Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől lehet ez a kellemetlen...

Mitől lehet ez a kellemetlen tünet?

Figyelt kérdés
Reggelente mindig érzek olyan heves szívdobogást és szinte alig kapok levegőt. A vérnyomásom rendben van viszont a pulzusom rendszerint 90 feletti. Mi lehet ez? Volt valakinek hasonló?
2012. aug. 6. 08:17
 1/10 anonim ***** válasza:

ha terhes vagy, akkor ne aggódj!

Terhesség alatt a megnövekedett pulzus teljesen normális.

Nekem az utolsó hónapban 130 volt a pulzusom.:)

2012. aug. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, kismama vagyok, 15 hetes. Akkor nem kell aggódnom?
2012. aug. 6. 08:23
 3/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Igen ne aggódj, de ha 100 fölé megy akkor azért menj el dokihoz.:)

2012. aug. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2012. aug. 6. 08:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok, csak nekem már napközben is előjön. A vérnyomásomra gyógyszert szedek, az rendben is van, de a pulzusom 118 volt ma reggel is.
2012. aug. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Reggelente azért megy fel a pulzusod, mert nyugalmi állapotban is magas, hiszen most több vért kell pumpálnia a szívednek a kicsi miatt, és amikor felkelsz, akkor a szíved is több energiával működik. Esetleg ha reggel csinálsz magadnak orvosi citromfűteát (patikában lehet kapni, barna papírzacskóban árulják), akkor az helyreállítja. És ne igyál kávét, vagy csökkentsd az adagot. Vigyázz a feketeteával is és a zöldteával is, mindkettő megemelheti a vérnyomásod és a pulzusszámod is. Én tachikardiás vagyok (ha ideges vagyok, vagy izgatott, akkor össze-vissza kalimpál a szivem, néha kihagy egy ütést, meg ilyenek), és akkor is előjön, ha túlpörgetem a szervezetem, mint pl tegnap délután amikor megittam egy bögre ceylon teát. Hát a maradék pár hónapban tuti hogy nem iszom még egyszer, olyan de olyan rosszul voltam, hogy azt hittem meghalok. Szóval csak óvatosan a teákkal!


Szép babavárást nektek!


24 h km

2012. aug. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az első babámmal nekem is volt ilyen heves szívdobogás érzésem, kb. 20. hétig, utánna elmúlt. Szerntem Médea jól mondja, hogy most többet kell dolgoznia a szívednek a kicsi miatt is, de lehet, hogy enyhülni fog ez később, mint pl. nálam is elmúlt.
2012. aug. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért de Médea a szüléskor mi lesz veled? Mit mond erre a dokid? Kedves kérdező nekem is így van mikor felkelek majd ki ugrik a szívem sőt mikor elindulok olyan mintha forogna a szoba, az első kettővel nem volt ilyen.
2012. aug. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm csajok. Már aggódtam, hogy valami nem oké.
2012. aug. 6. 13:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Off: mi lenne? Majd csak megoldjuk valahogz, bent nem fog maradni! :D
2012. aug. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!