Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi tilos egy kismamának?

Mi tilos egy kismamának?

Figyelt kérdés
8 hetes terhes vagyok és egy kis segítséget szeretnék kérni. mik azok az ételek, amiket kerülni kell? mozgást mennyire kell lekorlátozni? milyen könyveket, honlapokat ajánlanátok olvasgatni? elevitet szedek, érdemes még valami más vitamint is szedni? előre is köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 3. 08:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

KAJA:Ne egyél túl sós,fűszeres ételeket,és sok halat sem.Ha édesszájú vagy akkor vigyázz az édességgel!Amúgy ehetsz ami jól esik!JA és inkább többször egyél keveset egy nap!

MOZGÁS:Mozogj amennyit bírsz!A tested majd mutatja a határt!Ha már nem bírod akkor a tested úgyis jelez!De azért ne ugrálj mint egy eszement,és ne fuss hogy ha a szervezeted nincs hozzászokva!

OLVASÁS:Ne higgy el mindent amit a neten írnak,azt olvass ami épp érdekel!

Egyéb kérdés?

2012. aug. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Hááát kíváncsi leszek a válaszokra, de én semmit nem tiltottam meg magamnak. Mindent ettem, amit kívántam, annyit mozogtam amennyit előtte. Nem vagyok mesterséges vitamin párti, így azt se vittem túlzásba. A felesleges olvasgatástól meg párom tiltott el :) Szóval alapvetően éltem tovább ugyanúgy az életem, mint előtte.
2012. aug. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Szia! Szerintem kerüld a csípős ételeket, sok gyümölcsöt és zöldséget egyél, amúgy meg bármit megehetsz, amit megkívánsz. Én azt hallottam, hogy aki terhessége előtt is mozgott, az most is ugyanúgy csinálhatja, csak mértékkel, de ne biciklizz, mert rázkódhatsz is meg ne adj Isten, el is eshetsz. Én azokat a könyveket olvastam, amiket a védőnőm adott, amikor megkaptam a kiskönyvet meg sokat olvastam a neten is. Első 12 hétben mindenképpen szedj folsavat is pluszban meg szedj a terhesség 36-37- hetéig magnéziumot. Boldog babavárást :)!


40+2hkm

2012. aug. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

A nyers húst, nyers halat, tengeri herkenytyűket inkább most mellőzd.

Mozogni a 12. hetig ne nagyon, utana ami jol esik:) kismamatorna, kismama joga, uszas, seta, kirandulas:) ami nem jar razkodassal, ugralassal, az mehet:) elevit eleg, mast nem kell hozza szedned. Pihenj, elvezd ki a babavaras oromet:)

19 hetes kismama

2012. aug. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
mit gondoltok a strandokról? idén nyáron már hanyagoljam?
2012. aug. 3. 08:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok, a 19 hetes kismama. Errol vegyes valaszokat fogsz kapni. Az en dokim azt miondja, hogy amig egy terhesseg egeszseges, es zart a mehszaj, lehet furdeni, strandolni, uszni. De amint kijossz, zuanyozz le, intim mosakodoval mosd meg magad es szaraz ruha. De nyugodtan strandolj! Terhesseg nem betegseg, hanem csak egy csodas allapot :)
2012. aug. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Egyet értek a 19 hetes kismamával!Első vagyok
2012. aug. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítő válaszokat! jó babázást mindenkinek! :)
2012. aug. 3. 08:30
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Megont elozo vagyok:)

Amugy en mar 3x nyaraltam iden a balatonnal, furodtem is sokat, medenceztem is, uszni is voltam. Zart a mehszajam, egeszsegesek vagyunk a babaval:) azert odafigyeltem nagyon, de minden rendben ment:) ha hajlamos vagy a fertozesekre, akkor viszont inkabb keruld, vagy pedig egy huvelyi ph-t visszaallito/rendben tarto kuppal szereld fel magad:) es azt par napig helyezd fel, akkor nem kesz semmi baj:) csak nyugodtan!:)))

2012. aug. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia. Én is hasonlóakat tudnék írni, hogy egyél ami jól esik, persze nyers húst ne :-D ezenkívül amíg nem tesztelnek toxoplazmára addig cicákat se simogass :-D tornát a betöltött 12.hét után javasolják, de ha nagyon szeretnél akkor nem megerőltetően nyugodtan tornázhatsz. Boldog babavárást!
2012. aug. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!