Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4.5 hete estem teherbe. A...

4.5 hete estem teherbe. A doki ezt nem tudja, és 6.5 hetesnek számolja. Azt mondta már kell lenni életjelnek, de nincs. Elhalt volna? A szivhang az életjel? Most akkor hogy is kell ezt számolni?

Figyelt kérdés
segitsetek, mert nagyon aggódom..
2009. júl. 21. 09:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
6%

nem értem miért nem tudja hogy 4.5?:O

az a 2 hét is sokat számít.

2009. júl. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha 4 es fel hete estel teherbe akkor kb 6 es fel hetes terhes vagy mert a menses elso napjatol szamitjak a terhesseget. Tehat azt a ket hetet is beleszamoljak amikor meg csak erik a petesejt es keszul a megtermekenyitesre. Szerintem az eletjelet a szivhangra vagy a pulzalasra erti a doki mert ez az elso eletjel amit egy magzat adhat magarol. De a szivhang az nagyon valtozo foleg igy az elejen. Van akinel csak a 7-dik het utan alakul ki!!!! Nem ertem miert mondott ilyet a doki. Na persze nem vagyok orvos es lehet szakmai szemmel o latott valamit amibol arra kovetkeztetett, hogy mar kene lennie szivhnagnak de itt rengetegszer olvastam mar, hogy tobb kismamanak a 7-dik het utan volt csak szivhang. Remelem minden rendben lesz veletek es kovetkezo alkalommal amikor mar messz lesz szivhangja is a babanak!
2009. júl. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy te tudod napra pontosan,hogy mikor fogant a babád,de a dokinak protokoll szerint kell számolnia,és az utolsó mensit veszi alapul.Ha nem 28 naposak a ciklusaid,akkor értelem szerűen annyi napot ad hozzá,amennyivel hosszabb a ciklus.

PL:nekem 34 naposak,és június 9 én volt meg utoljára,tehát június 9.éhez hozzáad 9 hónapot 7 napot,és 6 napot pluszba,mert hosszabb a ciklusom.

2009. júl. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
A terhesség korát hetekben nem a tényleges teherbe esés dátumához hanem mindig az utolsó menstruáció első napjához számolják. Az így számított 6-7. héten már kell lenni szívhangnak. Még bármi, lehet és az sem teljesen biztos, hogy az általad tudod teherbe esési nap biztosan akkor volt.
2009. júl. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A doki jol szamol. Ha negy es fel hete estel teherbe, tehat akkor voltatok egyutt a paroddal es akkor fogant a baba az azt jelenti, hogy a terhesseged hat es fel hetes. Azert szamoljak igy, mert a peteeres, tehat a lehetseges megtermekenyites altalaban az utolso mensi elso napjahoz ket hetre van es a terhesseget az utolso mensi elso napjatol szamitjak.

Tudod, hogy akkor volt peteeresed? Nem lehetett kesobb?

Mert ha kesobb volt, akkor meg a terhesseg fiatalabb es nem kotelezo szivhangnak lennie.

Hat es fel hetesen szerintem mar lassan beindul, vagy be kellene indulnia, ha minden rendben van. Mikorra hivott vissza a doki? Mert szerintem csak akkor kell aggondi, ha het hetes kor utan sem lesz szivveres, vagy ha addig kisebb lesz mondjuk a petezsak, amit az utobbi uh-n latott.

Egyebkent mit lattatok meg ezen kivul? A petezsakrol mondott valamit?

Az elso babamnal egyebkent ot hetesen es hat naposan voltam eloszor uh-n, akkor mar dobogott a szive, de arra azt mondta a doki, hogy meg eleg korai, nem lett volna meg kotelezo latni a szivverest. Remelem, hogy minden rendben van veletek.

2009. júl. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. annyit mondott, hogy kicsit nagy a petezsák a magzathoz képest. nem tudok pontos adatokat, de a kép alapján a kis "gömb" kb a negyede a petezsáknak
2009. júl. 21. 10:25
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Hány naposak a ciklusaid??

Mert ha több,mint 28 nap,akkor már ugrik az elmélet..!!

2009. júl. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az előttem szólók már leírták, mi az oka az eltérésnek. A 6,5 hetes terhes vagy, a magzat kora pedig 4,5 hét. Ha nem voltak szabályosak a ciklusaid, akkor később UH alapján módosulhat a kor.

Az életjelet tuti a szívhangra értette, de ne aggódj! Mi 4+5 hetesen jelentkeztünk be nála, akkor mégcsak annyit látott, hogy jó helyre ágyazódott be a petesejt. 3 hét múlva hívott vissza, hogy megvizsgálja az embriót. Akkor már volt szívhang.

Úgyhogy nyugi!!!

30hetes km

2009. júl. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak azt tudom ajánlani, hogy keress fel egy másik orvost és kérd ki az ő véleményét is. Hasonló a helyzetem... bár nálam fordítva van.

Én 6,5 fél hetesnek számoltam, de valójában a 4,5 hetes voltam az UH alapján... Három hét múlva megyek vissza kontroll UH-ra, hogy megnézzék van-e szívhang.

A szívhang megjelenése mindenkinél más időpontra tehető, hiszen ez a beágyazódás idejétől, a ciklus hosszától is függ... legalább is a dokim ezt mondta... Van akinél később 7-8 héten jelentkezik.

Vigyázz magadra! Ne idegeskedj! ÉS KERESS INKÁBB MÁSIK DOKIT!!!

(De azért kérdezem, hogy petezsákot, szikhólyagot látott-e a doki???)

2009. júl. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne haragudj! Utolsó válaszoló voltam... hirtelen azt hittem, hogy neked volt az orvossal problémád... Elnézésedet kérem a tévedésért...

2009. júl. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!