Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Régen amig nem ismerték a...

Régen amig nem ismerték a vércsoportokat, mi történt az anyákkal ha eltérő volt a baba vércsoportja?

Figyelt kérdés

Most mondta a Czeizel doki,hogy első babánál még nem gond hogy eltérő a vércsoport(mert csak a szülés után jut át az ellenanyag) de a többediknél már a terhesség elején átszivárog az ellenanyag. Amig az Rh poz neg faktorokat nem ismerték mi történt ezekkel az anyákkal és babákkal? Nem hiszem,hogy annyira tudtak a "megérzésre" hagyatkozni a nők(főleg a család nyomasztó ereje miatt,hogy vele KELL házasodnod). S ugye régen több 4-5 akár 10 gyerek is volt egy családban. Vagy ebben az esetben minden nő meghalhatott? Most ezen elgondolkodtunk a párommal. Van már egy kicsink,én AB neg,árom O poz,kicsi meg A poz. Szóval én is kaptam ANti D-t,de mi lett volna velünk mondjuk 100 -200 vagy akár 500éve ?

Bocsánat hogy kicsit hosszu lett:)


2012. aug. 11. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Meghalt a baba. Azokban az időkben sok gyerek született, de sok újszülött, csecsemő meg is halt.
2012. aug. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgynevezett hydrops foetus alakul ki, és vagy már méhen belül meghal, vagy ahogy írták előttem is születés után. Ez nagyon súlyos elváltozás, google-zd ki. Bár inkább örülj neki hogy minden oké és már felfedezték mit kell ilyenkor tenni:)

Jó egészséget!!

2012. aug. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

100-200 éve azért jóval több gyerek hat meg mint a mai világban. Elég csak Semmelweis Ignác felfedezésére gondolni.

Ismerős házaspárnak van két beteg 40 év körüli gyereke, nálunk is vércsoport probléma volt. De nem tudom pontosan mi volt.

2012. aug. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anya RH- vércsoportú, és az első baba RH+, akkor van szó RH összeférhetetlenségről. Nálunk is ez van. Ha ilyen esetben nem kap az anya antiD-t és a következő baba is RH+, akkor azt kilöki a szervezete. Régen sajnos ez esett meg, és a kevésbé fejlett orvostudomány miatt nagyobb volt a csecsemő halandóság. Ezért volt az 100-500 évvel ezelőtt egy nőnek akár 10 terhessége is volt, és csak 2-3 gyerek érte meg a felnőtt kort. A nagy számok törvénye érvényesült, minél több a terhesség annál nagyobb az esély, hogy a gyerekek közül legalább egy életben marad, és felnő. Szomorú, de ez volt.
2012. aug. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
egyszerűen nem tudom felfogni,hogy mit érezhettek hogy 9hónapig bennük növeksik a kicsimajd megsületeik és pár naposan esetleg meghal...A nő nem is tudott kihez fordulni..Nem hiszem hogy volt védőnő,meg a család is annyit mondhatott puff neki..
2012. aug. 11. 13:20
 6/7 anonim ***** válasza:
apum sem halt meg csak besárgult és teljes vércserét kapott, igaz ez nem 100-200 éve volt, hanem 45 :)
2012. aug. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a negatív vércsoportú anyák és a pozitív vércsoportú babák között többen haltak meg :( Az se lehet véletlen, hogy manapság csak az emberek 15%-a RH negatív, így intézte a természet, a negatív RH nehezebben öröklődött. Különben nem igazán érdemes azon gondolkodni, mi lett volna velünk több száz éve, mert ott volt még a mindenféle járvány, gyógyíthatatlan betegség, háború, éhínség ( ha pl rossz volt a termés) stb.
2012. okt. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!