Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogyan kéritek fel az...

Ti hogyan kéritek fel az orvost hogy vezesse le a szülést? Mi a garancia hogy ő fogja majd?

Figyelt kérdés

Lassan megyek az első ultrahangra és magándokit választottam mert sztk-ban többször rosszul jártam és még az apukát be sem engedik hogy megnézze a kisbabáját.

Erről a dokiról csak jót hallottam és olvastam.

Nem tudom hogy szokás megkérdezni az orvost hogy vàllalja-e a szülés levezetését illetve hogy első alkalommal ezt megkérdezhetem?

Mi a garancia hogy ő fogja levezetni és nem más? ( Hallottam már nem egy ilyenről hogy kifizette a pénz és más volt végig bent)

Úgy vagyok ezzel ha fizettek érte igen is az legyen bent aki 9 hónapig vizsgált és megismertem és persze kialakult egy jó viszony.



2012. júl. 28. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát nézd, ha ő éppen szabin van, van mondjuk beteg és neked akkor indul be a szülés, akkor nem nála fogsz szülni.

Vagy,ha mondjuk nem ér be. Barátnőmnek olyan gyorsan született a 2. babája,hogy mire a dokija beért, már az utolsó tolás volt, amivel kint is volt a pici!

2012. júl. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szabi alatt azt értem,hogy mondjuk nyaral valahol,tehát esély sincs,hogy bemenjen!
2012. júl. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Dehát ő elöre tudja nagyjából mikor szül az ember persze vannak váratlan helyzetek dehát ha én lennék a doki a szülés időpontja elött 1-2 héttel nem terveznék szabit:)

És akkor ha nem ő van bent neki nem kell adnom igaz vagy azt a szülés elött már elkérik a pénzt?

Első alkalommal megkérdezhetem töle hogy vállal-e?

Bocsánat első baba lesz és ezekkel nem vagyok tisztába

2012. júl. 28. 07:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez oké, csak mondjuk a baba nem mindig akkor jön, amikor ki van írva a kismama!:)

Ráadásul gondolj bele,hogy nem te vagy az egyetlen,aki nála szül, tehát ennyi erővel, ha mindenkire rászámolna 1-2 hetet, akkor soha nem menne szabira!

Ha véletlenül ügyeletesnél szülsz, akkor te döntöd el,hogy adsz-e neki pénzt vagy nem!

2012. júl. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én pont ugyan így voltam.Magándokihoz jártam már attól a naptól,hogy megtudtam babát várok.Én elmentem a magánrendelésére és ott kérdeztem meg,hogy szülhetnék-e a doktor úrnál,elvállalja-e?Mondta persze és ez a része le is volt tudva.

Abban maximálisan igaza van az előző válaszlónak,hogy nem lehet mindenkire tekintettel az orvosod,mert akkor tényleg nem jutna el szabira mennie.Lásd be,ez jár neki.Elhiszem,hogy ragaszkodsz hozzá,de számolni kell azzal,hogy lehet ügyeletes doki lesz nála.

Én pont 1-2 nappal az előttre voltam kiírva,mikor ment el síelni 10 napra.Mondta nem lesz gond,biztosan meg lesz addig.Ebből az lett,hogy nagyon nem akart kibújni a kisfiam;így mielőtt elment felvázolta,hogy akkor 2 lehetőségem van:vagy megszülök az éppen ügyeletesnél,vagy ő ajánlhat valakit,akiben megbízik és levezeti ő a szülést.Én az utóbbit választottam,így szültem másnál.

Én pénzt mind a két orvosnak adtam,megfeleztem azt az összeget,amit eredetileg az én orvosomnak szántam.Logikusan nem járt volna neki,de én alapvetően nagyon meg vagyok vele elégedve és továbbra is hozzá járok, a következő babát valóban nála szeretném szülni.

Viszont hallottam olyat,hogy a kismama végig a magánorvosához járt,nem nála szült vmi miatt és csak a szülést levezető,idegen orvosnak adott.Mert ha jársz hozzá rendszeresen a terhesség alatt,akkor azért viszel oda annyi pénzt,amivel "rendezed a számlát".

2012. júl. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pénzt csak szülés után add!
2012. júl. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én kerek perec megkérdeztem Tőle(mi tegező viszonyban vagyunk):szeretném,ha vállalnád a szülésem levezetését,van-e rá mód,és nem tervezel-e akkor szabadságra menni(a terminus körüli 1 hónapban)?Azt válaszolta,hogy köszöni a bizalmat,természetesen vállalja,és biztos,hogy elérhető lesz.Ezek után még azt is megkérdeztem,hogy mennyiért vállalja(holott az előzőt is nála szültem,igaz,az 4 évvel ezelőtt volt,és nem tudom változott-e a tarifa).Azt is megmondta(nem változott),így le is van minden tudva.Természetesen ezt az összeget majd a szülés UTÁN fogja a férjem odaadni.

Különben azért praktikus már ilyen korán megkérdezni,mert ha valami mégsem smakkol,van időd másikat keresni.

2012. júl. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!