Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen lehet menni tüdőszűré...

Terhesen lehet menni tüdőszűrésre?

Figyelt kérdés

2012. aug. 7. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2012. aug. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem végeznek terhesen szűrést.ki van írva nálunk.
2012. aug. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem, nyilván, ha baleset ér, akkor megröntgeneznek, de a sima, évenkénti tüdőszűrést most hagyd ki
2012. aug. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
NEM, és egyáltalán SEMMILYEN röntgenre!!!
2012. aug. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. aug. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
NEM!. Én is mondtam a háziorvosnak, hogy már 6 éve nem voltam tüdőszűrőn, de mivel tudja, hogy babát akarok, azt mondta, hogy szigorúan megtiltja (pedig még nem vok babás). Szóval hagyd ki!
2012. aug. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat. Még szerencse hogy nem mentem. Amikor még ntudtam hog terhes vagyok 3-4 hetes lehettem volt egy térd röntgenem. Abbòl lehet probléma?
2012. aug. 7. 13:41
 8/10 anonim ***** válasza:

Én kb. 2-3 hetes terhes lehettem (nem tudtam róla), amikor volt egy szívkatéterezésem 2 órás folyamatos röntgensugár mellett. Most a 34. héten tartunk, és eddig minden jel arra utal, hogy minden rendben.

Egy térd röntgenfelvétel sokkal kevesebb expozíciós sugárterheléssel jár, főleg ha letakartak ólomköténnyel, akkor biztos hogy nem lesz semmilyen genetikai probléma. Mellesleg ebben a kora terhességi korban még egyforma sejtekből áll az embrió, és minden sejtet egyformán ér a röntgensugár. Maximum annyi történik, hogy a sejtek fele elpusztul, és a megmaradt sejtek kezdenek újból osztódni, ez annyit jelent, mintha két héttel korábban lenne a terhesség, de idővel behozza a lemaradást.

Remélem meg tudtalak nyugtatni. Ettől még nem lesz probléma, de azért a tüdőszűrőt hagyd ki.

Üdv.: 34 hkm röntgenasszisztens

2012. aug. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#6 vagyok: a 8-as ám a maximális válasz! röntgenasszisztenstől pont ebben a témában tapasztalatból! :) (nem cikizésből írtam ám!) Remélem tényleg minden rendben veletek is és a kérdezővel is! jÓ egészséget és könnyű gyors szülést nektek!! 2lányosAnyuka
2012. aug. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, 9-es köszönöm a dicséretet :) Nektek is jó egészséget.
2012. aug. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!