Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » RH-negatív kismamánál a...

Kékes kérdése:

RH-negatív kismamánál a terhesség alatt hányszor ellenőrzik az anti-test termelődést?

Figyelt kérdés
2012. júl. 26. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Minden egyéb más vérvétel alkalmával,plusz még ezen kívül 2x voltam vérvételen.De ez függ a szinttől is,mindig a leletre írják rá,hogy mikor kell a következőt.

33hkm

2012. júl. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem idáig 2x nézték meg, az első teljes vérkép alkalmával, illetve, a 2. teljes vérkép alkalmával. Úgy tudom, még a 36. héten fogják megnézni harmadjára.

2012. júl. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én mindkét terhességem alatt 3x voltam ellenanyagszűrésen. (pedig egyszersem volt emelkedett)
2012. júl. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

háromszor.

40h kismama

2012. júl. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lányok! Írjatok még egyéb megnyugtató dolgokat ezzel kapcsolatban, mert pár napja tudtam meg csupán, hogy RH negatív vagyok...., gyermekkoromban rosszul állapították meg! Ezért most kicsit aggódom!
2012. júl. 26. 17:43
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem kell ezen aggódni,odafigyelnek rá nagyon.Kapsz ellenanyagot és kész.Első terhességnél amúgy sem okoz gondot,csak a másodiknál.(beleértve már a vetéléseket is)

Nekem azért nézik ilyen sokszor,mert apucitól örökölt valamit a babym ami nekem nincs(az rh-n kívül)és nekem ez ellen is nézik.

Ha én nyugodt vagyok,neked sem kell ezen aggódni,és vérvételek alkalmával veszik le ezt is,nem okoz több "macerát".

Boldog babavárást!

1.válaszoló,33hkm

2012. júl. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én RH-pozitív vagyok,de sajnos mégis van ellenanyag termelődésem. Az első szülésem során sajnos transzfúziót kaptam és azzal együtt antitesteket is. Eleinte havonta jártam vérvételre,majd ingadozó lett a termelődés így 2 hetente,most a végén már volt,hogy hetente jártam. Összeszámoltam neked, összesen 14x voltam csak ellenanyagos vérvételen. A 29. héten volt egy kis izgalom,akkor nagyon megugrott a titer szám,de mivel a babával minden rendben volt ( 2 hetente uh ),így maradt a további megfigyelés és sorozatos vérvétel. Most a 39. héten vagyok,úgyhogy talán a szerdai vérvétel volt az utolsó:D
2012. júl. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a két utolsó hozzászólónak. Tény, ha az embernek van valami problémája, a "sorstársakkal" való kommunikáció segít! :) Remélem, hogy mindannyiunknál minden rendben lesz! Egészséget, kitartást és boldog babavárást!
2012. júl. 28. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!