Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy mondjam el a barátomnak,...

Hogy mondjam el a barátomnak, hogy terhes vagyok? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Távkapcsolatban vagyunk,mert ő Franciaországban él(ott is született,mi is külföldön ismerkedtünk meg),én meg Magyarországon.Másfél éve együtt vagyunk úgy,hogy ő péntekenként jön Mo.-ra és hétfőn megy haza,néha marad egy teljes hetet,de amúgy minden nap beszélünk telefonon és webcamon,az idei nyarat vele töltöttem,egy családi ünnepség miatt jöttem haza,jövő héten utánam jön,hogy még együtt legyünk egy picit.

Ma reggel viszont + lett a teszt és kétségbe vagyok esve.


Szeptemberben kezdeném az egyetemet itthon és nem tudom,hogy mit csináljak...A barátom már többször felajánlotta,hogyha az egyetem mégsem jönne össze,akkor talán oda költözhetnék hozzá,nem kéne dolgoznom,azt csinálnék ott,amit csak akarok,bármit megvehetnék (ő elég tehetős...).Szóval nem az anyagi dolgokkal van a probléma,hanem hogy bárhogy is döntök,ez hatással lesz mindkettőnk életére valamilyen szinten.

Egész nap azon gondolkoztam,hogy kéne közölnöm vele ezt a hírt,de nincs normális ötletem,folyton sírok...


Ti hogy mondanátok el neki?Mit tanácsoltok?



Köszönön előre a segítségeteket !



2012. aug. 10. 21:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

én halasztanék az egyetemen és megszülném a babát és mindent megadnék neki amit csak tehetnék

vegyél neki valami babacuccocskát és add oda

le fog neki esni elég gyorsan:)

2012. aug. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Hát először is azt tisztázd magadban, hogy mit szeretnél, nyugodj meg ne sírj, azzal nem lesz jobb! Ha szeretnéd a babát akkor egyszerűen mond meg neki, szerintem örülne neki, ha azt mondta költözz oda! Ha megtartod akkor is járhatsz még egyetemre. Én is 21 évesen szültem az elsőt, egy előadásról mentem haza és onnan a kórházba. Levelezőn igaz de befejeztem! Azért írd meg hogy döntesz!
2012. aug. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

kérdés : te szeretnéd azt a babát ?


ez az első amit el kellene döntened

a baba a te döntésed ö max támogat vagy elutasít benne bárhogy is döntesz


ha megvan a döntésed akkor mond el neki bármi is az majd csak kisül belőle valami


(bocsi de nem látom egyértelműnek h akarod e vagy sem a terhességet -- mert h sírsz)

2012. aug. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

én is folyton sírtam pedig én nagyon akartam a babát

ez nem szomorú sírás

2012. aug. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
83%

Szia, hát nem könnyű a helyzeted! Mindenesetre ez nem egy rossz dolog, örülni kell neki, főleg ha fizikai akadálya nincs is a dolognak! Ha jól értem érettségin túl vagy, minden rendben van köztetek, szeretitek egymást.. És szabad út előtt állsz. Én megtartanám. :)

Szerintem nagyon boldoggá tenne mindkettőtöket, álmodozz egy kicsit.. ! Az egyetemet tényleg megcsinálhatod utána is -nem mellesleg Franciaországban nem járnál rosszul sem a terhesség alatt, sem utána! Utazz!- , addig pedig nyugodtan, stresszmentesen kihordhatod a babát a párod mellett. Ma már nem feltétlen kell rögtön egyetemre menni érettségi után, abszolút várhat, sőt egy francia egyetem nem hívogató számodra egyáltalán?

Azonkívül: gondolj bele, ha elveteted, az nagyon fog fájni. Szerintem azért sírsz, mert ez az egész nagyon új neked és talán félsz is.. De én ebben a helyzetben valamiért sokkal több jót látok, mint rosszat! Ne félj, minden rendben lesz, ő melletted lesz és mindent meg fogsz kapni. Ha elveteted, utána megbánhatod nagyon. És ez egy szerelem-baba lenne. Szerintem próbálj többet gondolkozni ezen az egészen, olvasgass babás- dolgokat, gondolkozz el azon, vajon milyen hatással lesz a baba rátok. Készen állsz-e rá. Persze, teljesen normális, ha ilyenkor félelmeid és kétségeid vannak magaddal és mindennel szemben, de ez csak mind félelem.. A 9 hónap alatt hidd el, fel fogsz rá készülni lelkileg és fizikailag is.

Remélem megtartod a babát és hamar eltűnnek a félelmeid, nyugodj meg. Sok boldogságot! :)

2012. aug. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
79%

* Én is egy kis baba cipővel lepném meg :) Becsomagolva. Mikor kibontja, leesik neki és remélhetőleg az lesz élete egyik legboldogabb napja.. ! ;)

(orvoshoz mindenképpen menj el és ha már teljesen biztos, hogy kisbabát vársz, csak akkor mond el neki!)

2012. aug. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha a jövő héten jön haza, akkor először elmennék orvoshoz, hogy megállapítsa a terhességet, aztán eldönteném, hogy én mit szeretnék. Szeretem-e ezt a pasit annyira, hogy családunk legyen? Meg tudnám-e tenni azt, hogy elvetetem? Valószínűleg nem.

Azután személyesen közölném vele a hírt és megbeszélnénk a dolgokat.

2012. aug. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Ultrahangkepet is adhatsz neki, de a kiscipo is jo otlet.:) :)
2012. aug. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy hogy tálalod a lényeg nem változik, már terhes vagy.


Én csak annyit fűznék hozzá a dologhoz, hogy én a helyedben nem alapoznék csak a barátodra. A szerelem nem feltétlenül tart örökké (bár kívánom, hogy nektek örökké tartson) és arra is gondolnod kell, hogy mi lenne, ha esetleg egyedül maradnál a gyerekkel? Akkor is be mernéd vállalni? Vagy legalább a szüleidre tudnál ebben az esetben támaszkodni? Valami B terved mindenesetre legyen! Egy érettségivel nagyon nehéz elhelyezkedni. Még diplomával is, úgyhogy legalább valami szakmát szerezz szerintem, akár a gyerek mellett is.


Ne sírjál, a dolgok mindig megoldódnak így vagy úgy, úgyhogy nyugodj meg!:) A nagyim azt szokta mondani, hogy "Még sosem volt úgy, hogy ne legyen sehogy!" és ebbe nem lehet belekötni.:) Fel a fejjel és gondold át szépen a dolgokat, aztán beszéld át a pároddal és próbáljátok megtalálni a legjobb megoldást! Sok sikert nektek, írd majd meg, hogy hogy alakultak a dolgok!:)

2012. aug. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Az egyetemen csak 4 félévet lehet halasztani és egymás után csak kettőt,ha jól tudom.Szóval a halasztás

lehetősége ugrott.Meg akkor ha megtartom,akkor külföldre is költöznék,szóval Magyarországon felesleges lenne

elkezdeni az egyetemet.


Én magam sem tudom,hogy mit szeretnék...Egy részem szeretné a babát,de tudom,hogy egyedül nem tudnám megtartani.

Meg azt sem tudom,hogy kell egy babát megfogni,reggelente arra sem ébredek fel,ha 2 ébresztóőra maxon csörög

a fejem mellett,nemhogy arra,ha egy baba a másik szobában sír vagy mi lesz,ha rosszul csinálom meg a tápszer

vagy ha elfelejtem megetetni/megitatni,ha elejtem véletlenül,stb...


Köszönöm a segítőkész válaszaitokat :)

2012. aug. 12. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!