Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van akkor, ha a terhesség...

Mi van akkor, ha a terhesség első 3-4 hetében, az anyuka, napi 5-5 szál cigit elszív?

Figyelt kérdés
Barátnőm kismama. A 3. hétben van. Eddig majdnem 2 dobozzal szívott naponta. Mióta megtudta, hogy kismama 5 szálra csökkent a cigi fogyasztása. Ma is már csak 3 szálat szívott. Egyszerűen nem tudja lerakni egyből teljesen. Ez nagy gondot okoz?
2012. aug. 15. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
20%

Úgy olvastam, hogy a dohányzás és az alkohol többnyire csak a terhesség végefelé okozhatnak gondot, az első pár héten semmiképp. Ez persze nem jelenti azt, hogy akkor minden kismama kezdhet vedelni és két dobozzal szívni, de mértékkel mindent lehet.


U.i.: kiosztást, lepontozást nem kérek, én így olvastam egy nőgyógyász honlapján. Még nem vagyok kismama, de ha az leszek, nem fogok dohányozni.

2012. aug. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

a 3.hétben még azt sem tudják a nők,hogy terhesek,mert az elmaradt mensitől már 4hetesnek számítanak..


amúgy most még az elején van,szóval gondolom hogy teljesen leakraja tenni. a gond akkor van,ha valaki az egész terhességet végig dohányozza.

2012. aug. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baja a babának. Sokan vannak így csak titkolják. Különben pedig terhesség előtt 6 hónappal kellene letenni mert annyi idő míg kiürül a szervezetből. Akkor minden véletlen baba akinek dohányzót az Anyukája beteg lenne. Próbáljon leszokni azért.

Soha nem cigiztem mielőtt kapom a válaszokat.

2012. aug. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató sorokat. Tudom, hogy ártok a babának, próbálkozom is, de 38szál/nap-ról elég nehéz leszokni, de igyekszem azért. :) Az érintett.
2012. aug. 15. 19:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez még hivatalosan nem baj, de minél hamarabb le kell tenned.

Velem az történt, hogy elmentem bulizni, nagyon durván részeg voltam és hát be is téptem...cigiztem is. Barátnőm szülinapját ünnepeltük.

Utána nem sokkal feltűnt, hogy késik, nem hittem, hogy terhes vagyok, de azért csináltam egy tesztet. Terhes voltam.

Azonnal doki, kérdeztem lehet e baj? Azt mondta ebben a korban még nem, de ilyen ne legyen többet... makk egészséges a 1,5 éves fiam (:

2012. aug. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Emiatt semmi baj nem lehet, de azért vegyél erőt magadon és tedd le a cigit idővel.
2012. aug. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én is úgy tudom, hogy ez még nem okoz kárt a babában. persze nem egészséges...

viszont azt hallottam, hogy az sem jó, ha egyből rakod le, mert a stressz sem jó a babának. próbálj így haladni, ahogy most, folyamatosan csökkentsd a napi szálakat!

sok szerencsét hozzá :)

ui.: én is raktam le. :) ki lehet bírni, főleg mikor rá akartam gyújtani a babára gondoltam ami jó mankó volt a leszokáshoz :)

2012. aug. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is dohányoztam 5-6 hetes koromig (mivel addig nem is tudtam, hogy terhes vagyok), és nem csak 5 szálat, hanem egész intenzíven, mint előtte is, sőt! akkor volt a karácsonyi céges buli, ahol persze alkoholt is fogyasztottam. Persze, ha tudom, hogy babát várok, nem csinálom, de nem tudtam még akkor. Szerencsére semmi baj nem lett belőle, de azért nem javaslom senkinek, hogy cigizzen terhesen.

Amúgy úgy nem lehet leszokni, ahogy a barátnőd csinálja. Vagy megy egyből, vagy sehogy. Én egyszerre vettem egy doboz cigit és a terhességi tesztet. Hazafelé elszívtam 1 szálat a dobozból, itthon teszteltem, és azóta is ott hever a doboz cigi - 1 szállal a táskámban. Ennyi az egész. Igaz, hogy azóta is szenvedek, mert még mindig rágyújtanék, de megállom, hogy ne tegyem, a kisfiam egészsége mindennél fontosabb.

38 hkm

2012. aug. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy ahányszor rágyújtasz, ő sír a pocakodban! Mostmár anya vagy, az ő egészsége az első!!
2012. aug. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!