Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az, hogy az anyós,...

Miért van az, hogy az anyós, vagy a várandós nő saját anyja nincsenek tekintettel az állapotára?

Figyelt kérdés

Miért kell felidegesíteni az állapotost mindenféle ostobasággal? A megszokás hatalma, vagy mi?

Anyám teljesen kiborított tegnap. Olyanokkal jött nekem, hogy tíz évvel ezelőtt micsoda kezelhetetlen kamasz voltam, meg kiskoromban milyen rossz gyerek voltam, és ha újra kezdhetné tuti nem vállalna be engem. Hát az ilyennek van szíve?



2012. aug. 15. 10:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudom, mi üthetett édesanyádba, de egy szülő sosem mondhat ilyet a saját gyerekének, hogy nem vállalná be őt. Nem kérdeztél rá, hogy ez a hozzáállás köszönhető?
2012. aug. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ők ilyenek... enged el a füled mellett. Nekem az apám mesélt folyamatosan olyan dolgokat, hogy a szomszéd néni szülés előtt még megfejte a tehenet utána pedig ment a földekre dolgozni. (azt válaszoltam, hogy elég hülyén mutatna a panelban egy tehén) Hozzáteszem nem voltam egyik terhességem alatt sem egy lusta kismama, mert mindent megcsináltam, nem is engedtem senkit hogy segítsen...


Szerintem találj ki valami epés választ aztán vagy megsértődik, vagy észbekap. :)

(mondjuk dühömben a 14 éves lányomnak valamelyik nap én is aztmondtam, hogy pont ilyen gyereket kívánok neki, mint ő csak hármat :) én sem leszek ezek szerint jobb :DD )

2012. aug. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem kérdeztem, hanem faképnél hagytam. Nagyon megbántott. :( Én tuti nem fogok ilyet mondani a gyerekemnek, akármilyen dühös is vagyok (és még csak nem is volt dühös, úgy mondta, mintha ez a világ legtermészetesebb kijelentése lenne...).
2012. aug. 15. 11:19
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam régebben,hogy neked is idős szüleid vannak. Teljes mértékben tudom,miről beszélsz. Az én anyám is egy két lábon járó házisárkány. Nálunk volt pár napot,de azt végig veszekedtünk,sírtam,pedig a lábam és vérnyomásom miatt szigorú pihenés volt a javaslat,de abból sem lett semmi.

Más generáció,más felfogás... Változtatni nem tudunk rajta. Egy biztos:én sosem leszek ilyen a gyerekemmel. Kitartás neked is! :)

2012. aug. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyos vagy! Hát igyekszem, csak nem mindig sikerül, főleg így, hormonháború közepette. :)
2012. aug. 15. 12:07
 6/11 anonim ***** válasza:
engem ugyanígy kiborított állandóan anyám... meg a két nővérem is. költöztünk, eladtuk a közös lakást és az egyik nővérem külföldön él. adott nekem meghatalmazást, hogy intézzem helyette. és oda..ta mellé, hogy mosmá intézkedhetek a nevében, csinálhatok akármit örüljek. tehát örülhettem, hogy veszélyeztetett terhesen intézkedhettem a nevében, meg hasonlók voltak. rám sem voltak egyáltalán tekintettel sokszor, és rohadtul fel vok háborodva ezen. az ember ezt a családjától nem várná leginkább. ráadásul nálam az elején hogy mondjam nem nagyon bíztatott a doki, hogy megmarad ez a baba és ennek ellenére.... sajnos az ember a családját nem válogathatja meg. próbáld nem idegesíteni magad rajtuk, mást nem tudok mondani
2012. aug. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Anyu nálunk nem szól semmiért, tudja hogyha lusta is vagyok néha, ez vele is megesett a terhessége alatt. Viszont apu nagyon bele tud kötni mindenbe, mikor mit eszek, sőt még a székletemet is kielemzi!!! (nem mintha látná...) Mert hogy biztos aranyerem lesz meg szorulásom van szerinte és nem eszek elég zöldséget, meg főtt kaját. Igaz, volt pár hét amíg nem volt étvágyam sem a nagy melegben és kb 2szendviccsel letudtam a napi étkezést. Én megkérdeztem tőle hány gyereket hordott ki és szült meg hogy ilyen hatalmas szakértő lett? (mert volt még jó pár elmés megjegyzése). Viszont én mindig azt mondtam hogy remélem minimum olyan rosszcsont lányom lesz mint én voltam, mert legalább izgalmas lesz az élet :-)
2012. aug. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

anyukám nekem is olyan kis zsiványt kívánt mindig mint én voltam, főleg mikor rosszalkodtam :)

engem anyósom visz sírba azzal, hogy ő még kapált 9 hónapos terhesen. na bumm.

elengedem a fülem mellett. bár az igaz, hogy a szülőtől sokkal rosszabban esnek ezek a beszólások, nehezebb is nem tudomást venni róluk, de azért próbáld meg!

én a helyedben megkérdezném tőle, hogy ezt most mire föl mondta???

remélem a továbbiakban mellőzik ezeket a durva beszólásokat ellened!

2012. aug. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Áh, csak úgy belelovallta magát a múlt elemzésébe. Én meg tűrtem, hallagattam, aztán ennél a kijelentésnél elszakadt a cérna és ott hagytam, ahol volt. Végig bőgtem majdnem az egész éjszakát. Mahajlandó volt bocsánatot kérni, na de az is olyan volt, hogy kb örülhetnék, hogy megtette... Na mindegy.

Amúgy igaz, tényleg az az izgi, ha van egy rosszcsont gyereked, persze azért kordában kell tudni tartani, de hát most egy kis angyal mellett eléggé uncsi lenne anyának lenni! :)


Remélem azért boldogan telik a babavárás nektek! Köszönöm a válaszaitokat!

Sok szépet és jót nektek!

2012. aug. 15. 18:50
 10/11 anonim ***** válasza:
Jó neked, hogy csak ilyet mondott anyukád. Én minden nap ezt hallgatom és még 1000x rosszabbakat is. Így dögöljek meg, meg úgy, meg a gyerekem is dögöljön meg, meg úgy sem lesz egészséges. Sajnos nekem még tűrnöm is kell, mert még nincs hová mennem, de mire születik a pici úgyis megoldom valahogy.. Minden nap csak az nyugtat, hogy mindenki megkapja a maga büntetését Istentől!! Ez teszi őt boldoggá a gonoszsága... A picikém erőt ad nekem, és én soha még csúnyán rászólni sem fogok, nem hogy ilyeneket mondjak neki. :( Bocsi a nyavajgásomért és hogy nem a kérdésedre válaszoltam, de úgy éreztem le kell írnom. :( 13 hkm
2012. aug. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!