Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sima szülés vagy császár?...

Sima szülés vagy császár? Melyik jobb? Milyen esetekben császároznak?

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 19:27
1 2
 1/11 anonim válasza:
császár=egy szép nagy heg amit hónapokba telik eltüntetni. vágni akkor szoktak, ha nem megy máshogy.
2012. aug. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A természetes út a legjobb. Csak akkor kell beavatkozni, ha nincs más megoldás, mert a baba élete vagy a tiéd veszélybe kerül.
2012. aug. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%

Természetes szülés=tág vagina, gátvarrás, lassú gyógyulás, csodálatos szülés élmény, etc...

Császár=hentesnél nagy vágás, csúnya heg, profi dokinál kicsi heg bikinivonal alatt, rövid idő múlva meg sem látszik.Marad a szűk vagina.etc...

Mindkettőnek van előnye és hátránya is.

2012. aug. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Kedves 3!

Nem mindenkinel igy zajlik a termeszetes szules.

Nekem elso babamat sikerult erzestelenites nelkul megszulnom. Gatvedelemmel, vagyis sem vagas, sem repedes nem volt:) es egyaltalan nem vagyok tag! Szules utan 6 hettel mar minden olyan volt mint regen. Es szules utan fel oraval mentem zuhanyozni, es setaltam a folyoson, jottem-mentem, babamat torokulesben szoptattam:) szoval nekem fantasztikus elmeny volt es csak jo tapasztalat:)

2012. aug. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Elvileg császározni akkor szoktak, ha a természetes úton való szülés menet közben veszélyessé válik vagy már a terhesség alatt tudják, hogy nagy valószínűséggel az lenne a babának vagy a mamának. Ebbe ezernyi probléma belefér, pl. köldökzsinór tekeredése, farfekvés, téraránytalanság, anya erős rövidlátása, veszélyessé vált terhesség (pl. toxémia, előző heg várható szétválása), igazolt pszichés problémák... stb.


Én császár után mélyvénás trombózist kaptam, úgyhogy nem ajánlom csak "hobbiból". Egyébként nagyon sok ilyen kérdést feltettek már itt a GYK-n, érdemes rákeresni.

2012. aug. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Kedves 3.! Azt érzem, h Te épp errejártál, beírtál vmit, azt jóvan'. Pedig a hüvelyi szülés nem egyenlő a tág vaginával, 2x szültem és köszönöm, ugyan olyan :) Ill. a gátseb gyorsabban gyógyul, mert vérerekben gazdag ez a terület.

Amúgy a természetes jobb. A többit leírták előttem.

2012. aug. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sajnos az én vagim tágabb lett, mert elakadt a babám, vákuummal húzták ki, mert nem tudtam kinyomni, ahol a buksija volt ott még most is kicsit "öblös", de intim tornával azért csodákat lehet így is művelni :) (a férjem nem panaszkodik :))

A második babóm sajna császár volt farfekvés miatt, hát a hegem nem szép, és néha még fáj is, pedig lassan két éve volt... Egyébként az elsővel a falat vakartam olyan fájásaim voltak, a császárnál előtte semmi, de ami utána volt... szóval a fájások ellenére inkább simán szültem volna mindkettőt...

2012. aug. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én 19 órát vajúdtam érzéstelenítő nélkül, az utolsó 1 órában oxival. A kínok kínját is megéltem, de nem cserélném egy császárra. A szűk/tág vagináról pedig csak annyit, hogy volt gátmetszésem, varrás kívül-belül, mert repedtem, a szex jobb mint régen volt! Azt a percet, mikor a babát (akire ugye vártál 9 hónapot) odateszik a hasadra/melledre, elmondani nem lehet mekkora élmény. Míg császárnál ez a lehetőség nem adatik meg, sőt a császár után jó pár órán keresztül fel sem kelhetsz, szóval a baba ellátása kb kilőve. Arról nem is beszélve h nehezebben, később indul be a tej.


Meg lehet nézni ezt a videót, és számomra egyértelmű, h nem választanám a császárt:


[link]

2012. aug. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nos,3. amit írtál a természetes szülésről nincs kőbe véve.Ha az ember könnyen tágul,akkor nagyon szép élmény tud lenni egy természetes szülés,ahol esetleg az édesapa is bent van,és az övéké a nagy pillanat.Persze ennek,lehet épp ellenkezője,hosszú vajúdás,nem jönnek a fájások,EDA,gátmetszés stb.Császárt általában(legalábbis nekünk,átlag embereknek)akkor hajtanak végre,ha indokolt az eset.A császármetszés sem leányálom,sőt...Talán nem annyira meghitt,mint ha természetesen bújik ki a baba,apuka sem lehet bent.Ha altatással csinálják,az pláne nem jó.Én mondhatom,hogy átéltem ezt is azt is.Magzatvíz elfolyás után nekem nem voltak fájásaim,9 órát vajúdtam,kértem epidurális érzéstelenítést,9 óra után,majd jöttek a fájások,akkor már 2 percenként,de esni kezdett a babám szívhangja,sürgősségi császár,altatással.Mivel még nem hatott az EDA.Nos,1 óra után láthattam a babát,addig aludtam,el lehet képzelni,hogy éreztem magam.Csak annyira emlékszem,hogy zokogok,mikor tolnak a műtőbe,arra hogy a párom arca sápadt,vörös,ő is a sírás határán.Utána annyi,hogy bejön a család.Na,meg az,hogy én még akkor is zokogok.Az első nap,alig tudtam a babával lenni,mikor ébredeztem(akkor jött a család is),utána hozták be a babát,de két puszi mondtam neki,valami olyasmit,hogy szia életem,és ennyi volt aznap.Minden szülés más és más,egyik se habos torta.
2012. aug. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok. Természetesen nincs kőbe vésve, és minden szülés más. A sima szülés élménye írtam, hogy csodás dolog, habár nem volt benne részem, de még lehet. A császár nekem jó élmény volt úgymond. Férjem bent volt, babát egyből a mellkasomra tették, én adtam neki az első puszit.:) Írta valaki az ellenkezőjét, neki írom, hogy hidd el, így volt! :) Összevarrtak, a babát rendbe rakták, és már hozták is a kicsit szopizni. 6 órát voltunk a megfigyelőbe 3-an a kicsikénkkel. (nekem teljesen mindegy volt, hogy hol vagyunk, lényeg, hogy együtt) aztán a kórterembe mentem zuhizás után saját lábon, igaz fájt a sebem. De még így is fürgébb voltam, mint a simán szülő nők, akik leülni sem tudtak az aranyér, a gátseb és miegymás miatt. De persze ez az én történetem, és biztosan nektek is másképpen zajlott. Babámmal végig együtt voltam, a sebem már nem látszik, annyira profi volt a prof, aki szerint "szűz" maradtam. Sokan akik megtehetik, császárt kérnek, a fent sorolt indokok miatt.

De nem győzöm hangsúlyozni, mielőtt meglincselnének, mind a két fajta szülő nőnek minden tisztelet kijár!!! A lényeg, hogy a baba egészségesen szülessen!!! A többit a sors (vagy néhány esetben a pénz) eldönti.

2012. aug. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!