Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudnátok segíteni? Táppénzes...

Tudnátok segíteni? Táppénzes kérdés.

Figyelt kérdés
Jelenleg 37 hetes kismama vagyok és gyest kapok az előző Manóka után. Pár hete elmentem táppénzre, akkor a gyest le kell mondanom? Vagy csak akkor kell majd lemondanom, amikor az új Bébike után igénylem meg a tgyást?
2012. júl. 25. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Dolgoztál a gyes mellett? Ha nem , hanem otthon vagy, mióta megszületett, akkor a gyes nem jár együtt a táppénzzel, le kell mondanod attól a naptól, amikortól kapod a gyest.


Lemondhatod később is, de akkor amit pluszban utalnak, azt vissza kell majd fizetned.

2012. júl. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Március óta dolgoztam otthoni melót a gyes mellett, most júliusban mentem el táppénzre.
2012. júl. 25. 10:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor annyi ideig jár a táppénz mellett a gyes is - vagyis majd 5 hónapig. Bőven elég akkor lemondanod a gyest, ha megszületik a kicsi.
2012. júl. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm az infót!
2012. júl. 25. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!