Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért ítélitek el azokat akik...

Miért ítélitek el azokat akik 18 vagy 19 évesen gyereket szeretnének vagy éppen már úton is van?

Figyelt kérdés

Olvasgatva az oldalt... annyira elszomorító amiket egyes emberek írnak.

Szerintem egyáltalán nem elítélendő dolog. Hihetetlen, hogy mennyire megváltozott ez a világ.

A párom mamáma 16 évesen szült, az anyukája szintén.

Mindenkinek a saját egyéni döntése. Nem értem, miért kell kifujjogni, kibeszélni, esetleg ilyesfajta jelzőkkel illetni: k***va, nem normális, hülye stb...


Kíváncsi lennék a véleményekre!

Mit gondoltok?


2012. aug. 10. 09:14
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
42%
Mert egy 18-19 éves aligha tud pénzt keresni, hogy a gyereke megkapja, ami kell, és manapság nem szokás, hogy valaki eltartatja magát csak azon az alapon, hogy ő nő, és majd ő szüli a gyerekekeket, a férif (vagy szülő?) dolga meg fizetni utána.
2012. aug. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
50%
Mert többnyire az ilyen lányok a szüleik nyakára szülnek, és velük tartatják el magukat meg a gyereket, vagy a párjuk szüleivel. (Persze tisztelet a kivételnek, én nem tagadom, hogy van ilyen...) Sajnos én sok rossz példát láttam erre a környezetemben, fiatalon szült anyuka, mert jaj de jó kisbaba meg minden, aztán 5-10 év múlva meg rájött, hogy ő nem élt még semmit, és akkor kezdi el, és a gyerek meg issza a levét... Nem egy iylenre van személyes ismerősöm példája. Amúgy meg magányügy, mindenki azt csinál persze amit akar...
2012. aug. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
50%
Várom a lepontozásokat...DE én 18 éves vagyok és kismama vagyok, és én vagyok a legbüszkébb a leendő kislányomra, mindig az az elítélendő ami éppen "nem divat", mindenünk meg van, és a kislányunknak is meg lesz mindene, saját lakás, saját autó, amit a párommal KÖZÖSEN, teremtettünk meg, bár a lakásban csak a bútorok az "enyémek" de soha nem volt ebből gond, az autót ketten vettük, a szüleim SEMMIT sem segítettek, bár a nagymamám ennél többet, nem kértem, DE elfogadtam, mindenki nagyon örül a babánknak, senki nem néz le miatta, persze irigyek mindig vannak, a párom idősebb tőlem, szóval nem egy bulizós iszákos link alak, elég jól keres, amiből mindhármunknak meg lesz mindene, valamint vállalkozást szeretnénk indítani ha a kislányom megszületett és egy picit nagyobb lesz, amiben nekem is lesz részem és munkahelyem, és nem eltartatni fogom magam, mielőtt még feljönne ez is! Várom a lepontozást, jöhet nyugodtan :)
2012. aug. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
60%
Bocsi,de egy 25 evesnek nem lehet olyan h nincs munkaja? Tehat csak a 18-19 eveseknek nem lehet,de a 25-30-nak van???? Tehat ez ilyen 100%-os dolog? Erdekes... Igazabol kar is beszelni az ilyenrol,mert itt majd lesznek nagy lepontozasok. Mkinek megvan a sajat velemenye. Sztem egyaltalan nem baj ha vki 18-19 evesrn esik teherbe,ha MEGERETT az anyasagra.
2012. aug. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
50%

Egyetértek a 2-essel. Sokszor látom, hogy egészen fiatal lányok tolják a babakocsit és látszik az arcukon a szenvedés, hogy milyen szerencsétlennek érzik magukat, hogy nem tudják azt csinálni, amit a kortársaik.

Tisztelet a kivételnek, lehet, hogy vannak nagyon elszánt anyatípusok, akik már ilyen fiatalon azt választják életcélnak, hogy gyereket nevelnek, de szerintem 100-ból egy ilyen, a többinek becsúszott a bébi.

