Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miből van ez a sok homeopátiás...

Miből van ez a sok homeopátiás "gyógyszer", hogy bátran ajánlgatja mindenki terheseknek?

Figyelt kérdés

Előre szólok, nem kötekedni szeretnék,egyszerűen csak nem értem.

NEM értek a homeopátiához. Azt már elolvastam,hogy természetes, meg hogy öngyógyulásra össztönöz.

De fizikálisan mégis mi a csudából vannak ezek a szerek?


Rá van írva egy csomó anyag, a legtöbbre az van írva hogy terhességben nem áll rendelkezésre adat,hogy fogyasztható-e vagy sem.

Mégis mindenki bátran javasolja.



Ha természetes anyagokból is van, akkor főleg nem értem, hisz van egy csomó természetes, gyóynövény alapú anyag ami szintén nem adható terhességebn.


De akkor meg miből van?


Homokból? Cukorból?

Vízből? KOnyhasóból?

El nem tudom képzelni...


2011. okt. 16. 14:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Nos, bár a kérdésedre nem tudom a választ, max. annyit mondhatok, amit nekem anno a nőgyógyászom mondott, mikor rákérdeztem a homeós bogyókra: a homeopátia "felfedezője" egy évvel a felfedezése után már vissza is akarta vonatni, mert rájött, hogy nem ér semmit az egész, de addigra már bőven elterjedt a világon.
2011. okt. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Kerria ***** válasza:
84%

Gyógynövényekből készítik ezeket a szereket, nem pedig mesterségesen előállított anyagokból.

Az nem feltétlenül igaz, hogy lehet szedni ész nélkül, és terhesen is csak ésszel, de eddigi kutatások alapján nem mutattak ki mellékhatásokat, se kismamákon, se bárki máson. Mellékhatás alatt értem, hogy pl. egy rendszeresen fogyasztott szer milyen hatással lehet a szervezetre 10-20 év múlva (mert azért ez sem elhanyagolható)

2011. okt. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Kerria ***** válasza:
100%

Ezen az oldalon pedig a gyártásáról is írnak, így jobban rá tudsz látni a témára:

[link]

2011. okt. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Gyógynövényekből van, de olyan kicsi koncentrációban vannak benne a hatóanyagok, hogy tulajdonképpen érdemi hatása nincsen. Ha viszont hiszel benne, akkor elősegítheti a szervezet öngyógyító mechanizmusait. Ezért van az, hogy aki hisz benne és szedi az isteníti ezt a fajta gyógyítást, aki pedig nem hisz benne annak egyáltalán nem hat és kuruzslásnak tartja az egészet.
2011. okt. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

INFORMÁCIÓ ez van benne.

A homeopátiás szerek előállítása úgy történik, hogy tisztított vízben oldanak fel valamilyen anyagot, majd olyan sokszor hígítják, hogy az eredeti anyagnak már egy molekulája sem található meg benne. A homeopaták szerint a hatás azon alapul, hogy az oldószer őrzi az eredeti anyag nyomát, „emlékezik” rá.


Maguk a homeopaták sem állítják, hogy a szerekben „hatóanyag van”, van viszont bennük információ... Nos, kedves Vágó István, gondoljon csak bele, mi történik Önnel, mi megy végbe a szervezetében, hogyan változik a pulzusa, a vérnyomása vagy idegrendszerének a működése – pusztán attól, hogy közölnek Önnel egy rossz vagy egy jó hírt. Az információkban sincs hatóanyag, mégis milyen erősen befolyásolják testünket, lelkünket, érzelmeinket!”



Szóval higított információ.

2011. okt. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak félve írom, mert már sokat kaptam a fejemre, pontosan abból vannak, amiket leírsz: víz, cukor, só. A homeopátiás szerekben nincs hatóanyag, ezt bármely homeopata igazolja Neked.

Hogy mitől hat, vagy nem hat, az egy jó kérdés. Általában azoknál hat, akik hisznek benne. A placebóhoz hasonlatos.


Csak egy rövid idézet, egy homeopatától:


VEUM, Swen: Homeopathy and Spiritual Power. 2002.



