Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mit gondol az antibiotikumo...

Vilia kérdése:

Ki mit gondol az antibiotikumok szedeserol terhesseg alatt?

Figyelt kérdés
Az en problemam a kovetkezo: 7 hetes terhes vagyok, az orvos azt mondta hogy ket lehetoseg van vagy mehen kivuli vagy hugyuti fertozesem van, ezert felirt egy antibiotikumot, Augmentin 375mg 3*1 tabletta. Felek, mert mindenhol azt olvastam az elso trimeszterben veszelyesebb az antibiotikum szedese.
2012. aug. 14. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Az szerintem meg tudják állapítani hogy méhen kívüli terhes vagy-e. Ha nem méhen kívüli terhesség, akkor beszedném, ha az orvos azt mondja. Voltál már nőgyógyásznál?
2012. aug. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Voltál már dokinál?Egy 7 hetes terhességnél már simán megtudják állapítani hogy méhen kívüli e,hiszen akkor már szívhang is van.
2012. aug. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, nincs olyan, hogy "az antibiotikum ígymegúgy" antibiotikus hatású gyógyszer kismillió különböző vegyületcsoportba tartozó van, és van amelyik adható a terhességben, és van, amelyik nem adható. És ez a használati utasításában fel van tüntetve - már, ha az adott gyógyszer nem adható a terhességben.
2012. aug. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Angliaban elek es itt kicsit nehezebben mennek a dolgok, penteken megyek orvoshoz, mert eddig szabadsagon volt. Az orvos aki felirta a gyogyszert meg csak annyit mondott hogy ha nem javulok vagy/es elkezdek verezni azonnal surgossegi mert lehet hogy mehen kivuli terhesseg. Penteknel elobb semmit nem fogok tudni a baba allapotarol. Aggodom hogy a babamnak baja lesz az antibiotikumtol.
2012. aug. 14. 18:45
 5/7 anonim ***** válasza:
A babádnak attól lesz baja,ha szükséges az antibiotikum,és nem szeded be.Az Augmentin bizonyítottan nem ártalmas a várandósság alatt(és még nagyon nagyon sok gyógyszerről elmondható ez).
2012. aug. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Első terhességemnél 2szer szedtem antit..A mostaninál 4 hetesen azzal kezdtem! Jobb az antibiotikum mint a semmi és baj legyen..Én sem akartam szedni a doki azt mondta muszáj ha nem akarom h a babának baja legyen!
2012. aug. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. :)
2012. aug. 14. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!