Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A reggeli cukor értékem...

A reggeli cukor értékem mindig magasabb. Mit egyek, hogy ne vigye föl?

Figyelt kérdés
Ma rozskenyeret vettem, hátha...Felvitte 8,4-re. Szerintem nem is rozskenyér volt.:( Nem volt ráírva semmi, csak hogy rozskenyér. Vidéken vagyunk, itt a helyi kenyér sütödéből vettem. Azt mondták, ki kell kísérletezni, mi az ami nem viszi föl. Most annyira rosszul érzem magam. Hozzáteszem, eddig az itthoni méréseim a határérték alatt volt mindig. De ez a mai...Voltatok ti is így. Nehogy a babámnak miattam valami baja legyen! Mit egyek reggelire? Van ötletetek?
2012. júl. 24. 10:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Itt találsz glikémiás index táblázatot:

[link]


Minél alacsonyabb a GI, annál kevésbé dobja meg a cukrodat.

2012. júl. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is terhességi cukrom van,csak diétán vagyok,nem kell inzulin.Ha egyszer-egyszer fölmegy,nyugodj meg,h semmi baja nem lesz a babádnak! Nekem 7.4 volt eddig a max.Én is kipróbáltam a rozskenyeret,meg a teljes kiörlésűt,de semmire nem jó... Én toast kenyeret eszem, Sparba szoktam venni Slimm fitt a neve ,csökkentett szénhidráttartalmú. Nekem ez vált be,kis mértékben emeli a cukrot. Egyébként a Ceres sütő gyártja,ugyan az ami a Norbi update kenyeret.Ízre is finom,250 gr kiszerelésben lehet kapni.Remélem segítettem 37 hkm
2012. júl. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Várok még.:)

Én is 180-as diétán vagyok, de úgy érzem reggelre sok a 40g. Én eddig jó kenyeret ettem, lidl-ből, az max. 6.9-re vitte föl, de azt is sokallom. Szeretném a reggelit csökkenteni, éhes sem vagyok még korán. Nem érem el a diatetikust, így nem tudom, mit csináljak? Holnap mindenképp megpróbálom a 30g-o reggelit. Inkább, mint hogy magas legyen megint.

2012. júl. 24. 10:47
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
én 200-as diétán vagyok, de a reggelim csak 30g-os, nem 40. a rozskenyér nem egyenlő a teljes őrlésűvel. Vagy teljes kiőrlésűt egyél, vagy korpásat. A korpa rész lassítja a felszívódást, önmagában a rozskenyérben elvileg nincs korpa. Néha szoktam olyat, ha nem kapok megfelelő kenyeret, akkor megszórom jó sok búzakorpával. Nem tudom, mit eszel hozzá, de tejet, kefirt semmiképp se igyál reggelire, és mindenképp legyen benne fehérje (felvágott).
2012. júl. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
tej is nagyon megdobja, azt szoktál reggel inni?
2012. júl. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az éhgyomrid nem magas? Nem onnét indul már a probléma? Nekem az első babánál az indult 6,2 körülről, így nem csoda, ha 7 fölé felment néha a reggeli utáni. Erre azt javasolta a dokim, hogyha éjszaka úgyis felkelek pisilni rágcsáljak el egy darabka sajtot és nem lesz olyan magas az éhgyomrim. Nekem akkor bejött.
2012. júl. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ma 2 db sült virslit ettem hozzá, sem mustár, sem semmi más. Citromos gyümiteát ittam még. Tejterméket tízóraira eszek, akkor már semmi gond.

Az éhgyomrim általában 3,7 körül van, tehát teljesen normál. Ezzel sose volt baj hála.

Soha többet nem eszek ismeretlen kenyeret, megfogadtam. Viszont a reggeli 40g-ot sokallom. Szerintem át kellene tenni belőle másik evéshez, de nem tudom, hogy lehet e?

Egyszerűen a diatetikust nem érem el telefonon. Ebben van valakinek tapasztalata? Lehet ilyet csinálni?

2012. júl. 24. 14:11
 8/17 A kérdező kommentje:
A korpát kipróbálom. Köszi
2012. júl. 24. 14:12
 9/17 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos az is, hogy mit ettél pótvacsira, mert lassú felszívódású szénhidrát kell legyen. Ha gyorsat eszel reggelig kimerül a szervezet és hirtelen sok inzulint kell termelni, ami megemeli a cukrot. Ezért próbálj meg pótvacsira is rozskenyeret enni, reggeli pedig több összetevőből álljon pl. rozskenyér, vaj, felvágott, kis sajt, paradicsom, mert ezek segítik egymás felszívódását. Ugyanilyen problémám volt, mint neked és én is 30g-ot eszem reggelire és 30-at tízóraira. Nekem ezeket tanácsolta a cukordoki, hátha neked is segíteni fog, nálam úgytűnik működik :) Ja és Abonettet ne egyél pótvacsira, mert nem számolják hosszú felszívódásúnak, max. a korpás kekszet, de szerintem akkor már jobb egy szelet kenyér.
2012. júl. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy. Pótvacsira általába korpovit kekszet eszek 2 dl kakaóval, vagy sós mogyorót és korpovitot. Ezek jónak tűnnek, lassú felzívódásúak. Olyan jó este kicsit "nassolni" mogyit. :) Amúgy szerintem nehezebben indul be reggel a szervezetem, éhes sem vagyok, és szinte csak letuszkolom a kaját. Szerintem csökkentem reggel, meglátom úgy mennyi az értékem. Az igaz, hogy többfélét kell enni reggelre is, és szoktam is, csak ma szinte már féltem enni....(
2012. júl. 24. 16:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!