Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan mondjam el a barátnőmne...

Hogyan mondjam el a barátnőmnek hogy babát várok, mikor ők évek óta szeretnének és nem jön össze? Úgy félek, hogy tönkreteszi ez a kapcsolatunkat.

Figyelt kérdés
Már van egy gyermekem, elsőre sikerült ő is, és egy hónapja kezdtünk el a tesón "dolgozni" és elsőre sikerült ismét, már babás vagyok. Barátnőmék pedig régóta próbálkoznak, minden vágya egy baba, most hogy mondjam el nekik,hogy nekünk megint sikerült?
2010. dec. 9. 11:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Tapintatosan. Ha rendes a barátnőd, akkor veled fog örülni. A te babád születése után is segíthet, szeretheti, vigyázhat rá. Ha nem jön össze neki, akkor némi vígasz az is, ha kisbaba közelében lehet. Egyébként meg rendes tőled, hogy aggódsz az érzései, reakciója miatt. Akkor se sértődj meg, ha elsőre nem jól reagálja le, majd ha leülepszik benne, akkor veled fog örülni.
2010. dec. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha emiatt tönkre megy a barátságotok akkor az nem igazi barátság.Szerintem nyugodtan mond meg neki,hiszen arrol hogy nekkik nem sikerül arrol senki nem tehet.Ha igazi barátnöd együtt fog örülni veled.
2010. dec. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én ugy gondolom hogyha tényleg igazi barátnőd akkor ezen nem fog mulni a kapcsolatod vele.Nekem is van 2 kislányom és a barátnőmnek eddig nem jött össze.Sőt most probálkozunk a 3.-on.Nagyon sajnálom hogy neki eddig nem sikerült de az én életem is fontos.Ugy mint a tied ,ne aggodj azon mit fog szolni ha megsértődik ezen akkor nem érdemel meg téged..Jaaa és a te babavárásod se muljon azon hogy ő mit szol hozzá.Aranyos vagy hogy törödsz az érzéseivel de most te és a baby a fontos:DD::DBoldog babavárást..

Kérdés:Bevetettél valami trükköt?Most én is rajta vagyok a babaprojekten:D

2010. dec. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk minden barátunk fenntartás nélkül újságolta, megspékelve egy "nektek mikor lesz?" kérdéssel, amikor már 2-3 éve nem sikerült.
2010. dec. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez tönkre tenné a kapcsolatotokat akkor nem mondhatnám hogy barátnő....Tavaly elveszítettem a babámat, körülöttem sokan estek teherbe és szültek, vágytam iszonyúan én is babára de soha nem hibáztattam volna mást azért mert nekem még nincs. Azóta sikerült és most 25 hetes vagyok és Velünk örül mindenki :) Amikor elmondod neki akkor biztasd hogy nagyon reméled hamarosan Ő fog neked örömhírt mondani és biztos Nekik is sikerülni fog, ne adja fel!! Annyi h próbálj ne mindig erről beszélni neki csak akkor ha Ő kérdez vmit tőled. Amúgy Gratulálok a babóhoz:)))
2010. dec. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
HÚÚÚÚ de nehéz ez! Nem irigyellek! Én is azt mondanám,hogy tapintatosan, de ne sajnálkozva. Az nem biztos,hogy jó venné ki magát. De nem is kell előtte örömködni. Ha jó barátnő veled örül, bár nehéz lesz neki! Nálunk is hasonló a szitu. Bár mi még csak most tervezzük nekiállni, de sógornőm anno a volt férjével egy évig próbálkozott, de semmi. Utána el is váltak! Azóta látom,hogy kényes a baba téma. Előtte alig merjük felhozni. Bár nem mintha tehetne róla bárki is,hogy nekik nem sikerült! Na mindegy! Már mi is előre félünk,hogy mi lesz ha terhes leszek, és be kell jelenteni!
2010. dec. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam mint most Te.Azzal a különbséggel,hogy nekem haverom a srác és ők elvesztették a babát,ráadásul a 6. hónapban.

Amikor megvolt az első fotónk elmentünk hozzájuk,az élettársa nem volt otthon.Ennek örültem is,mert azt hittem a lányt jobban megviselte a dolog.Tévedtem!

Megmutattam a srácnak a fotót aki egyből vágta a dolgot.Gratulált mind a kettőnknek,de ennyi.Látszott,hogy nem örül neki.Viszont az élettársa amikor megtudta nagyon örült a hírnek.Azóta is a lány mindig kérdezget a terhesség felől és nagyon kedves,aranyos.Nem veszek semmi különöset rajta észre.A haverommal más a helyzet,rajta eléggé látszik még mindig.Nem is erőltetem a dolgot.Ha találkozunk nem hozom fel neki a baba témát.Neki gondolom több idő kell.

A barátnőd bizonyára örülni fog a hírnek.A lényeg,hogy ne halogasd nehogy mástól tudja meg a nagy hírt.Persze nem tudhatod,hogy fog reagálni,de ha esetleg most nem is annyira,később nagyon fog örülni a babának.

Gratulálok a kicsihez és boldog babavárást kívánok!

34hkm

2010. dec. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!! Én borzasztóan örülök neki, nem is tudnám nagyon sajnálkozva közölni...itt halogatom hetek óta miközben találkozunk elég gyakran...És muszáj leszek szólni neki mert azt nem fogja elhinni hogy nem vettem észre hamarabb és akkor meg attól tartok épp azon akad ki hogy hogy tudtam előtte titkolni...

Jaj olyan nehéz mindennap azt kívánom, bár nekik is sikerülne mostanában akkor olyan jó lenne együtt lennénk terhesek stb.

Tudjátok hogy van ez mikor az ember babás, akkor szinte folyton akörül járnak a gondolatai és elég nehéz olyan társalgási témát találni hogy semmiképp se jöjjön szóba a baba...

Persze nem csak arról beszélünk nyilván úgy alapban de sok szempontból előjöhet.

Egyébként semmi "extrát " nem csináltunk :) Szex 2 naponta :) Amúgy is nem tudom mi volt velünk most az urammal, de mindig "azon" járt az eszünk :))

2010. dec. 9. 12:09
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

en a "masik oldalrol" tudok nyilatkozni. 15 evig probalkoztunk, mindenkinek osszejott elsore. par eve nekunk is de a 25 heten valami tortent es megindult a szules. szoval a babakat (igen tobbesszam) elvesztettunk. aki elotte ujsagolta nekem hogy babas azt en is orommel fogadtam, de belul a lelkem legmelyen mintha tort forgattak volna. amiota a kicsiket elveszettuk azota meg szabalyosan hanyni (bocsi a kifejezesert) tudtam volna a babkocsi latvanyatol is. nem vagyunk mar fiatalok, es mindketten feladtuk mar. aztan csak osszejott ez a csodabogarkam. evvel azt akarom mondani hogy ha a baratnod eltavolodik egy picit, ne eroltesd ra a dolgokat, ezt majd o elrendezi magaban es minden a regi lesz koztetek. csak hagyj neki idot es teret hogy megemessze a dolgot.

udv egy 28 hetes km. boldog babavarast!

2010. dec. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Szívből sajnálom ami veletek történt!!! És egyben jó egészséget kívánok a piciteknek!!! Én is erre jutottam magamban,hogy valószínűleg most nem fog tudni úgy örülni nekem/velem, de ha igazi barát vagyok akkor nem távolodok el tőle, úgy értem, hogy ha készen áll rá, akkor várom,hogy jelentkezzen majd.

Nagyon érzékeny amúgy szóval fel kell dolgoznia majd gondolom:(

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!!

2010. dec. 9. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!