2012. aug. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
45%

Én a "bizonytalanba" nem mernék gyereket vállalni, de irigylem azt, aki ilyen pozitívan és optimistán áll hozzá.


Nekem fontos volt, hogy a családalapítás előtt legyen némi élettapasztalatom, munkaviszonyom, lakásom (még ha hitelre is), elég stabil kapcsolatom, és az is kellett, hogy kiéljem magam, mert ugye (mondjuk) 26 évesen 3 gyerekkel már nehéz azon gondolkodni, hogy "jaaa, ezt se tettem meg, meg azt sem... de most már mindegy...".


A legjobb barátnőm pl. fiatalon ment férjhez, most jön a második babájuk, heten laknak egy családi házban a férje szüleinél, és most a 6nm-es kis szobájukba jön a gyerek, ahol ő lesz a 4. lakó... Lakást/házat nem tudnak venni, a GYES nem túl biztató hitelképesség szempontjából...

2012. aug. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
54%
Azért a párod mamájának szülése óta sokat változott a világ. Régebben ez inkább elfogadottabb volt, mint manapság. Egyébként szerintem nem arról van szó, hogy elítéljük a korai szülést, csak tapasztalat (legalábbis részemről), hogy azt látom, hogy az ilyen korú lányok egyáltalán nem érettek még a gyerekvállaláshoz. És általában 5-10 év múlva jönnek rá (legtöbbször már egyedül, mert a szintén fiatal pasija már elhagyta), hogy bizony még semmit nem éltek, nem buliztak, stb. Ja, és immár gyerekkel kénytelenek új párt találni maguknak. És ahogy már előttem írták, én az anyagiakról nem is beszéltem.
2012. aug. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
68%

"Bocsi,de egy 25 evesnek nem lehet olyan h nincs munkaja? Tehat csak a 18-19 eveseknek nem lehet,de a 25-30-nak van???? Tehat ez ilyen 100%-os dolog?"


- Látom, megértetted, amit írtam, és a logikai érzéked is rendben van.


Természetesen nem biztos, de ritkább, hogy valaki 18 évesen már keres (és még autóra is gyűjtöttek, ahogy valaki fentebb írta, bár rejtély, hogyan sikerülhetett), és inkább az a jellemző, amit a második írt, vagyis hogy más nyakába szüli, nem gondolva a következményekről.

Persze szép dolog a gyerekvállalás, de nem lehet elvakultnak lenni, és a körülményeket is figyelembe kell venni. Ha pedig valakinek 18 évesen becsúszik a gyerek, akkor ne kezdjük el egyből bemagyarázni, hogy már megérett az anyaságra...

2012. aug. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
82%
Én nem ítélem el, aki ilyenkor szül, szíve joga mindenkinek megválasztani a számára megfelelő időpontot. Vizsont én úgy voltam vele, hogy amíg nem voltak meg a minimális anyagi feltételek, addig nem vállaltunk gyereket. Sokan vannak úgy, hogy lányegtelen az anyagi része, pedig azért nem. Nekem pl. nagyon kevés tejem volt, tápszerezni kellett a gyerekeim, csak úgy szálltak el rá a tízezresek. Sajnos a későbbiekben is majd kiderül, hogy mennyibe kerül egy-egy foglalkozás vagy tanfolyam. Másik dolog, hogy kevés 18 évesnek van saját lakása. Gyerekre sokat kell költeni, nehéz mellette annyit spórolni, mint nélküle, tehát nehézkesebben lehet összehozni a saját otthont is (szülői segítség nélkül). Igazából szerintem nem elítélik a nagyon fiatalon szülni akaró anyákat, inkább csak egy aggodalom mások részéről, hogy vajon hogy is fognak boldogulni...
2012. aug. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
43%

Mert ilyenkor általában a szülők nyakára szül, tőlük várja el hogy eltartsák őt meg a gyereket is.

Aztán jönnek ide panaszkodni, hogy anyós ezt nem engadi, azt nem engedi a saját házában, meg hogy a szülők mindenbe beleszólnak.


Pl: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


És ez csak egy példa, rengeteg ilyen van.

2012. aug. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!