Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terheléses cukormérés nem...

A terheléses cukormérés nem káros a babára? Ettől a nagy dózistól nem lehet cukorbeteg?

Figyelt kérdés

2012. júl. 27. 06:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Dehogy is, nem lehet cukorbeteg tőle. Mivel nem rendszeresen fogyasztasz ekkora cukormennyiséget, és általában csak egyszeri alkalomról van szó, semmi baja nem lehet a babának, ne aggódj!
2012. júl. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk pl a terheléses cukormérés azt jelentette, hogy 1db zsemlét 2dl tejjel kellett elfogyasztani és rá egy órára vették le a vért. Nem tudom, miért van, hogy van ahol ez is elég, van ahol cukoroldatot itatnak.
2012. júl. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Cukorbetegség NEM a sok cukor fogyasztásától lesz,hanem éppen attól,ha soha nem eszel cukrot!
2012. júl. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A babának semmi baja nem lesz tőle. Én a múlt héten voltam a terheléses vércukormérésen.

24+4 hkm

2012. júl. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves 3., ezt a bődületes őrültséget mégis mire alapozod?!


A babának egyébként a gesztációs diabétesztől lesz baja, nem a terheléshez használt cukorsziruptól. De azért szerintem jó, ha feltételezed, hogy a terhesgondozásban évtizedek óta használt szűrővizsgálat nem fog gondot okozni a magzatnak. A lepény és a zsinór egyébként sem csőposta, azaz nem fog a gyerek szénhidrátháztartása is 75 gramm glükózzal találkozni.

2012. júl. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz tőle semmi baja! Viszont szerzel neki 5-10 perc nassolási élvezetet, ugyanis a vízben feloldott speciális cukor, amit megiszol, kb azonnal kioldódik a magzatvízbe. Én rögtön utána voltam 4D-s ultrahangon, és láttam, ahogy a kisfiam mohó élvezettel nyeldekli magába az édes löttyöt:)
2012. júl. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj Kérdező, de te komolyan azt gondolod ha ártalmas lenne a babára nézve ez a vizsgálat akkor megcsinálnák???


Nem, nem lesz semmi baja a babádnak tőle.

2012. júl. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Már számtalan vizsgálatot megcsinálnak úgy hogy pár %-ban de káros sőt halálos lehet a babára. Közben persze a magzat érdekében történik a vizsgálat. Pl. magzatvíz vétel, chorionboholy-mintavétel, és bár nem káros de zavarja a babát a szívhang vizsgálat és UH.

Szóval nem lehet kizárni a mai vizsgálatok ártalmatlanságát. (DDT-vel is permetezték régen az embereket).

A cukor úgy tudom átmegy a méhlepényen. Mennyire képes egy baba inzulint termelni, azt viszont nem tudom.

2012. júl. 28. 09:14
 9/11 anonim ***** válasza:
ÉÉÉS! Tovább magyarázza a hülyeséget. Eszméletlen. Ne hasonlítsd már össze a sima terheléses cukor vizsgálatot, a magzatvízvétellel. Az nem rutinvizsgálat. Ott mérlegelik a lehetséges előnyöket és hátrányokat, de amúgy nem kötelez rá senki hogy elvégeztesd. Az UH és a szívhang hallgatás nem ártalmas, és az sem bizonyított, hogy zavarná a babákat. Esetleg egyes arra érzékeny babákat, más meg fel sem veszi. Miért akar manapség mindenki okosabb lenni az orvosoknál a netes félinformációk alapján. Emellet akár vissza is utasíthatod bármely vizsgálatot. A terhesgondozás nem kötelező. Csak utána sem kell sírni mikor a fel nem fedezett terhességi diabétesz miatt szülsz beteg babát.
2012. júl. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

10-nek: egyáltalán nem mondtam hogy nem megyek el a vizsgálatra, kérdezni azért ugye megengeded? Azt hogy a szívhang vizsgálat zavarja a babákat, ismert genetikus és a védőnőm is mondta. De azért mert így is van, még nem hagyom ki.

Ha lehülyézed továbbra is az embereket, az téged minősít, valamint ki fogják húzni a kommentjeidet.

2012. júl. 29. 09:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!