Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Muszáj a szüléshez szülésznőt...

Muszáj a szüléshez szülésznőt fogadni?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok?

2012. febr. 5. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj, csak ha ragaszkodsz hozzá! :)
2012. febr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem muszáj, de a szülésznő vezeti le a szülést, a doki sokszor csak a kitolásnál van jelen, de akkor is csak figyel. Ha van fogadott dokid, akkor végig veled van, de akkor sem csinál semmit.

Kivétel ez alól a császár.

A szülésznő aki végig foglalkozik veled, illetve már a terhesség vége felé nálam ő csinálta a ctg-t, vért vett, őt hívtam, mikor elfolyt a víz, rögtön kocsiba pattant, ott várt az osztályon, 10 órás vajúdásom alatt mindenben segített, csak velem foglalkozott, vitt a kádba, vizsgált, maszírozott, bíztatott.

Legnagyobb kincs!!!!!

2012. febr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2012. febr. 5. 11:46
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Azt kihagytam, hogy ha nincs fogadott szülésznőd, akkor is kapsz egyet, de lehet az nem fog ennyi mindent segíteni. Általában nem is kérnek pénzt, de olyan 20-30-40-et szoktak adni nekik.
2012. febr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nem muszáj én nem fogadtam mégis ott volt velem ő is és a doki is.

A doki nem csak figyelt, hanem masszírozott, biztatott és nagyon kedves volt

2012. febr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Én nem szeretnék kifogni egy olyan szülésznőt, aki "bunkózik", mert első szülésem lesz és nem szeretnék negatív élménnyel hazamenni már az első szülés után.

2012. febr. 5. 12:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt szülésznőm, mivel ha dokit fogadsz akkor ajánlott szülésznőt is ( ez változó, nálunk így működik) - szóval eredetileg nem akartam fogadni, de utólag a lehető legjobb döntés volt, rengeteget segített, végig velem volt, míg a doki csak az utolsó fél órában jelent meg...
2012. febr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Egyáltalán nem muszáj. Nekem nem volt sem fogadott orvosom sem fogadott szülésznőm. Az orvosnőt nem bántam meg, hogy nem fogadtam, mert csak a szülés végén jött be az éppen ügyeletes összevarrni a belső repedést. A szülésznő volt végig velem és kézzel tágított,ő kapott a páromtól pénzt. Gátvédelemmel szültem.Mert épp egy csodálatos szülésznőt fogtam ki Olasz Andreának hívják az AEK-ban, javasolni tudom, de 'drága' ha fogadod, amúgy azt mondták a váltótársa is gátvédelmes és ügyes. Csak ha ragaszkodsz valakihez akkor fogadj szülésznőt.Amúgy szülés után beszélgettem az anyukákkal és a legtöbbnek nem volt fogadott szülésznője.
2012. febr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. febr. 5. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!