Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Eddig komplikáció mentes...

Eddig komplikáció mentes terhesség. Dilemma hogy fogadott orvos e vagy sem. Tulajdonképpen a szülésznő mellett mit csinál a fogadott doki?

Figyelt kérdés

Leírnátok,hogy milyen vizsgálattal csinál többet a fogadott mint az ügyeletes?

20 hetes kismama


2012. júl. 27. 07:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Én fogadtam dokit, valamiért meg sem fordult a fejemben, hogy ne fogadjak.

Este 8-kor kerültem a vajúdóba, végig a szülésznő (szintén fogadott) volt velem. DE a baba szívhangja csökkent, gyors császár, a dokim fél pillanat alatt ott termett, kivette a babát. Hál'istennek nem történt nagyobb baj.

A vajúdóban volt egy lány, aki aznap reggel került be, és másnap reggel császározták, a baba már belekakilt a magzatvízbe. Mivel engem mellé toltak vissza a műtét után, hallottam, hogy az éjszakás doki azt mondta a szülésznőnek, hogy majd műszakváltás után a másik doki megcsászározza. Hát ugye nem akart szegény ügyeletes doki egy perccel sem tovább maradni.

Ez csak egy eset, lehet, hogy tök jó ügyeletes csapatot fogsz ki.

Mindenesetre én nem kockáztatnék, ha megteheted fogadj orvost. Bár már az sem garancia semmire.

2012. júl. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi nem fogadtunk, a férjem orvos, nekem ez elég volt, de nem fogadtam volna akkor sem, ha nem az. (Plusz pontosan azért nem fogadtunk, mert tudta, hogy hogy is megy ez, anno a szülészeten töltött hónapjai alatt volt alkalma megfigyelni, hogy valójában hányszor is vánszorog be valaki szülésekre. Szomorú sztorikat mesélt.)


Nagyon tökéletes, tankönyvi terhesség után borzasztó komplikált szülésem volt, minden megtörtént, ami egy szülésnél megtörténhet. Az ügyeletes team tökéletesen ellátott (nem a férjem miatt), mindenki extra kedves volt, semmi hátrányt nem éreztem.


Mindezt azért írom le, mert nekem tényleg tankönyvek szerint ment a terhességem, egyik napról a másikra kuszálódott össze minden. Tehát ha nem fogadsz, ne azért ne tedd, mert úgy fest, hogy minden oké. Nem ijesztgetésnek szánom abszolút, pusztán arra akarom felhívni a figyelmed, hogy a dolgok el tudnak romlani, és ha téged megnyugtat, hogy a fogadott orvost elvileg bármikor tudod riasztani, akkor mindenképpen megéri.


Én a terhességem alatt egyébként magán nőgyógyászhoz jártam a 12. hétig, ő egy ismerősünk, de nem vezet szüléseket. Nekem ennyi elég volt.


JA! Szülésznőt fogadtunk, de ő mondjuk komplikáció esetén kb. semmit nem tud tenni, problémamentes szülésnél viszont szerintem ő jól jön. :)

2012. júl. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálam is egyébként rosszak voltak a szívhangok, ill. "különleges" eset voltam, órákig nem lehetett bemérni a baba szívét, először azt hitték, hogy már nem él. Utána 30 és 200 között ugráltak az értékei, de addigra be is indult a szülés, csak a fájások alatt annyira sokszor esett a szívhang, hogy sürgősségi császár lett. A nyakán volt a zsinór többször, szorosan.


Kb. 10 orvos fordult meg mellettem, mindenki óriási empátiával, és segítőkészséggel igyekezett a legjobbat kihozni magából. A férjem csak azt az orvost ismerte, aki a műtétet csinálta végül, még mielőtt megkapom, hogy protekció volt. :)

Én ezt láttam egyébként mind a 12 óra alatt, amit a szülőszobán töltöttem, senkinek nem volt akkor épp fogadott orvosa - mindenkivel nagyon kedvesek voltak, az egyik anyuka pl. nem engedte, hogy átnyomkodják a hasát az őrzőben (így ellenőrzik a vérzést), 2 orvos igyekezett tök kedvesen a lelkére beszélni, de így sem, végül uh-t hozattak fel neki, egy másik mellett végig ott ült egy szülésznő, mert nagyon sírdogált valami miatt. Szóval nem tudom, ha téged megnyugtat, akkor mindenképp megéri az árát.

2012. júl. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A terhességem nekem is problémamentes, szerencsére semmi bajom...ennek ellenére a babám nem fordult meg, így dokit fogadtam; programozott császár lesz, azt ügyeletesnél nem tudom hogyan oldanám meg :(


36hkm

2012. júl. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 gabszem ***** válasza:
nekem volt fogadott dokim és szülésznőm is. Szerintem a doki felesleges , csak a pénzt teszi el, de ugyanazt csinálja amit más doki is megtenne szüléskor. Amikor már kinnt van a feje a gyereknek , kb . akkor jött oda hogy kiszedje.... A szülésznő viszont nagyon sokat segitett nekem az utolsó hetekben is és a szüléskor is.
2012. júl. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kórházfüggő.

Nálunk Zalaegerszegen a szülésznő vezeti le a szülést, az orvos csak burkot repeszt, ha kell vág és varr. Amúgy a szülésznő vizsgál, ő nézi, hogy halad a vajúdás és ő segít, irányít a kitolásnál is.

A terhesgondozás számomra tökéletes volt ügyeletes dokikkal is, legalább mindenkit megismertem. :)

2012. júl. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. júl. 27. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!