Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valóban lehet álláskeresésiről...

Valóban lehet álláskeresésiről is 28 nappal szlés elött igényelni a TGYÁST? És ez hogyan kell kivitelezni?

Figyelt kérdés

Ezek szerint október 16-tól igényelhetem a TGYÁST? És akkor mikor adjam be a tgyás kérelmet, mert hogyha jól tudom 30 nap az ügyintézési határidő, és csatolni kell az orvosi igazolás mellé azt is, hogy szüneteltetik az álláskeresési folyósítását. De akkor ha október 15-tel szüneteltetem , 16-án már nem számitok biztositottnak,nem? Mennyivel elötte adjam be az OEPhez a kérelmet a tgyásra? Magyarul: Hogyan lehet ezt technikailag kivitelezni? Felhivtam a munkaügyi központot, ott azt mondták nincs idejük ezzel foglalkozni, járjak utána magam és ha megvagyok, menjek be.

Köszi aki tud segiteni.


2012. aug. 13. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Nekem nem lehetett.
2012. aug. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia


Én jelenleg munkanélkülin vagyok (ha jól tudom ez az álláskeresési most már). Júni 30-val megszünt a munkám, júli 3-tól vagyok munka nálkülin (667 nap munkaviszonyom volt, így 67 nap munka náálkülit kaptam). Szept 23-ra vagyok kiírva és a tgyást igényelhetem aug. 26-tól.


Nekeem az OEP és Munkaügyi Központ (Szeged) is azt mondta (több alkalommal is rákérdeztem és már folyamatban is van az ügyem), hogy egy nap átfedéssel kell lennie a kettőnek: vagyis egy napig mind a kettő helyen be kell legyek jelentve.

Az én esetemben: aug 26-tól igénylem a tgyást és aug 27-től szüneteltetem a munkanélkülit. (ezeket mind intézhetem előtte is, én jövő szerdán megyek be a munkaügybe, akkorra kaptam időpontot és utána apapírjaimmal megyek az OEP-hez)



Ami kell TGyás igénylésnél: szüneteltető határozat (vagyis, hogy x naptól nem kéred a munkanélkülit), nyomtatvány a tgyás igénylésről (mikortól kéred), orvosi igazolás, hogy mikor van a szülés várható időpontja vagy a kiskönyv első két oldala és egy nyilatkozat, amit a munkaügy ad. Így tudod igényelni a Tgyást.


És passzív jogon kapod a GYedet is, ha marad még bent egy pár nap munkanélkülid. Annak a menete: Tgyás lejár visszamész munkanélkülire egy pár napra és igényled a Gyedet.

2012. aug. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes leirást kedves második! Ezek szerint akkor kell legyen átfedés, bár én úgy tudtam, hogy 2 ellátást nem lehet igénybevenni egyszerre, de akkor bemegyek a helyi OEPhez és megkérem segitsenek, hátha rendesebbek mint a munkaügyiben. Boldog babavárást!:)
2012. aug. 13. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!