Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek nem vehető alapul az...

Akinek nem vehető alapul az utolsó menstruációja, és az ultrahang pedig mindig mást magzati kort mondott, mikor szült?

Figyelt kérdés
Nekem a 12.heti ultrahang óta már 3 uh-m volt ( 12, 20,23 heti) és a 12.hetin kiirt terminushoz képest a 20.hetin már két nappal kisebbre mondták a babát a méretek alapján majd a 23.hetin pedig már 24-25 hetesnek, tehát 1-2 héttel nagyobbnak. Aki volt igy,hogy méretek alapján nézték a terminust, az mikor szült? Melyik ultrahang volt a legpontosabb?
2012. aug. 16. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
A 12 hetes volt nekem a pontos, úgy is született a fiam. Utána már nem volt pontos, a súlyát is többre becsülték, azt hitték, h 4 kiló felett fogok szülni, közben 3800 volt, csak azér mert nagy volt a fejkörfogata.
2012. aug. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A 12 hetest veszik alapul. Nekem az előző szülés óta egyáltalán nem volt menstruációm, tehát teljesen találomra mondták a korát, hát kiváncsi leszek mikor szülök (39 hetes vagyok). De amúgy a feje mindig 3 héttel nagyobb volt az ultrahangokon mint a haskörfogata vagy a combcsontja, szóval a későbbi méretekből már nem lehet semmire sem következtetni.
2012. aug. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem úgy volt, hogy januárban volt utoljára mensim és márciusba derült ki, hogy babás vagyok két éve. A mensi szerint októberben kellett volna szülnőm az orvosommal meg november 20-át számoltunk és az is vált be, mert 16-án szültem. Igaz én nagyon sokat beszéltem hozz, hogy várjuk meg apát és csak olyan időpontba induljon ki amikor Apa is itthon van velünk. Bevált.

1-2 napos eltérés nem számít. De az uh-on amit nem az orvosom végzett mindig elszámolták magukat volt nov 27-20 stb.

2012. aug. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is a 12.heti uh a legpontosabb, mert addig nagyjából együtt haladnak a babák utána már a genetika és minden más beleszól!

Szerintem a 12.hetinek hihetsz a környékén számítsatok a babácskádra!

2012. aug. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igen, aszerint számolok, majd én is megkérem, hogy akkor jöjjön, mikor apa itthon van. Remélem hallgat majd rám.
2012. aug. 18. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!