Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek a szülés nagy...

Szerintetek a szülés nagy része éjszaka vagy este indul meg?

Figyelt kérdés
2012. aug. 13. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem éjszaka:)Legalábbis nálam így volt,meg még sok embernél:)
2012. aug. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Anita8401 ***** válasza:

Nekem az első fiammal este indult meg a második fiammal meg reggel :)

Szerintem ez változó :)

Most meg majd kiderül,hogy a harmadik babánk mikor indul el ki a nagyvilágba :)



23 hetes kismama

2012. aug. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nappal?
2012. aug. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
sztem este vagy éjszaka, igen. az elsőnél éjszaka indult, délután lett meg. és most a másodiknál ha front van éjszaka jóslózok
2012. aug. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég láttam a TV-ben a Nem tudtam, hogy terhes vagyok! című műsort. Abban mondta egy doktornő, hogy azért indul meg sok szülés éjszaka, mert a szervezetünk éjjel termel egy hormont (ADH), amitől sűrűbb lesz a vizelet, ez akadályozza meg, hogy éjjel fel kell keljünk pisilni és ez a hormon nagyon hasonlít az oxytocinra.
2012. aug. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem reggel kezdett el szivárogni a magzatvíz 9 körül :)
2012. aug. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem este 9kor folyt el a magzatvizem, és éjjel (hajnal) fél4kor szültem meg.

Kérdés, h mit értessz szülés megindulása alatt? Mert a vajúdás van akinél 1-1,5napig is eltart. És van akinek a kitolási szakasz is 2órás (nekem max. 10perc volt). Szerintem a vajúdás megindulásának nincs általánosítható ideje, viszont éjjel tuti, h többen szülnek.

Egyszer azt kérdezte tőlem egy nődoki, h tudom-e miért szülnek többen este-éjjel, és kevesebben nappal? Mert a baba gyártására is többször kerül sor sötétedés után. :-) Nem tudom mennyire lehet ez igaz, de mi biztos nem nappal hoztuk össze. :-)

2012. aug. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

En is azt olvastam, hogy ejjel alvas kozben termel az agyunk egy hormont, amit beinditja a szulest.

Illetve van egy elmelet ami szerint meg az allati osztonok miatt, az ejjeli szules zavartalanabb, nappal kiszolgaltatottabb helyzetben van az ember, ha szenved, ezert tortenik sokszor az ej leple alatt. Ilyenkor ha van mar nagyobb gyerek, az alszik, tehat az anya csak a szulesre tud koncentralni.

2012. aug. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!