Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha határozott idejű a szerződé...

Ha határozott idejű a szerződésem és utána táppénzre ír az orvos (4 hónapot), ugyanúgy jogosult leszek tgyás és gyedre?

Figyelt kérdés
illetve ha van még benn szabim kérhetem, hogy adják ki és ne fizessék ki?
2012. aug. 12. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Legálisan már egyáltalán nincs kifizetés. Ki kell venned a szabadságokat.

Úgy érted a kérdést, hogy lejár a szerződésed és utána vagy táppénzen? Mert akkor már nem vagy a cég alkalmazottja... vagy nem értem.... :)

2012. aug. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem értem. Úgy gondolod, a határozott idő lejárta UTÁN írna ki a doki? Mert az nem megy, passzív táppénz már nincsen. Ha nincs biztosítotti jogviszony szüléskor/igényléskor, akkor nem kapsz tgyást és gyedet. A szabit ki kell adják.
2012. aug. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Pl. okt.15.ig van szerződésem, de van még egy csomó szabim, előtte ki kell, hogy adják részarányosan? Mi van, ha nem, akkor a munkáltató mondhatja, hogy hosszabbít pl. okt.30-ig, és úgy adja a fennmaradó szabit ki? (idegenforgalomban dolgozok és nem fogja kiadni szezonban)


Ha lejár a szerződés tehetek-e vmt, hogy jogosult legyek tgyásra, pl. álláskeresési járadék? (nem vagyok otthon ezekben + most volt elég sok változás).

2012. aug. 12. 22:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Szabi időarányosan jár, kéréd h. mikorra vagy kiírva. Ha munkanélkülibe bejelentkezél, kapsz munkanélkülit, és onnan mész el szülni, akkor jogsult leszel TGYÁSra, GYEDre. TGYÁSra elmehtsz szülés kiírt napja előtt 28 nappal. A munkanélküli ellátásr a napokat úgy számolják, h. minden 10 munkában töltött nap után kapsz 1 napot,így max. 3 hónapig kasz ellátást a munkanélküliben, ezért fontos h. mikorra vagy kiírva.
2012. aug. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
na, kérdés
2012. aug. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!