Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » TGYÁS-GYED-GYES kérdés, hogy...

TGYÁS-GYED-GYES kérdés, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Kislányom kereken másfél éves, utána kaptam 6 hónapig TGYÁST (a születése napjától, azóta pedig GYED-et kapok. Most ő kereken másfél éves. 6 hét múlva érkezik a kistesó. Mit kell ilyenkor tennem? Le kell mondanom lányom után a GYED-et és megigényelnem a GYES-T? És a kistesó után pedig igényeljem a TGYÁS-t? Már most intézzem vagy majd ha megszültem? (lányom születése előtt 10 éves folyamatos munkaviszonyom volt)


Hol kell intézni? Oep-nél? Formanyomtatványt le lehet tölteni valahogy? Hívtam a könyvelőmet, azt mondta utána néz, de nem hív vissza 3 napja...


Köszönöm a segítséget!



2012. aug. 2. 07:35
 1/6 anonim ***** válasza:
A kistesó a gyed alatt fog születni, tehát azt kell tenned, hogy visszamondod a gyest, és megigényeled a kicsi után a tgyást. Egyszerre két ellátást nem fogsz kapni, tehát a gyest az elveszted. 1-2 héten belül már be is adhatod a nyomtatványt az Oep-hez, és akkor folyamatos lesz az ellátás. a nyomtatványt postán is be lehet küldeni, bár nekem most az oep lapja nem jelenik meg, hibát jelez, ezért nem tudok neked linkelni.
2012. aug. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a munkaviszonyod még fenn áll?
2012. aug. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Persze fennáll, van munkaviszonyom, határozatlan idejű szerződéssel.


Akkor a nagy után semmit nem kapok csak családit? Én úgy tudtam, hogy utána kapom a családit+ gyest, a kicsi után meg tgyás majd gyed+ családi

2012. aug. 2. 08:12
 4/6 A kérdező kommentje:

Első!


Nem kapok gyes, gyed-et kapok+ családit most a lányom után!

2012. aug. 2. 08:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát,rosszul tudtad.Csak 1 ellátás jár,plusz gyerekenként a családi.A kiírás napjától számolj vissza 28 napot,azzal a nappal mondd vissza a GYED-et,és igényeld a TGYÁST.Aztán minden kezdődik újra:amikor lejár a TGYÁS igényled a GYED-et,aztán a kisebbik 2 éves korától kapod a GYES-t.A nagyobbikra már csak a családi pótlék jár majd.Az OEP-nél kell intézni,a honlapjukon vannak letölthető,és kitölthető nyomtatványok,azok között van ilyen.
2012. aug. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló nagyon szépen leírja!Minden úgy van ahogy ő írta.Én ugyan így voltam mint te.2 gyerekre kapsz majd családit:26600ft és 1 gyedet a kicsire.
2012. aug. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!