Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cumi és pelenkakérdés (? )

Cumi és pelenkakérdés (? )

Figyelt kérdés

Milyen cumit vegyek születendő babámnak? Egyáltalán mi a különbség a játszó, altató, stb. elnevezésű cumik között?

Milyen újszülött pelenkát vegyek? Nektek melyik vált be?



2012. aug. 13. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk Mam újszülött cumink volt, kisfiam nagyon szerette.

Sosem figyeltem, hogy melyik a játszó vagy altató cumi, volt mindegyikből neki. Olyan cumit is kapott aminek keskenyített volt a cumi része, hogy ezáltal ne legyen nagyon nyitva a szája, de mikor elszórta a földön volt mikor nem vettük észre, ráléptünk és eltörtek. Ezek 1000Ft felett voltak így nem erőltettük, mert tényleg tönkrementek nálunk hamar.


Kisfiam pampers, huggies és libero pelenkákat használt, sosem volt baj velük.

Esetleg arra figyel, hogy a háta gumírozott legyen, mert a híg cuccos úgy nehezebben jön ki. ( de ha olyan mindenen áttör (: )

2012. aug. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Cumit semmilyet! Pelenka pedig mindegy-már márkára,a lényeg,hogy tudd megfelelően rögzíteni a kicsire. Ha nem elég szoros,akkor a Libero-ból is ugyan úgy kifolyik a széklet,mint a bababolti ömlesztettből! Ez fordítva is igaz- a bababolti 30 ft-ost ha megfelelően rögzítjük,akkor nem folyik ki a kaka.

Cumira alapjáraton nincs szükség,ahogy az első időkben cumisüvegre sem! Bár a Te döntésed,de ha szoptatva van a baba,akkor általában nincs szükség cumira. A két nagyom egyáltalán nem cumizott,a harmadik is csak az ujját szopta egy időben,de fél éves korára leszokott róla.

Így arra nem tudom a választ,hogy mi a különbség a játszó és az altató cumi közt.


Boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv: 3 lányos,14hkm

2012. aug. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem a férjem hozott a kórházba egy NUK-ot és bevált, azóta is ezt használjuk, de kipróbáljuk a Tommee Tippee-s cumit! Én szerettem volna, ha nem lesz rá szükség ezért előre nem vettem meg.


Pelusból én 2-eset vinnék. Az én fiam majdnem 4 kg volt és a newborn pelus nem sokáig volt jó. A köldökcsonkot nem is fedte, ezért a következő babánál és 2-eset viszek. Amúgy Libero vagy Pampers. Aztán kitapasztalod Nektek melyik a jó.

2012. aug. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat. Persze én is szoptatni szeretném és csak akkor jönne szóba a cumi, ha végképp nem tudnám megnyugtatni semmivel, szóval legyen 1 belőle.
2012. aug. 13. 12:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Én sem vettem cumit, mert nekem pl nem kellettt kiskoromban, a barátom meg amúgyis azt mondja felesleges. Csak azért van cumim mert a felicitas ingyenes csomagban volt egy Mam start cumi, azért beviszem a kórházba, hátha a picúrnak kell. Meg a dm-ben is van a bababónuszos kuponfüzetben ingyen cumi, ha kell a kicsimnek akkor kiváltom :-) pelusból én vettem egy csomag huggies újszülött pelust, aztán majd meglátom melyik hogyan válik be :-)
2012. aug. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Nekünk Pampers Premium Care 2-5 kg pelenkák volt, és Avent 0-3 hónapos cumink! A cumi azért kellett, mert úgy voltunk vele, inkább ezzel aludjon el, mint kézben!

2012. aug. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

Mondjuk nekem nem volt választásom, mert egy fertőzés miatt egy hetet voltunk bent, és ott adtak neki cumit. Tehát hozzászokott már mire hazaértünk!

De csak alváshoz kell neki! Az ujját sem szopja szerencsére!

Szóval én vetettem a férjemmel, mire hazaértünk, mert nem akartam,hogy sírjon, ha nincs. És kellett is!

Pelenkából mi Pampers-t használunk!

2012. aug. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3 hetes a babánk, huggies newborn és pampers premium amit eddig próbáltunk, a pampers jobban bejön mert nagyon hosszú baba (58cm-rel született) és ez mintha egy picit nagyobb lenne

cumi ma került először elő, nem lehetett lenyugtatni a hasfájásból, és mivel két napja sem ő, sem én nem alszunk (ill ő fél órákat ) , jól jött, hogy 10 perc alatt megnyugodott vele, majd óvatosan elvettem tőle, két órája alszik. Mam start cumi.

ha esetleg tápszerezni kell, ajánlom etetős cuminak a medela calma-t. Nekem kb egy hétig cumiztatni kellett és utána simán visszaállt a mellre, nem lett cumizavaros.

2012. aug. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!