk. A telefonba már jeleztem, hogy babát várok, nem-e gond. De nem volt gond. Az elsőt ki is vettük.
2012. júl. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nehéz dolog ez.Mert igen nehezebben tehetnék ki őket,ha hivatalos!! lenne a szerződés. Ha nem akkor meg félnek,hogy felnyomják az Apehnél őket.

Viszont ha úgy vesszük a gyerekesek inkább hosszabb távra terveznek, így kevesebb az esély ,hogy átveri a tulajt vagy lelép fizetség nélkül, a befizetetlen számlákkal a háta mögött.


Lehet nekünk is költözni kell majd jövőre,mert a tulaj gondolkozik a lakás eladásán. Bár nagyon rendes és bizunk egymásba, így biztos időben fog szülni. A kérdés mennyi idő alatt fogunk találni. Eddig is nehezebb volt két kistestű kutyával,pedig én aztán tisztaságmániás vagyok így meg se látszódik a lakáson. És most még a gyerek is nehezít majd biztos rajta... de el kell fogadni, van aki sokat csalódott és sokszor nem alaptalanul félnek már. Én át tudom érezni az ő helyzetüket is,mert ha belegondolok ha nekem lenne lakásom én is nagyon válogatnék. 28hkm

2012. júl. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Volt egy ismerősöm, egyedülálló, aki direkt erre játszott rá, mondta is, hogy beköltözik egy albérletbe, aztán nem kell fizetnie sem, mert gyerekkel sem de még állapotosan sem a főbérlő (jogos)igényeit veszik figyelembe, hanem az albérlőét. Ez gusztustalan, mindenki el volt képedve akinek mondta. Hát nem tudom mit csinálnék, ha én lennék a főbérlő és nem tehetném ki.
2012. júl. 23. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!