Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Afp eredményből valóban...

Afp eredményből valóban következtetni lehet a baba nemére vagy ez csak egy tévhit?

Figyelt kérdés
állitólag régen ráirták a leletre hogy milyen nemű....
2012. júl. 26. 23:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem ebből tuti, hogy nem mondják meg a baba nemét, én ilyet még nem hallottam. Az AFP-ből az derül ki, hogy egészséges-e a kisbaba, a nyitott hátgerincet és a Down-kórt szűrik ki.


39+1hkm

2012. júl. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Teljesen tévhit.

még az uh is tévedhet. csak invazív vizsgálattal deríthető ki 100%-os pontossággal, ami az amniocentézis és a chorionbiopsia.

2012. júl. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Off:


Bocsi, de az afp nem szűr down-ra...

2012. júl. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

de,pont h arra szűr. meg másra is


1.fiú,afp 2,2

2.lány: afp 1,9

3.fiú afp 0,98


vagyis sztem nincs összefügés

2012. júl. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Te milyen vérvételen voltál a 16. héten? AFP, ami épphogy többek között a down kórt szűri!!! Épp emiatt voltam amnio-n, úgyhogy csak tudom!!!


Kedves kérdező! Az AFP-nek semmi köze nincs a baba neméhez,a különböző fejlődési rendellenességeket szűri ki, mást nem.

Egyedül arra a leletre írják rá a baba nemét, akinél végeztek amniocentézist (magzatvízvétel) vagy chorionboholy mintavételt. De ez esetben 100%-osan biztos eredmény születik, hiszen a kromoszómákat vizsgálják sejttenyésztés céljából, 3-4 hétig.

24+4 hkm

2012. júl. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vagyis már az utolsó előtti...
2012. júl. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom láttátok-e már, a bizonyos görbét, mely mutatja, hogy milyen átfedés van az alacsony és a normál afp érték között...magyarul mindkettővel születhet egészséges és beteg baba is, egyébként én is tudom, hogy mi hogy van, mert nekem is volt magzatvíz vételem, az afp valójában a nyitott gerinc szűrésre a legalkalmasabb.Csak utalhat a downra , de NEM SZŰRI KI
2012. júl. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az AFP egy laboratóriumi vizsgálat, melynek eredményéből következtetni lehet egyes fejlődési rendellenességekre és s Down-kórra, de a gyerek nemét nem tudják ezzel megállapítani. Ha az AFP érték eltér a normálistól az felveti(de 100%-al nem bizonyítja)az előbb említett betegségeket, emiatt kell az ultrahang vizsgálat, és az amniocentezis, vagy a chorionbiopszia. Ez utóbbiak során a magzat génállományát vizsgálják és természetesen e nemét is meg tudják állapítani.
2012. júl. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tehát a magzatvízvétel szűrésre való, míg az afp vizsgálat egy kockázatot számít és utalHAT a betegségre.
2012. júl. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!