Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek ikerterhességnek...

Akinek ikerterhességnek indult de az egyik felszívódott azok egy vagy két petéjűek voltak?

Figyelt kérdés
Ma a dokim azt mondta, hogy a két petéjűek nem szoktak felszívódni mert ott két burok van és két méhlepény.
2012. júl. 24. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem annyira az elején meg se lehet állapítani, hogy hány petéjűek. Valakinek szüléskor se derül ki.
2012. júl. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kétpetéjű ikreknél mindig külön magzatburok van, ez az első UH-on két külön petezsáknak látszik. Egypetéjűek esetében lehet ilyen is, olyan is. Nagyrészt egy külső burokban vannak.
2012. júl. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már a legelső uh-on meg tudják állapítani, hogy 1 vagy 2 petéjűek e.
2012. júl. 24. 20:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hetesen csak egy petezsák látszódott benne egy babával,aztán voltam 8+4 naposan és még az orvos is meglepődött,hogy két petezsák volt,benne egy-egy babócával :) de azt mondta ne éljem bele magam,mert sokszor az egyik felszívódik!Jövő7en megyek újra,remélem jól vannak!!! Bárcsak megmaradna mindkettő!!!
2012. júl. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Anita8401 ***** válasza:

Nekünk a harmadik terhességem indult most kétpetéjű ikreknek de sajnos az egyik petezsákból felszívódott az embrió és az üres petezsák pedig megtelt folyadékkal ami a múlthéten komoly gondot okozott mivel hétfőn begörcsöltem és bevéreztem sajnos de szerencsére minden rendben van és múlthéten szerdán haza is jöhettem a kórházból :-) .

A gond csak az,hogy az a petezsák amiben a folyadék van most kifakadhat és olyan érzés mintha a magzatvíz szivárogna pedig nem csak a folyadék kezd kiürülni szépen lassan :-) .

Sajnos mi így jártunk de kívánom mindenkinek,hogy mind két baba megszülessen és minden rendben legyen velük :-)



20 hetes kismama

2012. júl. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a 6-7. héten (már az első) vizsgálaton egyértelműen látszódott, hogy kétpetéjű ikerterhességem volt, mindkettő kicsi szíve is dobogott már. Viszont az orvosom már akkor mondta, hogy az egyikük jóval kisebb, és a szikhólyag helyzetéből arra következtet, hogy valószínűleg Ő fel fog szívódni. Legközelebb 3 hét múlva mentem, és sajnos már valóban csak 'A' magzatot láttunk, a másik nyomtalanul felszívódott. Pedig szedtem utrogestant is, bár lehet, ennek köszönhető, hogy nem volt semmi jele, se vérzés, se fájdalom. Vegyes érzés volt, mert először megijedtünk, hogy a 2,5 éves "terminátor":) Fiunk mellé két baba is jöhet, de persze veszteségként éltük meg, mikor már mégsem volt ott.

Most 31 hetes terhes vagyok "A" pici Fiammal, és boldogan várjuk.:)

Neked minden jót kívánok, jó egészséget, kívánom, legyen úgy, ahogy szeretnéd!

2012. júl. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!