"A betegséget szellemi szinten kell kezelni, a homeopatikus terápiának ez a lényege. A homeopatia elmélete szerint nem a kémiai anyagok gyógyítják meg a betegséget, hanem az életerőnek nevezett szellemi hatalom. Az orvosságok arra vannak fölkészítve, hogy szellemi hatalom hordozói legyenek."

2011. okt. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
56%

" Az orvosságok arra vannak fölkészítve, hogy szellemi hatalom hordozói legyenek."

ez igaz! csak az a kérdés, hogy milyen szellemi hatalom... fogadj el egy jó tanácsot, egy darabot sem vegyél be belöle.

2011. okt. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%

Gyógyítanak velük állatokat is, babákat is akik nem tudnak róla mégis meggyógyulnak tőle, hiszen működik és nem agyban.

sokféle hatóanyagból lehet előállítani őket nem csak gyógynövényből pl.az arzént is felhasználják, ásványokat. A feltalálója pedig nem akarta vissza vonni a felfedezését, hiszen nagyon működött és működik most is.

De tényleg rengeteg könyv, internetes honlap ír erről ahol többet megtudhatsz.

Ja, terhesség alatt kis potenciájú tüneti szereket tényleg bátran lehet használni, nem okoz mellékhatást.

2011. okt. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Olvasok, folyamatosan keresgélek, de a legtöbb oldal olyan, ahol kezdőnek vagy laikusnak kusza az összes információ.

Azért tettem fel kérdést, mert én alapjaiban nem értem az egészet.


Egyébknt keresek-kutatok folyamatosan, mert terhes vagyok és nagyon megbetegedtem, elkaptam a kislányomtól.

Még nem terhesen sem szeretek gyógyszert bevenni, és nem is szoktam csak ha nagyon muszáj - terhesen meg egyáltalán nem vagyok hajlandó.


Így most fekszem és szenvedek, és keresgélek hoyg mit tehetnék, mert ma még itthon van a férjem,de holnap már el kéne valahogy látnom a kislányomat.

2011. okt. 16. 15:19
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnalom, hogy ennyire felboritottak a gondolataidat az elozo kerdesednel tett javaslatok, ha ezt elore tudom, akkor nem irtam volna neked egy mukkot sem, nem szeretem, ha egy gyermekes csaladanyanak, kismamanak azert borul fel a vasarnapi programja, mert stodalt merek javasolni a megfazasara. :D


Itt az elozo kerdes, ha valaki nem latta volna: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Megmondom neked oszinten, hogy penzugyi elemzokent dolgozom kozgazdasagi programozo matematikus vegzettseggel. Teljes mertekben a realitasok embere vagyok, nem ertek az ezoteriahoz, sem a joslatokhoz, sem a soha ala nem tamasztott elmeleteket nem veszem figyelembe.

A homeopatia mukodeserol sincs halvany lila gozom sem, nem is erdekel, a vasarnapot sem all szandekomban ennek az olvasgatasaval eltolteni.

A donteseimet tenyekre alapozom.


Szoval:

az teny, hogy

- egyik naprol a masikra lett ket beteg gyermekem, akik konkretan ket es harom evesek,

- egy ejszakat vegig ebren voltam eloszor az egyik kohogovel hajnali kettoig, majd a masikkal fel haromtol

- masnap reggel az orvost felhivtam es a stodalt javasolta

- aznap ejszaka mar nem ejszakaztunk es 3-4 napon at mar csak ebredes utan kozvetlenul kohogtek a gyerekek


Most mondanam, hogy nem a stodal tehet rola, merthogy az nem hat, hiszem homeos. De nem tudom neked ezt mondani, mert en azt tapasztaltam epp par napja, hogy igenis segit.


De tudod mit?

Inkabb vedd ugy, hogy sem en, sem a tobbiek nem ajanlottunk semmit.

Inkabb holnap reggel tenyleg keresd fel a haziorvosodat es kerdezd meg tole, hogy mit javasol.

Jobbulast!

2011. okt. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!