Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyíregyházán szept. Végén,...

Nyíregyházán szept. Végén, okt. elején fog vki szülni?

Figyelt kérdés

Van fogadott dokitok? Ha igen, meg vagytok eddig vele elégedve?

És szülésznő? Tudtok nekem ajánlani?


S a babaholmik beszerzésével hogy álltok?


29 hetes km


2009. júl. 17. 13:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Én okt.végén fogok szülni Nyíregyen.A fogadott orvosom Dr.Karászi Gyula, akivel maximálisan meg vagyok elégedve.Szülésznőt valószínüleg nem fogadunk, mert az anyagiak nem teszik lehetővé, de a férjem bent lesz velem,ő legalább lelkileg mellettem tud majd állni. Nekünk első baba,a babaholmikat már mind beszereztük a kislányunknak, csak egy-két apróság hiányzik már.(szeretek mindent jó előre rendben tudni) És neked van fogadott orvosod, fiúcskát vagy leányzót vártok?

Boldog babavárást:25 hetes km.

2009. júl. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én okt. 1-jére vagyok kiírva, s kisfiút várunk(Hunort)

:-))

Nekem dr. Fábián Antal a dokim, s én is maximálisan meg vagyok vele elégedve, bár sokallom a vizsgálati tarifát!

A szülésznő még kérdéses, de valószínűleg nem lesz. Bár sokan mondják, hogy inkább az kellene, mint egy doki, aki csak az utolsó pillanatokra esik be.

Már mi is megvettük az apró dolgokat, azon kívül a babakádat, pelenkázót. Babakocsit és kiságyat az ismerősünktől kapunk. Majd eldől, mennyire van jó állapotban és tetszik-e. Ha nem, akkor veszünk újat, de inkább másra költeném azt a pénzt. Kis bodykat, rugikat, sapit, törölközőket már vettem, nagyon élveztem a vásárlásokat.


Te hogy tűröd a meleget? Én csak annyira vagyok nyűgös, mint eddig nyaranta. Bár ma nagyon készen voltam...


Nektek készen van már a babaszoba? Vagy Veletek fog a kislány eleinte aludni?

Nekünk még a bútorok hiányoznak, de azt apránként szerezzük be, mert én csak úgy leszek nyugodt, ha az első hónapokban ott van mellettem a kiságya.


Ja, alapítványi szobá választasz majd vagy baba-mama szobát?

Én mivel kezdő leszek, szerintem a 2. verziót választom, hogy segítséget kérhessek majd tapasztaltabb anyukáktól, ha elakadok. Úgy hallottam, ritka a türelmes és kedves nővérke Nyíregye:-(

2009. júl. 17. 18:11
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem is Karászi Gyula a fogadott dokim, mi augusztus 10-re vagyunk kiírva, első baba kislány, már türelmetlenül várjuk, mi is megvagyunk elégedve a dokival, első hozzászóló ti mennyit szántok neki a szülés után, mert mikor mi felkértük nem mondott árat, mi pedig nem kérdeztük, szerinted, 30000 nagyon kevés lesz?
2009. júl. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én szept.17.-re vagyok kiírva.A dokim Orosz László.Nagyon meg vagyok elégedve vele,mindig számíthattam rá.Szülésznőt is akarok fogadni,mert van egy környékbeli,aki a barátnőm ismerőse.

Egyébként kislányunk lesz.A nagyobb dolgokat már megvettük (pelenkázó,kiságy,babakocsi stb.),ruhácskákat kaptunk,de még nem vettem egyet sem.

Én is első szükő leszek,baba-mama szobába szeretnék menni.Apuci nálunk is bennt lesz,csak nem tudom kell-e vmilyen tanfolyamra járni.Tudnátok válaszolni?

2009. júl. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy akik apás szülést szeretnének kell járni ún. szülés-felkészítő tanfolyamra. De nem tudok semmit bővebben, mert egyelőre úgy néz ki, nálunk apa a folyosón fog várakozni.

Amúgy Oroszról már én is hallottam jókat, meg Leskuról is.

2009. júl. 18. 19:47
 6/11 anonim ***** válasza:

Köszi.Majd megkérdezem már a dokitól mert jövő héten megyek hozzá.Tényleg nagyon jó Orosz,bár ellenvéleményt is hallottam már,de én még hálistennek nem csalódtam benne.Leskó nekem annyira nem szimpi,de nem ismerem konkrétan.

Boldog babavárást!

2009. júl. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én november elején fogok szülni!! Most van egy egy éves kislányom, őt is ott szültem és nem volt vele fogadott dokim. És nerm bántam meg!!! egészségesen megszületett, és nem tartották vissza a szülésem míg meg nem érkezett a fogadott doki a lovéért, mert ugye ha fogadott orvosod van, akkor senki se nyúl hozzád, mag az meg nem érkezik!! a nővérek na azok bunkók!!! Még szinte hozzád se szólnak!!! Ja és DR. Fábián Antal az a z orvos akivel eddig még rossz tapasztalatom volt, nagyon bunkó, remélem nem ő lesz ügyelete mikor szülni fogok, mert még ingyen sem, nem hogy pénzért nem szülnék nála!
2009. júl. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

Én ragaszkodom hozzá, hogy a baba velünk legyen egy szobában legalább az első évben.Akkor leszek nyugodt.Utána berendezzük neki a másik szobát,úgyhogy erre még van időnk. A kórházban én is mindenképpen a baba-mama szobát fogom választani,mert szeretném, ha a pici ott is velem lenne, meg legalább a többi anyukától is kérdezhetek, ha valamit nem tudok.

07.17. 20:37-es válaszolónak: én még konkrétan nem kérdeztem meg a dokit, hogy elvállalja-e a szülést.Hanyadik hét környékén, és hogy kell feltenni ezt a kérdést? Ha nem mond árat, akkor mi 40.000-et gondoltunk neki, szerintem ez se nem sok, se nem kevés.

07.17. 21.22-es válaszolónak: Mi most jelentkeztünk apás-szülés tanfolyamra, a fsz.1-es szobában kell időpontot kérni.A tanfolyam ingyenes, 3 alkalombol áll. De én úgy hallottam, hogy a szülésnél egy személy alanyi jogon jelen lehet a szülésnél, nem muszály hozzá a tanfolyam.De szerintem ezt orvosa is válogatja.

Üdv mindenkinek, boldog babavárást, és könnyű szülést nektek!

2009. júl. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok, második válaszoló: mi az egyok alkalommal magánrendelésen kérdeztem meg, hogy el tudja e vállalni a szülést, mondta, hogy elvállalja, de ha esetleg pont a nyári szabin lenne, akkor felkéri valamelyik orvoskollégáját, mert ezt így szokás, 32 hetesen adott egy nyomtatvány amit kitöltve a kiskönyvembe kell tenni és ezen hivatalosan is rajta van, hogy ő a fogadott szülészorvosom.Mikorra vagy kiírva?
2009. júl. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
október 30.-ra vagyok kiírva,úgyhogy remélem ezidő alatt pont nem lesz szabadságon. Akkor ezek szerint elég, ha a 30-32hét körül kérdezek rá, hogy elvállal-e.
2009. júl. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!