Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit lehet tenni, hogy ne...

Mit lehet tenni, hogy ne öregedjen a méhlepény? Egyáltalán lelassítható valahogy a folyamat?

Figyelt kérdés
2012. aug. 7. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez ellen nem lehet tenni semmit se.

Nekem a 30 héten már 1-2 érettségű volt, a 36 héten már hármas. Végül a 40 héten szültem és nem volt semmi gond.

Te hányadik hétben jársz?

2012. aug. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

egészséges odafigyeléssel. dohányzás (dohányfüst), kávé kerülése, ne adj isten alkohol. Én veszélyeztetettként kerültem minden lehetséges füstös helyet, mert erre felhívták a figyelmem. Nálunk mindenki bagózik (én is dohányoztam) se kávé se semmi. És talán a calciumot kellett még kerülnöm.


42 hetesen szültem 4310 grammos fiúcskát 34 héttől mondogatták hogy nagyon el van öregedve a méhlepény de amíg növekszik, gyarapszik nincs gond

2012. aug. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos ,hogy tudsz ellene tenni valamit,mivel genetikailag is öregedhet előbb a méhlepény. Példa: egy barátnőm dohányzott terhesség alatt 39 héten szült majd 4 kg 57 cm -es lánykát. Másik ismerősöm egészségesen élt ,de a 33 héten meg kellett császározni mert olyan szinten elöregedett a méhlepény. Adatokat nem tudok fejből már ,de nem volt semmi gond így sem, makk egészséges fiú.

Még egy ismerős : dohányzott nem is keveset , semmi gond nem volt majd a 40 héten szült és akkor derült ki,hogy jó ideje nem látta el rendesen a méhlepény a lánykát. (A magánorvos ennyire nem figyelt) 2500gr körül született és ebböl ugye lefogyott ,most 2 hónaposan 4 kg.


Szóval mindenre van példa. Ezt nagyon befolyásolni nem lehet. 31hkm

2012. aug. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tehetsz semmit. Genetikai adottság, vagy pl. nagy baba jobban öregiti a méhlepényt. Orvosom szerint meg ez igy van rendben. A végére elöregszik, és a baba megszületik.

A második terhességnél 32. héten II-es volt, a 36-37. héten III-as, és a kiirt napon született, minden rendben volt 9/10-es apgarral. Pedig a magzatvizb erősen meconiumos volt.

2012. aug. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!