Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az egész eddigi terhességem...

Az egész eddigi terhességem alatt (4 hónap) minden kellemetlen tünet előjött, ami létezik. A második és harmadik trimeszterben van esély rá, hogy javuljon mindez?

Figyelt kérdés

(Hányás, hányinger, rossz közérzet, mellfájás, hasfájás, székrekedés, stb. stb) Eléggé megviselt, bár MINDENT MEGÉR A BABÁM!

Ugye nem törvényszerű, hogy mindez végigkísér? Szeretném most már élvezni a pocakosodást. Mi a ti tapasztalatotok?


2008. okt. 25. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos van olyan akit végig kísérnek ezek a tünetek!Nekem szerencsém volt mert csak 2 hetet kellett "szenvednem" a kellemetlen tünetek miatt! A harmadik trimeszterben viszont vissza térhet a hányinger a szérekedés pedig többször is előfordulhat! Én most 34 hetes kismama vagyok és én alvatlansággal küzdök mivel már a pocakom miatt sehogy sem kényelmes fáj a derekam a lábaim és persze állandóan pisilni járok!Kitartást kívánok neked és persze nagyon boldog pocaKos heteket!
2008. okt. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Reméljük, hogy hamarosan élvezheted te is a terhességet! Én a helyedben a második trimeszterhez fűznék reményeket, bár nekem az első telt a leginkább békésen. Szerencsére én a hányást és az émelygést megúsztam, a második trimeszter elején veszélybe került a babám, tehát nekem lelkileg volt nehéz. Illetve akkor voltam a legstabilabb érzelmileg, állandóan hangulatváltozásaim voltak, egyik pillanatban nagyon boldog voltam, következőben rettentően mérges, aztán meg már bőgtem... Azt hiszem, hogy én a 25-30. hét között éreztem a legjobban magam, akkor már aranyos pocakom volt, egészségügyi panaszom sem volt és lelkileg is teljesen rendben voltam.

A harmadik trimeszterről van nekem eddig a legrosszabb tapasztalatom. Néhány hétig a gyomorsavam miatt szenvedtem, ülve aludtam, de ez elmúlt, most leszállt a pocakom, a gyomorégés megszűnt, viszont tényleg nagyon nagy már a pocak, úgy érzem magam az ágyban, mint egy bálna, haditervet kell ahhoz kidolgoznom, hogy meg tudjak fordulni anélkül, hogy meghúznám a hasam. Gyakran felébredek és napközben is egyre többet ábrándozok arról, hogy hamarosan a kezemben lesz a babám és egyre türelmetlenebb vagyok.

Sajnos én sokat hisztizek, mivel elég pörgős teremtés vagyok alapvetően, most is mennék dolgomra, de a környéket nem merem elhagyni, mert hiába mennék, hamar elfáradok, mire beérek a városba már pisildét kell keresnem és amikor többet megyek akkor olyan erős jóslófájásaim vannak, hogy megijedek. Jah, és lassú dög vagyok, azt a házimunkát és főzést, amit néhány hete még másfél óra alatt elvégeztem most már kb kétszer annyi idő alatt csinálom meg...

Én azt mondom neked, hogy talán az esetedben is a huszas hetek második felében lesz egy kis fellélegzésre időd. Egy tanácsom van: ha már nem fogsz dolgozni a harmadik trimeszterben, akkor már most kezdj el azon gondolkodni, hogy mivel töltöd majd a napjaidat, hívd meg a barátokat, szervezz előre programokat, akár még kirándulásokat is (én a harmincas hetek elején még simán elindultam napokra is itthonról), keress hobbit és oszd be jól az idődet, mert nagyon idegesítő tud lenni a babavárás utolsó időszaka, ha nincs mit csinálni és nem foglalja le magát az ember!

2008. okt. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Javítanék: "...akkor voltam a legINstabilabb érzelmileg..."
2008. okt. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Többnyire a 2. trimeszterben ezek a panaszok megszűnnek, de sajnos van, akit egészen a szülésig végigkísér. :S
2008. okt. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Dettó,4.hónap után mint akit elvágtak,megszünt a hányásom,addig naponta 1-2x volt.Most már a gyomorsavval küszködöm,de nem akarok gyógyszert szedni,kekszet,piritóst rágcsálok,kerülöm a savasító kaját.A hátam is időnként fáj,de az első 4 hónapnál jobb.Most 35 hetes vagyok,kislány lesz.Neked? Ja,s ultrahangon dr nő azt mondta hosszú haja lesz,azért ég a gyomrom.
2008. okt. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!