Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fontos! Mire kell vigyáznom?

Fontos! Mire kell vigyáznom?

Figyelt kérdés
A 11. honapban vagyok. Pàromnak van egy cicàja (együtt élünk), a macska nagyon szeret engem, àllandoan feljön az àgyamra ha alszok, sokszor ugy kell szegényt letennem az àgyrol:) azt szeretném tudni, mire kell vigyàznom, hogy ne kapjak el semmit a cicàtol? ugye higiénia alap, nincs puszi...

2012. aug. 17. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:

A 11. HÒNAPBAN nem lehetsz, legfeljebba 11. HÉTBEN.


A macskával meg nem kell sokat foglalkozni, ha hozzáérsz, vagy símogatod, utána alaposan szappannal mosd meg a kezed. Az egyetlen, amit jó, ha más csinál, az a cicaWC takarítása.

2012. aug. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha jól tudok,akkor a macska ürüléktől kell tartanod. Toxoplazmózist okoz. Ha lehet ne te takarítsd az almát. De nem a 11.hétben vagy? Elírtál valamit.
2012. aug. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
macskákkal vigyázni kell, ha jól tudom
2012. aug. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen, elirtam, bocsànat!:D igyekszem tartani a tàvolsàgot, csak mindig àtmàszkàl a pàrnàmon, a fejem körül sündörög, nem tudom, lehet e csupàn attol bajom, ha belélegzem a `levegöjét`?
2012. aug. 17. 17:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól semmi bajod nem lesz,ha egy légtérben vagy a macskával. Ahogy előttem írták,az ürülékét kell kerülnöd-tehát a macska wc-t Ne Te takarítsd!! és miután megsimogattad-amit bármilyen hosszan megtehetsz!- vagy ha az ágyról leszeded,moss kezet!! Ne engedd az élelmiszerek közelébe se!Ne járkáljon a konyha asztalon,pulton...sőt,a legjobb,ha a konyhából száműzve van! Elővigyázatosságból!

Ezen felül a kerti munka után is alapos kézmosás,szintén a toxo miatt! Ez súlyos fertőzés!!


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv: 3 lányos,15hkm

2012. aug. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen minden kedves vàlaszolonak! Igyekszem nagyon vigyàzni! Olvastam egy cikket erröl a betegségröl, rettenetes, milyen szövödményekkel jàr a kicsire nézve, megfordult a fejemben, hogy beszélek pàrommal, hogy vigyük valahovà a cilàt, amig meg nem szülök! Mindenesetre köszönöm mégegyszer a vàlaszokat, és köszönöm, kedves utolso!:) Kellemes törpözést:)
2012. aug. 17. 18:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia, mi két cicussal élünk együtt, a párnámon alszik az egyik! Még nem estem át a toxon, azt mondták mivel csak benti cicák, életükben nem jártak kint, így kicsi is az esély rá! Én jobban tartok a mosatlan zöldségtől, nyershústól, mint a cicáktól! Almot takarítsa a párod, bár én megszoktam néha csinálni, de nagyon alapos kézmosással kísérve!
2012. aug. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem voltál még toxoplazma szűrésen? Ha az pozitív az azt jelenti átestél már rajta és nem fogod elkapni többször. Ha még nem estél át rajta akkor havonta elküldenek vérvételre hogy észrevegyék ha elkapod terhesség alatt. Viszont akkor én elvinném rokonhoz vagy baráthoz a cicust arra az időre, jobb a békesség.
2012. aug. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!