Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Emelgetés és tüdőszűrő vizsgál...

Moncsibaba85 kérdése:

Emelgetés és tüdőszűrő vizsgálat várandóság alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 6-7 hetes várandós kismama vagyok:), első gyermekünk lesz. Érdeklődnék, hogy mennyire emelgethetek? Ugyanis fejleszteni járok egy kisfiút, 5 éves, kb. 20kg. Csak ritkán kell megemelni. Valamint a munkahelyemen kötelező a tüdőszűrő és éppen mostanában lenne esedékes. Viszont sok helyen eltérő nézeteket hallottam, lehet, nem lehet, később nem lehet, de most még igen. Ha nem lehet szerintetek a munkáltató elfogadja indokként (szerződés bontási indok lehet, ha nincs érvényes)? Minden választ előre is nagyon köszönök!:)
2012. júl. 31. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Emelgetni szabad,de módjával,a tüdőszűrő terhesen tilos!! Nem lehet szerződést bontani-kivéve ha eleve lejár a szerződés- ha kismama vagy! Függetlenül attól,hogy a 12. hétig mikor jelented be a várandósságot!!


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv: 3 lányos,12hkm

2012. júl. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! NEM lehet tüdőszűrőre menni terhesen!El kell h fogadják sztem!
2012. júl. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A tüdőszűrő egy röntgen felvételt készít, a röntgensugár káros a magzatra, legfőképpen az első trimeszterben. A munkáltató nem kötelezhet rá.
2012. júl. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!