Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen mellszívót vegyek?...

Milyen mellszívót vegyek? Kézit vagy elektromosat? Avent vagy Medela? Mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Használtat nézegetek, nagyon sokat nem szeretnék rákölteni, max 6-7000 Ft-ot.
2012. júl. 31. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem kézi avent van,majd kiderül mennyire jó. Sok helyen olvastam,hogy jobb az elektromos,de sztem a kézivel is rendesen le lehet szívni,max kicsit többet kell "munkálkodni" rajta :)
2012. júl. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Közben olvasgatok erről, és több helyen azt találtam, hogy a Medela elektromost nagyon dicsérik, mert sokkal erősebben szív, mint az Avent kézi. De ez használtan is 10 körül megy. :(

Nem tudom...a biztosra akarok menni, félek, hogy nem lesz tejem. :(

2012. júl. 31. 12:39
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


én ilyet vettem, és majdnem hogy pont olyan, mint az aventes. az elsőnél olyanom volt. csak ez sokkal olcsóbb

2012. júl. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem Aventes kézi volt. Könnyű volt használni, de sok ideig tartott. Ezért kölcsönöztem gépi Aventeset, de az meg egyáltalán nem szívott semmit.
2012. júl. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem attól fog függeni, hogy lesz-e elég tejcsid, és akarja-e a babó a cicit.

Nálunk sajnos még a csecsemősnővér sem tudta cicire tenni, így fejni kellett (már a szülészetre is kérik nálunk a ciciszívót, hogy miután kihozzák a piciket ki kell fejni)

Szóval a fiam nem volt hajlandó cicizni, így a nagy "munkálkodásnak" az lett a vége hogy a sok pumpálástól nem tudtam megmozdítani a jobbkezem.

A férjemnek megesett a szíve rajtam, és vett nekem egy Medela elektromosat. Hát....ég és föld. Nagyon jó,erős, gyorsan kifeji a tejcit. Nekem az életemet mentette meg akkor. :) Nem volt mindegy hogy 25-30 percig szórakozok az Avent kézivel, vagy 5-5 perc alatt lejön az adag az elektromossal. Én a Medeláról csak jókat tudok mondani!

2012. júl. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
kicsit off: az elektromosak hangosak,berregnek? vagy van olyan mai hangtalan-már amennyire lehet?
2012. júl. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia


Nekem Medela elektromos van. Iszonyatosan jó (8 hónapig fejtem minden szoptatás után, nagyon sok tejem volt). Nem túl hangos, persze van hangja, de egyáltalán nem zavaró. Könnyű és nagyon egyszerűen lehet tisztítani is.


Egyszer nem vittem magammal és a z egyik ismerősöm kölcsönadta az aventes kézijét, mert már nagyon fájat a mellem. Éppen csak kicsit használtam, mert alig szívott le valamit és tök sokat kellett vele "dolgoznom". Annyira jó volt, hogy amíg hazamentünk nem fájt a mellem.

2012. júl. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ez az, amint nem sokan tudnak neked megmondani. Egyrészt azért, mert általában egyik anyuka sem vásárol össze több mellszívót, vagy próbál ki, nincs rá lehetőség. Ha pedig csak egyet használ, nincs összehasonlítási alapja.

Maximum annak, aki tényleg lecserélte valami miatt, és épp kétfajtát már használt. De annak a véleménye sem mérvadó, mert sok függ szerintem a tej mennyiségétől és a cici formájától is. Pl. az utóbbi válaszoló, akinek az elektromos medala volt, és avent kézivel is próbálkozott, lehet, hogy egy alkalommal nem tudta hatásosan használni, hisz nem ismerte az avent kézit.... bele kell jönni a használatba, bármilyet is veszel.


Nekem avent kézi volt/van, és elég pici is a cicim, volt, hogy dolgoznom kellett vele, volt, hogy pár perc csak azzal telt, hogy eltaláljam, hogyan kell feltenni, hogy a vákum meglegyen, de volt, hogy egyből ment és csak dőlt bele a tej. Nekem mondjuk ínhüvelygyulladásom volt egy ideig, hogy attól e vagy nem, nem tudom. De most csak ezért nem fogom lecserélni a mellszívóm, én meg voltam vele elégedve.

2012. júl. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Avent kézi és a Medela elektromos közöül egyértelműen a Medela. Nekem kissé hangos volt, de az eredményért megérte.

Azért mert megfájdul a kezem a kézitől, miért ne vennék Medelát? Nekem 95-ös a mellbőségem, és nem voltam hajlandó a pici alvásidejét végig a pumpálással tölteni, ezért volt jobb az elektromos. Még jutott időm cumisüveget, body-t, kisruhákat mosni, fehéríteni, netán még elmosogatni is...:):)

2012. júl. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!