Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A magassarkú cipő hordása...

A magassarkú cipő hordása káros ha kismama vagyok? és a parfümhasználat? állítólag nem tesz jót a babának. Szerintetek igaz? Vagy csak hülyeséget olvastam?

Figyelt kérdés
2012. aug. 4. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

Szerintem a magassarkú cipő azért nem egészséges, mert nagyon rázkódik tőle a pocak.Meghát szerintem nem is kényelmes, nekem mindkét terhességem alatt amúgy is gond volt az egyensúlyozással.


A parfümhasználat nem gondolom, hogy káros lenne a babának, én használtam terhesség alatt is, és mindkét manó egészséges lett. :)

2012. aug. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Terhesség ideje alatt én parfümöztem magam,de utána nem szabad a legjobb az illat mentes tusfürdő!Allergia,a baba a te testszagodtól nyugszik meg,a szoptatásnál is a tej illata sarkalja szopira...stb.

A magassarkú meg ha nem félsz hogy elvágódsz,vagy olyanok lesznek a lábaid mint a mamuté akkor nyugodttan !De az első félidőben hordhatod,ha akarod.

2012. aug. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
8 hetes kismama vagyok, szóval akkor még belefér a magassarkú :)köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 4. 17:15
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Én ma vettem egy telitalpú szandit, mert a laposaktól már nagyon fáj a lábam és a derekam. A nagyon magas ugyanolyan káros mint a teljesen lapos. Amíg neked kényelmes, addig hordhatod szerintem.

36 hkm

2012. aug. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

magassarkú: amíg nem okoz egyensúlyproblémát, addig simán hordhatod, főleg, ha azt szoktad meg.

parfüm: a városi rossz levegő mellett meg sem kottyan szerintem. Viszont szoptatáskor ne használd, mert hátha megzavarj a babát az illat.

2012. aug. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fiammal a munkám miatt hordtam a magassarkút nagypocakkal is, nyáron telitalpú papucsot a végére(sajna volt, hogy az is kicsi volt, úgy bedagadt a meleg+súlyomtól a lábam), és parfümöt is használtam, de nem a bőrömre fújtam, csak a ruhára egy picit, vagy a hajam végére.

A lánykámmal is hordtam magassarkút, bár a nagyot(19hónap van köztük) kényelmesebb volt lapos cipőben kergetni, de elmenősöm magassarkú volt, sőt a csizmáim is magassarkúak, és pont télen voltam nagyon nagy pocakos.

Nekem a magas sarkat azért mondták károsnak, mert alapból megváltoztatja a tartást, ami terhességnél alapból más, a kettő együtt kikezdheti a kismama gerincét, derekát, na meg esés(de aki kicsit bénázik a pocaktól az sajna laposban is el tud esni, mert más az egyensúlyunk)

Amit meg sokan írnak, hogy a kicsi rosszul érezné magát ha az anyukának nem a saját bőrének az illata, érdekes mind a két kicsi megszokta, hogy akár naponta más illatom van(3féle tusfürdő volt itthon pl a fiamnál, és amilyen kedvem volt olyat használtam), és néha ment egy nagyon kicsi parfüm is, ugyan úgy bújtak a picik. Az anyatej illata mindent elnyom nekik

2012. aug. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszokat!
2012. aug. 5. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!