Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az a CMV fertőzés? Biztos...

Mi az a CMV fertőzés? Biztos nem baj? Hogy kerüljem el a toxot ezek után? Félek.

Figyelt kérdés

Tegnap megkaptam a labor leletet és kiakadtam. Volt egy CMV fertőzésem egyszer, de elvileg már ugye nincs jelen. De mi ez? Mert az orvos nem mondta el pontosan, sőt.. elege volt már a napból és menni akart.


A másik amin meglepődtem, hogy a labor szerint nem estem át toxoplasma fertőzésen. Ezen NAGYON meglepődtem. 6 éves koromban, nyalogattam a kinti cicáimat, hogy az anyukájuknak tartsanak és befogadjanak macskává. Ezt vagy egy hétig csináltam, mire anyám észrevette és megkaptam a magamét. Ezen kívül vidéken laktam, volt hogy 30 macskám is volt, és aludtam is egy ágyban kijárós macskákkal kb 18 éves koromig.


Most 22 vagyok, és van 2 cicám és egy nyuszim a lakásban, nem kijásósok. Oltva féregtelenítve, folyamatosan parazitamentesítve vannak. Mondtam is az orvosnak, hogy a vérvétel egy hónapja volt, nem kéne ismételni ilyenkor..?

Erre azt mondta: de majd 1-2 hónap múlva.. De mondom neki, hogy és ha addig megkapom, és nincs kezelve, az nem probléma? Erre annyit mondott, hogy "ne kapja el, rakja kalitkába őket". Hát köszi, pont nem ezért hoztam ki a menhelyről a másikat meg a bokorból 4 hetesen..

Én nagyon szeretem őket, és olyanok ne is írjanak akik azt mondják, hogy cica vagy baba. Egyszerűen nagyon meglepődtem, biztos voltam benne, hogy "hah, mit nekem toxo, már tuti átestem rajta" és nem.


Ha nem adok nyers húst a cicának (ami ugye fertőződhetett a toxoval) akkor nincs nagy esély, hogy elkapják, ugye?

Az is zavar, hogy épp folyik az orrom össze vissza, és tudom, hogy nyílik a parlagfű, mindig is allergiás voltam rá és a halálomon voltam agusztusban, de idegesít, hogy a toxo tünete is ez. Tegnap egyébként genetikai UH-n voltunk, az alapján elvileg minden rendben. Meg akartam nyugodni 2 missed ab után, de most nem megy. :(


2012. aug. 11. 10:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Én az összes torh által vizsgált betegségen elvileg átesetem. Ezt mutatja. Én is meglepődtem.

Kivéve a toxoplazma.

Pedig nekem is 6 éves koromtól vannak cicáim, utcaiak is. Most is van egy 9 éve.

Mégsem.

2 terhességet vittem így végig. Most a 3. babánál egyenlőre nem is vizsgálták, én is félek, hogy pont most lesz baj. Én főleg a játszótéri homokozótól és a gyerekek által összefogdosott dolgok miatt félek.

Szóval van ilyen.

2012. aug. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem gyerekkoromban 9 macskám volt és nem volt toxom nekem sem.

Viszont a CMV-m pozitív lett és ezért genetikára jártam heteken keresztül, mert vizsgálták, hogy mennyire friss fertőzésről van szó.

Elég gáz volt, mert 3x elszúrták a tesztet és még a 30. héten is azt mondták, hogy lehet halva születik a lányom. :(

Aztán a 31. héten szerencsére kiderült, hogy még gyerekként átestem és nem lett semmi baj. 16,5 hónapos izgő-mozgó a kis drágám már. :)


Ez anno az én kérdésem volt.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2012. aug. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!